Gamo Big Cat 1250 5.5

Galina Qnkova

Новодошъл
Обмислям покупка на тази пушка с оптика. Някакви съвети/мнения за нея или по-добри варианти. Благодаря :)
 

redsox

Редовен Потребител
Това ми беше първата пушка която закупих 2015та. Малко е шумна не става за стрелба в двор, ако имаш съседи. няма механични мерни прибори, така че оптиката е задължителна да. Има не лек откат, моноблок е за препоръчване. Моята беше с телена пружина, счупи се на около 2К изстрела. Лесно се сменя стига да имаш стенд. Има видеоматериали в YouTube как се отваря пушката, не е сложно. До към 20 метра целех клечки за уши. За по-далечна дистанция не съм я тествал. В някъв момент я продадох. Общо взето нищо особено. Не бих я препоръчал, главно поради липсата на мерни прибори, което задължително качва бюджета заради покупка на оптика и моноблок. Но ако толкова те кефи гледай поне да е в 4.5мм. Късмет
 
Последна промяна:

t.marev

Редовен Потребител
Хубава пушка, доказала се с времето. Няма мерни прибори за съжаление, но мисля че се продава с някаква оптика включена в цената. Според мене 5.5 е по-подходящ за пушките с подобна мощност, освен това е по-продаваема след време. Има и по-хубави естествено, но според мен тази си заслужава....Зависи за какво ще се използва.
 

redsox

Редовен Потребител
А да моята пушката наистина беше в комплект с “оптика” . Ползвах я с нея известно време докато пристигне по-читава. Сега се сещам че хоризонтала на кръста постепенно дясната му част се “отдели” от центъра където се пресича с вертикала. кръста приличаше на обърнато настрани “Т” с друга линия идваща отдясно.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Пробвай първо как ще я зареждаш(повече от един път),това не е дамска пушка,освен ако не е подарък за половинката!
 

lu-bo

Редовен Потребител
Ако става въпрос за тази пушка:
https://arms-bg.com/component/virtu...mm-air-rifle-gamo-shadow-95arms.html?Itemid=0
Имал съм такава,няма нищо общо с 1250f/s. като старото англииско Гамо. Това 1250 в заглавието е заблуждаващо.Пушката се зарежда лесно в кал.5,5мм. с JSB 1,030 скороста е 185м/с. Пушката е с пластмасова цевна кутия,проблем създава заключващия зъб /някъде из темите търсих съвет как да го ремонтирам/ Тази пушка не бих я препоръчал на никои!
 

lu-bo

Редовен Потребител
При този бюджет "Метеор AR1000" има хубав дървен приклад,здрава механика ,достатъчно мощност и прилична стрелба.Има го във ВИП София цената му е 150лв.остават и за оптика и моноблок.При по-висок бюджет колегите биха казали "Комета 400"и с пълно право.
 

Attachments

  • download.jpg
    download.jpg
    5.4 KB · Прегледи: 44

Galina Qnkova

Новодошъл
При този бюджет "Метеор AR1000" има хубав дървен приклад,здрава механика ,достатъчно мощност и прилична стрелба.Има го във ВИП София цената му е 150лв.остават и за оптика и моноблок.При по-висок бюджет колегите биха казали "Комета 400"и с пълно право.
4,5 или 5,5 е по-точна?
 

lu-bo

Редовен Потребител
Този въпрос е доста спорен.Повечето колеги харесват 4,5 не са малко и привържениците на 5,5мм.
Въпрос на личен избор.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Метеор АР 1000 в 4,5 едва ли ще намери, но ако намери и и сложи ГП, налягането на която да намали, ще получи 2 в 1.
Пушка с енергия около 20 Дж, с евтини муниции, изправена траектория, леко зареждане, минимален откат - щадящ оптиката и кекавото бутало и в резултат ще получи вече достатъчно здрава пушка с прилична скорост, а от там и точност.
 

lu-bo

Редовен Потребител
Метеор АР 1000 в 4,5 едва ли ще намери, но ако намери и и сложи ГП, налягането на която да намали, ще получи 2 в 1.
Пушка с енергия около 20 Дж, с евтини муниции, изправена траектория, леко зареждане, минимален откат - щадящ оптиката и кекавото бутало и в резултат ще получи вече достатъчно здрава пушка с прилична скорост, а от там и точност.
Във ВИП-а я има и в калибър 4,5мм. и даже е по-евтина.Нямам впечатления от пушката в кал.4,5мм.в кал.5,5мм. купих една за приятел от Видин,изпробвахме я и за тези пари е чудесна пушка.Тои също обмисля ГП от "Норика"става но тя е много твърда и не знам дали може да се намали малко.
 
Нагоре