Hämmerli AR30; AR20; Walther LG30

ivofox

Редовен Потребител
Колеги имам един проблем така да го нарека.Пушката ми беше настроена на 238м/с 239м/с.Пролетта ми беше дигнала скорост на 247м/с.
След което е намалих.В русе бяхме го обсъждали дали не е от различните партиди чашки,но сега стрелям с една и съща партида чашки и скоростта за 1000 чашки ми е дигнала на 242м/с 4м/с ми е дигнала за 1000 чашки на какво може се дължи това?Не е проблем да си е свалям но ми е интересно от какво може да дига?От пружинката в редуктора на иглата дали може да е?От О-пръстена на иглата дали може да е като се сплесква и да затваря по късно?

Сега видях че е друга кутйка от същата партида,а предната кутйка скоростта си беше Ок.Дали е от чашките?
 
Последна промяна от модератор:

ivofox

Редовен Потребител
След замерване днес на хамерлито ми се случва нещо странно.Винаги първия изстрел при престой на пушката е 240м/с ,обаче втория изстрел ми е235 м/с .Пак престой от 8-10 минути и пак се повтаря.Казаха ми че може да е от натичащ редуктор.Но от къде може да натича как се тества.Сложих го в вода не изпуска от никъде?Странно ми е че и дори пушката да стои 1 седмица пак първия изстрел ми е 240-241м/с но втория е надолу винаги.
 

Dominus

Редовен Потребител
Аз ти го казах. Явно не си ме разбрал. Натичането не е изпускане навън. То е бавно препълване на ред.камера. При първия изстрл не се изпразва с точното количество въздух, което се отразява и на вторият изстрел и така на редуктора ти му трябват няколко изстрела за да заработи коректно. Това можеш да го видиш ако имаш манометър на камерата.
 

ivofox

Редовен Потребител
Благодаря Павка да каза ми го.Но чак сега го разбрах след като тествах и ми го обясни пак.Каза ми да намаля малко налягането сега е на 70 бара да го направа 65.Чудих се по подредбата на шайбите ()()()()() сега са така 70 бара.Ако ги наредя с 2 шайби да ги махна дали ще се промени да падне налягането на 60-65 бара?Така да се подредът.)()()()( - ??? И дано измислиш редуктор за хамерли направо да го сменя.Това си е простотия.Само тежи пушката 300 грама са редукторите.
 

Dominus

Редовен Потребител
То туй със шайбите е ТОТО2. Не ги бутай, а изрежи някаква тънка подложка под шайбите. Нещо около 0.1мм
Вкъщност не подложка а по-скоро протъркай една от крайните пружини, така че като я измериш преди и след със шублер да е с около 0.1мм по-тънка
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
Na тези редуктори е утопия да мислиш , че с различна подредба ще коригираш само с 5 бара . Пробвай две шайби да са мааалко по-тънки , или по-меки .
Ако нямаш различни по дебелина шайби . пробвай с точна калибрована подложна шайба да отхлабиш малко натяга на капачката на редуктора .

ПП. премери поколко точно са дебели сега пружините ти , и като се прибера в Пловдив ще видя дали имам 2 по-тънки да ти дам . Защото се сменят винаги по двойки .
 
Последна промяна:

ivofox

Редовен Потребител
Ще го пробвам Павка .Поне докато измислиш редуктор да е добре пушката.Че някой път е хващам 244 скорост на 230-235 за втори изстрел и малко вятър и се чудя на къде духа вятъра ?

Павка вътре съм сложил до редуктора О-пръстен да може да не ми изпуска и той се е надул и затваря отвора на втория редуктор към първия и кам първия не може да премине въздуха.Махнах го но какво да сложа да сложа като гарнитура между равни повърхности на бронзовите редуктори да не изпуска въздух ,там бях го сложил вътре този О-пръстен но не му е там мястото.
 
Последна промяна от модератор:

Dominus

Редовен Потребител
Ахааа, значи си творил. Не мога да разбера точно интервенцията.
 

lynx

Редовен Потребител
Ахааа, значи си творил. Не мога да разбера точно интервенцията.
Eто клипчето на Панчо, да зацепиш принципа на инженерната немска мисъл с двойния редуктор:
(5 кила меТЦинК и неспокойни сънища за собствениците)
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ванко, ти явно не можеш да схванеш, че проблема не ти е, че изтърва навън, а пуска навътре - към камерата.
След като си ги вадил редукторите, замисли се по конструкцията им, кое пуска налягането към камерата на редуктора.
При два редуктора, проблема може да е както в първия, така и във втория. Но по-вероятное да е при този с по-ниското работно налягане.
На колко ти е настроен 1-я? Ако втория има тесен работен диапазон, може да се влияе и от налягането в първия.
Но пак обърни внимание, че търсиш защо пуска повече, а не че бяга някъде налягането.
 

ivofox

Редовен Потребител
Благодаря ,Пеко оказа се,че между първия редуктор който ми сваля от 300 бара на 120 бара и се завива към втория,преди години сложихме вътре О-прустен да не изпуска въздух.А трябваше между двата детайла да сложа алуминиева дефтунка.Днес престъргах една дефтунга от пробка на кола на картера.От 2мм е направих 0,5мм.Оригинално на редуктора беше с 2 шайби много тънки 0,1мм .Но при изваждането на шайбите не можахме да ги вкараме пак и сложихме вътре в редуктора О-пръстен .Той се е надул и запушил отвора.
Години си стрелям така,и все не мога си настроя пушката като трябва винаги имаше промени в скоростта от 3 до 8 м/с.След като ми обяснихте какво енатичане разглобих го и гледах по внимателно и хванах проблема за което ви благодаря много.

Скоростта заспа 237-238 е нагласих,аз се чудих защо преди неможех е настроя то било от О-пръстена и затварял отвора.Павката веднага го хвана проблема,за което му благодаря.Позна че е от бавно пълнене,още в София ми го каза докато го разбера къде да барам.И Божо и Румбата,Ицето днес си дадоха мнения и ми помогнаха много.Благодаря ви момци.
 
Последна промяна от модератор:

ivofox

Редовен Потребител
Пробвах е.Няма натичане.238,239,240.След 10 минутен престой правих 2 изстрела един след друг .240м/с почва после 239.Няма ги тия 230м/с и 235м/с при втори изстрел.Редуктора не е смогвал да напълни от запушването му на отвора.
 

dberov

Редовен Потребител
Като преспи пушката утре пробвай пак дали първия изстрел ще е със скорост като последното ти замерване.
Ако натича дори леко, скоростта ще е по-висока.
 
Последна промяна:

ivofox

Редовен Потребител
Днес е замерих пак след като престоя една вечер.Вчера след последния изстрел скоростта ми беше 240м/с.Тази сутрин е замерих първият ми изстрел беше 240м/с тоест не е мръднала скоростта.Но вторият изстрел изчакай към 5 секунди от първия и показа 237м/с,следващия изчаках 15 секунди от предходния скоростта ми беше 239м/с,пак изчаках 15 секунди 238м/с,после пак 15 секунди 239м/с ,следващия пак беше 239 м/с.Това нормално ли е или още трябва нещо да се пипне?
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Нормално е. Възможно е леко да натича но изчакай 10-15 мин. и пробвай. Ако е в тези граници 240- 238 няма какво да пипаш. Важно е да няма скоци повече от 3 метра. То с тези чашки в момента и 5 метров коридор е добре.
 

ivofox

Редовен Потребител
хаха ,вярно е.Поне го направих да знам че пушката си стреля.Днес пострелях малко добре се държи и на хартия.
 

Ludjev77

Редовен Потребител
ФТКС
Споко бе Ванка има лек за тези пушки.Павката ми е обещал редуктор (модел над 40точки),който почти не се влияе от мръсен вятър и течения и увеличава попаденията от задължителна позиция
 
Нагоре