Hämmerli AR30; AR20; Walther LG30

ivofox

Редовен Потребител
Един клип за редуктора ,от болта се регулирало налягането.
Screenshot_2017-07-05-19-08-25.png Screenshot_2017-07-05-19-08-25.png Screenshot_2017-07-05-19-08-36.png
 

Attachments

  • Screenshot_2017-07-05-19-08-41.png
    Screenshot_2017-07-05-19-08-41.png
    782.5 KB · Прегледи: 4

dberov

Редовен Потребител
@ivofox, до колкото разбрах редуктора вече не натича и работи добре и моя съвет е да не го пипаш повече.
За настройка на редуктора ти е нужен стенд и трябва да се пипа много внимателно а от престараване може да си вкараш беля.
То не случайно са го залепили хората.


 

ivofox

Редовен Потребител
Работи супер,днес му замених О-пръстена на месинговото тяло където се завива цилиндъра и втория редуктор.Бях сложил по малък и издуваше леко.Сега е 12X1,5mm.След доста изстрели наблюдението ми е по равни до 1метър и рядко надвишава 2метра коридор.Вече смятам че стана и не барам :)
 

ivofox

Редовен Потребител
Днес правих замервания на вече регулирана пушка.238 м/с 239м/с -на 26 градуса.Сутринта на 22градуса при 200 бара 236м/с до 238м/с.Ходих да пострелям в една гора близо до нас беше пушката на слънце след 30 минути започна да стреля на 240м/с до242м/с.След това е бях оставил на 100 бара пак 241м/с ми даде,а там ми е 236м/с при 22 градуса.След като изстина в къщи на 26 градуса на сянка е напомпих на 200 бара даде 239м/с.Този редуктор се влияе ако пушката е на слънце или на сянка с 3м/с до 5м/с.
 

lynx

Редовен Потребител
Редукторът е само един от многото фактори.
Всяка слънчасала пушка ще даде някаква промяна в скоростта, като я напечеш на слънце.
Знаеш, че при затопляне металите се разширяват, смазките се втечняват...въобще, режима на работа се променя.
Ние затова стреляме предимно на сянка и се охлаждаме с бира :cheers:
 

ivofox

Редовен Потребител
Чупих си детайла на редуктора направиха ми го при стругар ,о дупката стана по навътре и по голяма .като духам с уста пуска повече от другия.те са 2 за 2.та редуктора.Проблем ли е
 

Attachments

  • 20170708_155241.jpg
    20170708_155241.jpg
    269.3 KB · Прегледи: 56

ivofox

Редовен Потребител
Трябва да е точен отвор изпуска през О пръстена на детайла на шайбите.ще правя друг и с пилата малко по малко ще го правя отвора.
 

dberov

Редовен Потребител
Ей, не миряса с тоя редуктор и направи беля...но станалото - станало.
Детайла трябва да е 1:1, не става така, малко по навътре, малко по голямо...и накрая с пилата.
Намери читав стругар да ти го направи с точните размери и ако пак заработи добре, тоя път вземи сам си го залепи.
 

ivofox

Редовен Потребител
Направих го редуктора.2-рия беше на 120 бара.Стругаря ми беше объркал 1мм по къс и се наложи да сложа още 1 шайба да стане пак 120 бара.След това го регулирах на 100 бара.Първия работи на 63 бара.Утре ще тествам дали така е по добре.Поне ще имам повече изстрели няма се притеснявам под 120 бара:)
 

Dominus

Редовен Потребител
Е нали има болт за регулиране. Свали първият на 80-85. В края на краищата идяета на 2-та редуктора не е да тежат, а първият да минимизира грешката на втория. С думи прости, ако първият ти е на 140 примерно, ще караш вторият да работи в обхват на входно налягане от 65-70 до 140. Така той ще дава големи грешки. ако накараш първия да работи на 80-85 дори и да греши с 10 бара ще имаш входно налягане към вторият примерно от 90 до 70, което няма да му е голяч проблем и ще имаш доста постоянно налягане в камерата.
 
Последна промяна:

ivofox

Редовен Потребител
Благодаря Павка..Ще го смъкна още малко .Наистина сега по добре работи няма ги тия скоци като преди.То и аз това се чудех за какво сами тия 120 бара ,но ме беше страх да пипам:)
 

ivofox

Редовен Потребител
Павка,направих го на 85 бара.Мисля че по добре работи в 1 метър коридор с теглени чашки..Първия редуктор работи много мазно.Втория не работи много добре.Като се пусне въздуха рязко си качва на 85 бара,но когато пускам много леко въздуха слиза до 70 бара и тогава тръгва да пълни.То така си работеше и при 120 бара.Направих му и по малък отвор на тапата да пълни по бавно с една идея,но няма разлика от оригиналната тапа с другата в самата бързина на пълнене.Павка наистина си много прав ,ако не е близко налягането на втория редуктор ще има големи грешки .При заводски 120 бара то дава разлика 20 бара,малко или много дава разлика.Но под 100 бара разликата вече е минимална и двата редуктора работят в почти едно и също налягане.
 

ivofox

Редовен Потребител
От както си направих редукторите и си ги регулирах със правилните налягания ,Павка.Скоростта ми е238м/с.Два дни подред е следя след като престои 20 часа пушката в покой първият ми изстрел е 234м/с следващия е 236м/с след това си държи 237-238м/с.Това нормално ли е?Преди ми беше обратното първия ми изстрел беше по висока скорост другите 2 изстрела бяха с по ниска?
 

Dominus

Редовен Потребител
Може да е както по-висока, така и по-ниска, според това, къде се намира настройката на ударната група в наляганията. И в двата случая не е нормално, но ако в рамките на час между два изстрела няма разлика можеш да си стреляш без да се кахъриш.
Какво точно се случва можеш да разбереш само ако имаш манометър, достатъчно точен на задредукторната камера. Всичко останало е боб и леща.
 

ivofox

Редовен Потребител
Оправих го и този проблем,единия О-пръстен ми изпускал леко.Смених го с нов вече няма ниска и висока скорост.Вече не натича изобщо.Днес стреляхме с Калата на 50 метра.Отката на пушката ми го няма вече не скача толкова и почна да прави групи.Няма ги тия дигане на чашките отиват си в центъра. Благодаря на всички за помоща.
 

Dominus

Редовен Потребител
Да разбирам ли, че вече няма да ми задаваш трудни въпроси по време на състезание :D:D:D
 

ivofox

Редовен Потребител
Хаха ,а не още се уча в вятъра.Ще има от трудните въпроси :)
 

ivofox

Редовен Потребител
Благодаря ви ще ги пробвам в вятъра таблиците.И искам още веднъж да благодаря на Павката от Русе.Пушката стана уникална все едно имам противооткатна система не мърда.Няма е тази нервност стана предвидима.Преди се целих 5мм по долу за да отиде в центъра.Сега си целя на кръста и си отива там.Не скача изобщо.Това е правилната рецепта за тия хамерлита единия редуктор 80-85 бара ,другия редуктор 60-70 бара и пушката и звука промени стана по безшумна държи еднаква скорост.
 
Нагоре