G-MAGNUM 1250 IGT MACH 1

jony

Потребител
Колега, едно случайно попадение не може да се приеме за точен изстрел, особено когато се касае за групова цел, по- добре покажи една мишенка с 5 изстрела за доказателство че пушката и ти го можете. Ако питаш мене мога да кажа само че искрено съжелявам че си се набутал с тази пушка с която не е изкючено да се осакатиш.
 

G-MagnuM

Новодошъл
Здрвейте колеги,
Притежавам такава пушка (5.5 калибър) откакто излезе.... Прочетох темата и силно Ви препоръчвам да изпробвате на H & N Baracuda Hunter Extreme. Пушката ги понася изключително добре и прави много добри резултати на разстояния 40м + .... като цяло са най-добрите съчми за точност които съм пробвал. Ако искате пробивна сила, опитайте - Gamo Raptor, но задължително стреляйте от разстояние и вземете мерки... че рикушетите са сериозни.
Относно оптиките и точността за тази пушка.... наистина са трудно съвместими но не и непостижими! Преди и бях монтирал оптика Walther PRS 4-24x50, със комбиниран монтаж - отпред нисък, отзад среден + стопер. Страхотни постижения, много доволен ... но след известно време, започна да не е точна и какво се оказа - стопера беше размазан от откатът.... и сега съм със моноблока на Gamo + оптика Gamo 4-12x44, и за момента нямам проблеми, но е много по-трудна стрелбата на далечните разстояния.

Като цяло пушката е доста мощтна и точна със правилните съчми и добра стрелба разбира се :)
Но май ще се налага да я разглобявам, защото като я разклатя странично и нещо дрънка....незнам нормално ли е, но на някой ако му се е случвало да споделя инфо....
 
Последна промяна:

luft9waffe

Редовен Потребител
защото като я разклатя странично и нещо дрънка....незнам нормално ли е, но на някой ако му се е случвало да споделя инфо....
Нормално е да се раздрънка.Това е много мощна пружинна пушка,не е за развлекателна и тренировъчна стрелба.Натоварването на някои части при изстрел е сериозно.Пушката е за 5-10-20 чашки на излет и след седмица пак.Като прибавим репутацията на производителя,ресурсът и ,до първото отварянене и ремонт, не особено голям.
 

G-MagnuM

Новодошъл
Ето схема на пушката: G-magnum 1250 IGT MACH 1,
А ето тука съм намерил "евентуално" предполагаемата износена част : Spare part, другия вариант дето намирам като ремонтен к-т за нея е: G-Magnum 1250 Piston IGT..... когато намеря време да я разглобя, ще споделя резултатите.
Относно мощтноста на тази пушка, много добре знам за какво става на въпрос, тествал съм я доста ...:sniper2:, чак неподозирани резултати. И мога да се каже че си е направо сериозно оръжие! Определено тази пушка НЕ Е за режим 5-10-20 чашки и след седмица пак :) Въпреки адски многото изстрели които съм изстрелял с нея и дрънкането, продължава да си е точна и да има мощност!
 

t.marev

Редовен Потребител
....... защото като я разклатя странично и нещо дрънка....незнам нормално ли е, но на някой ако му се е случвало да споделя инфо....
Това обяснение ми звучи като блондинка в автосервиз: . Майсторе, като карам, нещо дрънка......
Майтапът си е майтап, но това което е написал колегата luft9waffe е абсолютно вярно. Това е доста мощна пушка и натоварването на частите и е голямо. Именно защото е сериозно оръжие, каквото и да значи това, предназначението и е ограничено само за сериозни цели. Неразбирането на това обстоятелство и използването на подобни пушки за спортно ориентирана стрелба, е довело до тази недобра репутация на марката в определени среди.
Иначе пушката си е много добра и въпреки това се нуждае от грижи и поддръжка, особено ако пилеем ресурса и за щяло и нещяло. Това имаше предвид колегата luft9waffe с примерната схема 10-20 изстрела на излет.
Въпросното дрънкане, най-вероятно идва от лоста за зареждане, който се клати странично и чука в прореза на компресора. Ако е това, не е опасно,но трябва да се погледне, защото дрънкането ще се увеличава.
 

G-MagnuM

Новодошъл
Това обяснение ми звучи като блондинка в автосервиз: . Майсторе, като карам, нещо дрънка......
Блондинката успя да прикачи видео, белким по-лесно ме разберете :-* и Майсторе може би ще се окажеш прав относно лоста за зареждането....
За изказването ми че си е "сериозно оръжие", наистина бих го нарекал така, след като видях на какво е способна тази пушка.... най-бруталното беше когато ловната дружинка на баща ми бяха застреляли диво прасе около 90кг и попитах мога ли да си тествам пушката..... всички почнаха да ми се смеят и да се подиграват на "детската ми играчка" с която неможело да направя нищо на прасето. Е подигравката беше за кратко, и беше заменена от смайване и въпроси и коментари от сорта на "Ама това възможно ли е", "дай да пробвам и аз" "дай от по-далече" :lol:, Та тая пушка определено не е играчка и внимавайте ако имате такава!

По принцип я имам от 2015 година и е на над 4000 изстрела, единсвеното което съм и правил като подръжка е да я чистя само отвън със смазка, нищо др. и като цяло съм адски доволен от пушката. Силна е, точна е, но е своенравна и се опитва да приритва леко даже:)
 
Последна промяна:

luft9waffe

Редовен Потребител
прасе около 90кг
Я раздуй повече за прасето.Умряло ли беше,улучи ли го ,от какво разстояние,проби ли го надлъж и на шир.Познавам хора,дето се пробваха на живо със 150 джаулови,6.35 суматри преди доста години.С неуспех.Щото трябва и да се улучва.Сериозно е гамото откъм маса,дължина и тегаво зареждане.Има нескъпи китайски и турски пцп с двойна мощност и поне толкова по-точни.А иначе тука всички внимаваме,независимо дали с 5 или 500 джаула.
 

shaman

Редовен Потребител
Я раздуй повече за прасето.Умряло ли беше,улучи ли го ,от какво разстояние,
Доколкото разбрах е било убито и е стрелял отблизо. Явно е направила поражения пушката, щом ловците са били учудени ;)
 

venciru

Редовен Потребител
всички почнаха да ми се смеят и да се подиграват на "детската ми играчка" с която неможело да направя нищо на прасето.
Категорично не са прави! Можеш да му направишщ, и то е да го почешеш. Ако е живо разбира се. Лошото е ако е живо, диво и ако му хареса се засили към теб "с благодарност" за още.
Много хора от старата Варненска група ще си спомнят едни черни питомни прасета, които ги пасяха на бившото поделение на Камчия. Много смешно бягаха след подобни почесвания. Как пък на нито едно не му стана нищо. То това не беше и целта разбира се. А да се сравнява кожата на домашно прасе, пък било то и черно с четината на диво е.....
 

G-MagnuM

Новодошъл
Доста хейтърски и подигравателни коментари:lol:
То е ясно, такъв си ни е манталитета на българина...сами може да видите... АМА ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ ВСИЧКИТЕ - това ще ви кажа;)
Прасето вече беше застреляно и мъртво.....а относно пробивната силата на тази пушка, който я изпробва със гамо раптор чашките, ще разбере за какво става на въпрос....
Ще ви дам един пример, та евентуално разберете разликата: Стоманен улук за оттичане на дъждовната вода (от едното време, не сегашните пикни) с обикновенни чашки при изстрел от 10м., НЕ може да го пробие. Мачка едната страна и почти я пробива. Със позлатените съчми на гамо - същото разстояние, преминава и от двете страни, все едно режеш масло с горещ нож.
Категорично не са прави! Можеш да му направишщ, и то е да го почешеш.
Ти колега кога стреля с тая пушка? И дето казваш че чешала само..... я някой ентусиаст-неверник да се надупи на 40-50м да го "почеша" тая пушка:dazzed:
Само колегата shaman, разсъждава правилно.... и да, наистина направи неочаквани поражения! Разстоянито от теста беше при първия изстрел около метър, и понеже имаше "Тома-Неверници" както и сега, та има и повторение ама от 15м. и странично. И двата бяха във най-твърдата част от тялото на едно диво прасе......
Ето на какво е способен стария модел преди г-магнума:

 

Frankeiy

Потребител
Аз да питам.Тука има доста капацитети...та...
Неможе ли да купиме един тир от ,,позлатените съчми,, и с нек'ва химия да им извлечем златото,после с парите си купуваме гора с диви прасета и да почваме тестовете.
 

Amfo

Редовен Потребител
Ей ама го метнахте момчето , оставете го да се радва на пушката. Пушката наистина не е слаба , аз имам подобна и глава на агне е пробива(влиза в областта на мозъка) от около 15 метра . Въпросните "златни" сачми ги стреля със скорост над звука , но нямат такава пробивност. Ако не се лъжа за 5.5 бяха 0.3 гр. и не са оловни . На колегата мога да му кажа ,че съм стрелял почти всичко от което се продава . Тази пушка най-добре групира с hn hunter extreme и hornet . И на мен също ми харесва тази пушка и продължавам да стрелям с нея , смея да твърдя, че ако не е толкова силна ще е много приятна за стрелба. И да повечето хора са със мисълта, че въздушна пушка е за хартиени мишени и това е което може да пробият. Така ,че ако е стрелял от упор , нормално е да бъдат учудени.
 

G-MagnuM

Новодошъл
Ей ама го метнахте момчето , оставете го да се радва на пушката
Остави ги колега, нека гледаме малко сеир, а да ти кажа за тия години от както излезе тая пушка, бая съм и се нарадвал....че вече ми е омръзнала но бих я сменил единствено със FX Panthera-та.....
Относно мунициите, ДА наистина със HN Hunter Extreme-а прави много добри групи, от хорнета не останах толкова доволен, но това си е въпрос на лично мнение ;). За въпросните Gamo Raptor Supersonic PBA във 5.5 cal. са 0.64 гр., да леки са, за това казах и че не са толкова точни но имат доста добра пробивна сила както вече се убедих сам....
Аз да питам.Тука има доста капацитети...та...
Неможе ли да купиме един тир от ,,позлатените съчми,, и с нек'ва химия да им извлечем златото,после с парите си купуваме гора с диви прасета и да почваме тестовете.
Нищо лично колега, ама по-добре иди да промиваш злато на реката и ЕВЕНТУАЛНО ще събереш за гора :yes:
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Ей ама го метнахте момчето , оставете го да се радва на пушката. Пушката наистина не е слаба ,
То си плаче за мятане,но не от нас,а от някой модератор,щото публикува клип с убийство на животно.Даже не лов,създателят на видеото е отявлен пишман-ловец.A и никой не твърди ,че пушката е слаба.Напротив,за колегите,които харесват и отдавна стрелят с пп ,тя е неоправдано силна.Нека и се радва,нека се развие на по-горно ниво,но гледам пише,че тази така мощна+точна тояга му е омръзнала след само 4-5000 изстрела.
 

G-MagnuM

Новодошъл
Е тук вече не съм съгласен.. Има много пушки от този ценови клас, които според мен са на равно, ако не и по-добри от пантерата !
Колега, нали знаеш лафа "на вкус и цвет товарищей нет". Също така ми харесва много и LCS Air Arms SK-19.... ама тия цени.... в момента строеж на къща ми е приоритет, така че ще си пуцам с г-магнума. Само трябва да го разглобя да видя какво се случва с тоя лост за зареждане та дрънка такъв....
 

G-MagnuM

Новодошъл
То си плаче за мятане,но не от нас,а от някой модератор,щото публикува клип с убийство на животно.Даже не лов,създателят на видеото е отявлен пишман-ловец
Препратка от клип към Youtube със предходния модел на гамо.... Да не би аз да съм го снимал или качвал в Youtubeto ;) Нека ме баннат модератите...
 

Amfo

Редовен Потребител
То си плаче за мятане,но не от нас,а от някой модератор,щото публикува клип с убийство на животно.Даже не лов,създателят на видеото е отявлен пишман-ловец.A и никой не твърди ,че пушката е слаба.Напротив,за колегите,които харесват и отдавна стрелят с пп ,тя е неоправдано силна.Нека и се радва,нека се развие на по-горно ниво,но гледам пише,че тази така мощна+точна тояга му е омръзнала след само 4-5000 изстрела.

Ами не е лесно да направиш 5000 изстрела с нея . Виждал съм ,как моята не могат да е заредят. И е малко несериозно да сравняваш пушка на GAMO и то пп с FX . Казах ,че си е харесвам и продължавам да стрелям с нея , направих грешка ,че не е купих в 4.5 , но имам FX и въобще не ми е минавало през акъла да ги съпоставя. Дано ако мине на горно ниво не изостави гамото не е лоша пушка за парите си . И най-важното днес се прибирам и понеделник съм на манежа живот и здраве :sniper2: . Благодарение на shaman се сдобих с надежно хрони . Благодаря му за коректното отношение и отговорите на всички мои въпроси .
 
Нагоре