Gamo Whisper IGT 5.5 mm. или COMETA MOD.400 STAR 5.5мм

Дискусия в 'Начинаещи, избор на въздушна пушка или пистолет' започната от Korizo, 12 Май 2019.

1. Korizo

Korizo Новодошъл

Публикации:
    1
    Здравейте! Бихте ли ми казали кое е за предпочитане. Ще ми е първа пушка, стрелба по кенчета.

2. Gadnqra

Gadnqra Редовен Потребител

Публикации:
    1,349
    от:
    Русе 0897860296
    Кометата е много по-добра от Гамото.

xpresident, SvilenP, batnan and 4 others like this.
  3. achev

achev Новодошъл

Публикации:
    10
    от:
    Пловдив
    Бих ти дал още една тема за размисъл - 4.5мм.

batnan, Gadnqra, Hidden and 2 others like this.
  4. Gemata

Gemata Потребител

Публикации:
    38
    Напротив ! Имал съм 3 Гамота ( gamo csi / gamo 1250 magnum itg и още едно по - слабичко / Последно си купих прословутата прехвалена комета 400 и въобще не е това , което се очаква. Всяко едно гамо дето съм имал е по -добро от кометата. Гола вода са за мен , не ангажирам никой с мнението си

5. Hidden

Hidden Редовен Потребител

Публикации:
    381
    от:
    Перник-София
    Би ли се аргументирал, колега? Според теб какви са недостатъците на Кометата и какви са предимствата на Гамото? Така търсещият първа пушка ще се ориентира по-лесно.

Gadnqra, SvilenP, lynx and 2 others like this.
  6. Gemata

Gemata Потребител

Публикации:
    38
    Не знам от къде да започна - спусък , механика , здравина .Всичко е по - добро. Само като вземеш едната пушка и после другата в ръце ще разбереш за какво ти говоря.Не ми се влиза в кой знае какви подробности. Просто ми писна навсякъде да чета " колко зле изработени били Gamo , как всичко им било от пластмаса и т.н. " За големи инженери и конструктори се имат всички . Няма да пиша повече , защото не искам да дразна антигамо феновете. Нито се имам и за най - големият спец . Не съм имал удоволствието да притежавам по - хубави и скъпи пушки като в класа на Diana ( това е друго нещо вече) , но съм имал и Норика и Хътсън и Гамо и Комета и Славия и китайки. Не съм срещал по - добро качество от Gamo - говоря за съотношението ( сила , точност , балансираност и механика ) .Единствено Славийката ми липсва , но тя е по - слабичка разбира се .

7. Alucard

Alucard Редовен Потребител

Публикации:
    447
    от:
    Плевен
    Стига бре и аз съм имал Гамо Хънтър 1250,ама беше преди 10г може и повече е да тогава беше супер.
    ЦФХ и тя е прилична,даже доста,ако я намериш и в 4,5мм.
    Имал съм и Комета мод 400 (.177) и като я сравня с новите Гамота е в пъти по-красива и добре направена.Е да не вади 300м/с в 5.5мм (това е минимума де).
    Успех

Gadnqra, xpresident and lynx like this.
  8. didarai

didarai Редовен Потребител

Публикации:
    2,464
    :D:D:D
    :lol::lol::lol:
    Отдавна не се бях смял така ... :bravo:
    За протокола , стрелям с ГАМО ЦФХ от старият матриАл на което само цевта и цилиндъра не съм променил , за да започне да стреля както трябва . Имах и Комета 400 и разбира се , че спусъците им въобще не могат да се сравняват . По-тегав от ГАМО спусъка в средният клас ПП няма , както и по-добър от кометския . За другите ГАМО-убавини нема да се повтарям , то има достатъчно написано из форума от доста потребители .
    (Отбелязваме ...."един недоволен от комета 400 " :D:D:D )

9. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,141
    от:
    Старата София
    Аз имам само един въпрос към Gemata:
    Като си имал 3 броя перфектни пушки Гамо, защо ги продаде?
    Обикновено когато хората са доволни от дадена стока, не я продават и си я ползуват с кеф.

Gadnqra, Propar and xpresident like this.
  10. Gemata

Gemata Потребител

Публикации:
    38
    Прецених , че не са ми нужни толкова пушки , защото нямам толкова свободно време за всичките.Оставил съм си най - доброто Gamo 1250 magnum ITG
    mach 1

Радвам се , че се забавляваш " приятелю" . Стреляй си с ПЦП -то и си мисли , че имаш умения и че си мн точен. Както казах тука от инженер нагоре са се събрали . Спирам с писането до тук ! Много здраве !

Последна промяна: 18 Май 2019
  11. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    992
    от:
    Варна
    Личи си че поне ти не си инженер :D

Gadnqra харесва това.
  12. Gemata

Gemata Потребител

Публикации:
    38
    Само ви се чудя... Какво сте се събрали една тумба чичаци с неизживяно детство и с его до небесата ? Още в първият коментар споменах , че не ангажирам никой с мнението си. Какво ми наскачахте всички не мога да разбера. Вие жени нямате ли ?!?

13. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    992
    от:
    Варна
    Пич, не се товари, отдавай повече енергия на жените, явно там ти е силата ;) Иначе ако долавяш някакво леко отрицателно отношение спрямо това което пишеш, то е защото противоречиш на колеги които наистина имат много, ама много повече опит от теб. А че всеки си има право на мнение, ок, стреляй си с Гамото, щом те кефи, няма да си единствен.

14. soundmax

soundmax Редовен Потребител

Публикации:
    3,164
    от:
    Казанлък - Пловдив
    Може всякак да ни наричаш, твое право си е, щом смяташ, че грам полезна информация не сме дали във форума, давай сподели опита си за стрелбата. Опиши малко в техническите теми какво правиш с пушките си, щом ние с неизживяното детство пишем само простотии, еми толкова ни е акъла явно. А че Гамо сме ги плюли, така е, ама само определени модели, споменавани са и предимствата на някой на моменти бяха едни от най-добрите пружинки на пазара, ама преди години бе това, за Гамо 1250 който стреля с пружинки знае за какво става въпрос и сме писали доста за качествата и то положително! Ама ти явно си прочел някакви си мнения и айдеееее - "За големи инженери и конструктори се имат всички" да не цитирам и другите ти неща от постовете - После ти били скачали се оплакваш?
    "Вие жени нямате ли ?!?" Имаме, друго интересува ли те?

Последна промяна: 18 Май 2019
  15. Dominus

Dominus Редовен Потребител

Публикации:
    2,590
    Чичангиии, аз имах за кратко гамо 1250.
    Много стреляше това нещо. Имам предвид силно, но в главата ми звънтяха камбани по половин час.
    Много я харесвах тази пушка , но щом се разделих с нея.
    Аз предпочитам да си остана един смотан пецепар. Комфорта преди всичко.
    Във висшаа лига нямам работа.

Alucard, xpresident and Gadnqra like this.
  16. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,141
    от:
    Старата София
    Повечето от нас са имали вземане-даване с 1250.
    Жена ми правеше по-добри стрелби от мен с пушката, но то си е разбираемо.
    Който зарежда пушката, после му треперят мартинките и изпуска мишените :)

xpresident, Hidden and Gadnqra like this.
  17. Don

Don Потребител

Публикации:
    200
    от:
    София
    Чичангиии вземайте по едно Гамо-Магнум-гаубица и на петък 13, на високосна година ще падат капачки от буркан на 20 крачки:
    :winner:

Но за сметка на това ще са диви прасета, слонове, койоти на 100-200 и 300метра.

Иначе майтапа настрана, ако някой има от новите Маch 1, да го донесе до накой уикенд до Люлинско. Ще има възможност да го пробва на FT мишени на различна дистанция.
    И на мен ми е мерак да подържа такова животно :cheers:

6.35, ivodoc, lynx and 1 other person like this.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена