Haenel 312 , 311

Valo

Потребител
Е как не те интересува, нали ти е необходим диоптрик и приклад?
Щот не те интересува си огледал обявите за диоптрици, нали?
Да, необходим ми е. Да, гледах цените, но не съм се интересувал колко струва нов. И цените на старите не ме устройват. Май ще сложа един диоптър от КК-150 и ще реша проблема.
 

Attachments

  • suhl.jpg
    suhl.jpg
    212.5 KB · Прегледи: 53

F.Pehlivanov

Редовен Потребител
Да, необходим ми е. Да, гледах цените, но не съм се интересувал колко струва нов. И цените на старите не ме устройват. Май ще сложа един диоптър от КК-150 и ще реша проблема.
То може и китайски обиикновен мерник да се сложи за 10лв.
Но никакъв проблем няма да се реши.
Ти ще си мислиш, че имаш класна пушка, но за останалите е ясно какво имаш.
 

Valo

Потребител
То може и китайски обиикновен мерник да се сложи за 10лв.
Но никакъв проблем няма да се реши.
Ти ще си мислиш, че имаш класна пушка, но за останалите е ясно какво имаш.
Класна пушка? Каква класна пушка, бе, колега? Аз я събирам с метлата за десетгодишния ми внук. Събирам я с части, които преди години ми се е досвидяло да изхвърля. Нямам никакви претенции за висша класа на оръжейното поприще. Пък и много добре познавам недостатъците на тази пушка, за да си правя илюзии.
 

F.Pehlivanov

Редовен Потребител
Класна пушка? Каква класна пушка, бе, колега? Аз я събирам с метлата за десетгодишния ми внук. Събирам я с части, които преди години ми се е досвидяло да изхвърля. Нямам никакви претенции за висша класа на оръжейното поприще. Пък и много добре познавам недостатъците на тази пушка, за да си правя илюзии.

След тези думи "събирам я с метлата за внука си" нямам какво да кажа.
 

pellet

Редовен Потребител
Привет колеги,
Без грам заяждане от моя страна, но все си мисля, че темата е за конкретния модел пушка и интересна и полезна информация споделена от колеги-стрелци и любители. Последните 2-3 страници са всичко друго, но не и това. Особено лични нападки и откровено НЕвярни неща, относно модела на хайнел, могат да се споделят на лични съобщения.

И понеже ми стана хем смешно , хем тъжно, излязох на двора набързо за 15 изстрела специално за колегата Valo.
ФТ поза, 20 м, диоптрик, RWS Hobby.
Оставям на въображението на колегите ако бях седнал по-сериозно за резултати и съчмите бяха JSB ... ;)
Но явно оръжието има някакви недостатъци и няма смисъл да си правим илюзии. ;););)

Поздрави на всички!
 

Attachments

  • Haenel 312_20m_Diopter.jpg
    Haenel 312_20m_Diopter.jpg
    155.9 KB · Прегледи: 86
  • Suhl 312.jpg
    Suhl 312.jpg
    73.1 KB · Прегледи: 80

Пурко

Потребител
Аз също да се изкажа не по темата, но само да допълня, тъй като проблемът се мести някак "на здравата глава" и колегата Вало май беше разбран криво. Той каза, че е наясно с недостатъците на пушката, каквито всяка пушка притежава. И съвсем обективно допълни, че я сглобява от произволни части, няма претенции за висша оръжейна класа - прави го за себе си и за внучето, дето се казва. Нужно ли е да "се сее на корена ряпа" и да с търси "под вола - теле"?
Да, изкоментираха се и немските оригинални части - според компетентни колеги, част от тях са нови производства и не кореспондират твърде с качеството и параметрите на оригиналите - има клипове по въпроса със сравнения, теми в чужди форуми за съвремените производства. След като писах във форума, че ще си поръчвам, си писах с колеги, които също ми обърхана внимание на това обстоятелство - че някои от нещата не са това, което би трябвало да бъдат...
Много е лесно, когато се ползва най-доброто, с лека ръка да се заклейми останалото и този който го ползва, но просто не е обективно...
 

F.Pehlivanov

Редовен Потребител
Аз също да се изкажа не по темата, но само да допълня, тъй като проблемът се мести някак "на здравата глава" и колегата Вало май беше разбран криво. Той каза, че е наясно с недостатъците на пушката, каквито всяка пушка притежава. И съвсем обективно допълни, че я сглобява от произволни части, няма претенции за висша оръжейна класа - прави го за себе си и за внучето, дето се казва. Нужно ли е да "се сее на корена ряпа" и да с търси "под вола - теле"?
Да, изкоментираха се и немските оригинални части - според компетентни колеги, част от тях са нови производства и не кореспондират твърде с качеството и параметрите на оригиналите - има клипове по въпроса със сравнения, теми в чужди форуми за съвремените производства. След като писах във форума, че ще си поръчвам, си писах с колеги, които също ми обърхана внимание на това обстоятелство - че някои от нещата не са това, което би трябвало да бъдат...
Много е лесно, когато се ползва най-доброто, с лека ръка да се заклейми останалото и този който го ползва, но просто не е обективно...
Счетоводительо, сега тръгна и да адвокатстваш ли? Много добре разбрах какво иска да каже колегата ти Valo. Директно си беше обида към мен и още един човек, къде сме продавали диоптрици на безобразни цени. Е да, можеше да си замълча, но съм си кибритлия и не мога да устоя на изкушението да отвърна.
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Счетоводительо, сега тръгна и да адвокатстваш ли? Много добре разбрах какво иска да каже колегата ти Valo. Директно си беше обида към мен и още един човек, къде сме продавали диоптрици на безобразни цени. Е да, можеше да си замълча, но съм си кибритлия и не мога да устоя на изкушението да отвърна.
Е, айде сега. Още помня как се похвали за един Хаенел, че евтино си го взел. Намери му тук във Форума диоптрик, правен на 3Д принтер и пусна пушката на цена по две и половина.
Не се дразни на истината... :cheers:
 

F.Pehlivanov

Редовен Потребител
Е, айде сега. Още помня как се похвали за един Хаенел, че евтино си го взел. Намери му тук във Форума диоптрик, правен на 3Д принтер и пусна пушката на цена по две и половина.
Не се дразни на истината... :cheers:
А ти не успя да я вземеш на смешните пари за които я искаше нали? Ама аз я продадох на цена две и половина.
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
А ти не успя да я вземеш на смешните пари за които я искаше нали? Ама аз я продадох на цена две и половина.
С какъв диотртик? Гледам, че принтирания го продаваш в OLX. Явно не си я продал на цена по две и половина!? Не се изкарвай велик търговец и разбирач.
Не се дразни на фактите... :cheers:
 
Последна промяна:

F.Pehlivanov

Редовен Потребител
С какъв диотртик? Гледам, че принтирания го продаваш в OLX. Явно не си я продал на цена по две и половина!? Не се изкарвай велик търговец и разбирач.
Не се дразни на истината... :cheers:
С оригинален диоптрик си замина пушката. Ти продължавай да гледаш обявите ми и да им се любуваш. Велик търговец, колко да съм велик и аз не мога да преценя. Разбирач със сигурност не съм, но съм имал и имам поне 10 пъти повече пушки от теб. Дсли това не ме прави по опитен.
 

F.Pehlivanov

Редовен Потребител
С оригинален диоптрик си замина пушката. Ти продължавай да гледаш обявите ми и да им се любуваш. Велик търговец, колко да съм велик и аз не мога да преценя. Разбирач със сигурност не съм, но съм имал и имам поне 10 пъти повече пушки от теб. Дали това не ме прави по опитен.
 

pellet

Редовен Потребител
Е, жалко за усилията ми. Понякога каквото и да направиш положенаето е неспасяемо. Който разбрал - разбрал.
Още веднъж, в името на великолепната пушка, нека спрем с глупостите! Имате си опция за лични съобщения.
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
С оригинален диоптрик си замина пушката. Ти продължавай да гледаш обявите ми и да им се любуваш. Велик търговец, колко да съм велик и аз не мога да преценя. Разбирапчсъс сигурност не съм, но съм имал и имам поне 10 пъти повече пушки от теб.
Какво сега, хвалиш ли се? Могъл - имал, браво. Жив и здрав! :cheers:
 

F.Pehlivanov

Редовен Потребител
Какво сега, хвалиш ли се? Могъл - имал, браво. Жив и здрав! :cheers:
Не бе, показвам ти колко малко разбирам. Нали опита ми се свежда до една пушка

Е, жалко за усилията ми. Понякога каквото и да направиш положенаето е неспасяемо. Който разбрал - разбрал.
Още веднъж, в името на великолепната пушка, нека спрем с глупостите! Имате си опция за лични съобщения.
Извинявай, ама наистина не мога да се спра. Изкарват ме от релси
 
Последна промяна от модератор:

Евгений Б.

Редовен Потребител
Привет колеги,
Без грам заяждане от моя страна, но все си мисля, че темата е за конкретния модел пушка и интересна и полезна информация споделена от колеги-стрелци и любители.
Здрасти, може ли малко инфо за диоптрика и мушката.
С колко мм отвор го ползваш?
Каква бленда използваш за 10м и 20м?
И може ли да ми качиш оразмерени мишенки за 10 и 20м, които ползваш?

Благодаря предварително.
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
С оригинален диоптрик си замина пушката. Ти продължавай да гледаш обявите ми и да им се любуваш. Велик търговец, колко да съм велик и аз не мога да преценя. Разбирач със сигурност не съм, но съм имал и имам поне 10 пъти повече пушки от теб. Дсли това не ме прави по опитен.
Това пак ще го цитирам понеже си дописал :
Дсли това не ме прави по опитен.
По- опитен в какво? Ако е в търговията и пазара съм съгласен.
Почти всичките ти мнения са в Купува / Продава. Може да се провери с търсачката.
А ето и малко от техническите ти мнения:
https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Мерни-прибори-за-haenel-311.11393/

https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Търся-пистолет-fwb-100-или.11893/
Тука става интересно към мнение #10, но е по-добре да се види цялата тема. Кратка е. Това е темата от мнение 15:
https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Система-fwb300s-неработеща-и-приклад-за-нея.11939/#post-305057
 

F.Pehlivanov

Редовен Потребител
Това пак ще го цитирам понеже си дописал :

По- опитен в какво? Ако е в търговията и пазара съм съгласен.
Почти всичките ти мнения са в Купува / Продава. Може да се провери с търсачката.
А ето и малко от техническите ти мнения:
https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Мерни-прибори-за-haenel-311.11393/

https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Търся-пистолет-fwb-100-или.11893/
Тука става интересно към мнение #10, но е по-добре да се види цялата тема. Кратка е. Това е темата от мнение 15:
https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Система-fwb300s-неработеща-и-приклад-за-нея.11939/#post-305057

И кво? Не разбрах кво искаш да кажеш с тези теми...
А че се занимавам с пушки от една година, Да точно така е. И то благодарение на теб и на скъпия ти приятел. Заслугата е изцяло ваша. Но за тази една година съм събрал такава колекция, че даже не мож я сънува.
 

pellet

Редовен Потребител
Здрасти, може ли малко инфо за диоптрика и мушката.
С колко мм отвор го ползваш?
Каква бленда използваш за 10м и 20м?
И може ли да ми качиш оразмерени мишенки за 10 и 20м, които ползваш?

Благодаря предварително.

Привет Евгений,

Диоптрика е с 1 мм отвор, единствения, с който разполагам.
Преди много години, когато си купих Хайнела, нямаше никаква бленда на мушката. Така го взех. Тъй като другите ми две пушки с диоптрици (с които доста стрелям) имат съвременни, плексигласови, прозрачни бленди на мушките и много съм свикнал с тях, си изработвам на стругче и за хайнела такива. Не казвам, че оригинални метални не стават, просто аз съм свикнал и се чувствам най-комфортно с плексигласови. Прикачил съм ти две ( кофти :) ) снимки за ориентир.

От многото ми стрелби с диоптрици съм стигнал до заключението, че няма правило за диаметъра на блендата на мушката. Много зависи от това колко си стабилен от позата с която стреляш, как искаш да изглежда мишената погледната през мушката и т.н. Тъй като се чувствам доста стабилен от ФТ седнал, и стрелям предимно така, предпочитам малки бленди - 3 мм; 3.2 мм. В момента съм с 3мм за всички дистанции. По принцип за прав, начинаещ, за 10 м, се препоръчва да се започне с 4 мм. За мен 4 мм е ужасно голяма бленда.

Относно мишените - имам всякакви за всякакви дистанции. Тъй като са 7-8 pdf файла, дай ми е-mail да ти ги пратя там. Естествено, всеки би ги получил от мен ако изяви желание и сподели е-мейл.
 

Attachments

  • 1.png
    1.png
    258.6 KB · Прегледи: 45
  • 2.png
    2.png
    275.7 KB · Прегледи: 45
Последна промяна:

Пурко

Потребител
Koлега Пехливанов, тъй като винаги се стремя да погледна обективно на нещата, прегледах отново темата. В нея ме видях директна или индиректна обида към никой, свързана с препродажба на части. Всичко започна от коментираните в сайта артикули, за които колегата Вало( който познавам бегло виртуално от два дни) се усъмни доколко са оригинални, още повече, че и други колеги изказаха мнение относно този момент - че част от тях са нови производства със съмнителна взаимозаменяемост. Не разбрах защо и от какво се чувствате обиден, но в крайна сметка тънкообидността си е ваше право, макар да не отива на възрастен. Аз просто си казвам каквото мисля - така както подобава на човек, който може да си го позволи и непростосмъртен счетоводител.
Това е последното ми мнение в тези аспекти, за да не я спамя - следващите ще бъдат само по същество.

п.с. Благодаря на всичко, които изразиха желание да ми помогнат с всякакви щекотливи моменти сега и в процеса на освежаване, особено на колегата Щангата, който се ангажира пряко с най-неясните аспекти! Надявам се скоро да покажа пушката в един по-добър и функционален вид!
 
Нагоре