FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Нямам идея, това е първия магазин който отворих където имаха 1000 мм тръби. Успех пожелавам, радвам се че мога да ти помогна с нещо, верно малко е, но от сърце колега :)
 

Sax

Потребител
Колеги са споделяли, че карбон на лайнера помага.
Да,помага.А този който е външно вместо шрауд,още повече.Доказано.Цевта се вдърви и не трепери при изстрел.Много подобри точността.А за вътре вместо карбонова тръба,може да си направите втулки от полиамид 100 мм.4-5-6 бр. на струг.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Да,помага.А този който е външно вместо шрауд,още повече.Доказано.Цевта се вдърви и не трепери при изстрел.Много подобри точността.А за вътре вместо карбонова тръба,може да си направите втулки от полиамид 100 мм.4-5-6 бр. на струг.
Това с втулките от полиамид и при мен е работеща система. Дори преди да сложа Хеви лайнера на Бигмакса, Краловата цев също беше с монтирани на нея 3 втулки от полиамид между цев и шрауд. :)
 

emci74

Редовен Потребител
В грешка си. Лайнера плюс шрауда не могат да направят дебелината на старите. Стената на лайнера 1,25 мм а на шрауда е 1 мм. ;)
Точно това и аз написах, че старите са с по-дебели стени, а новите са пълни с въздух между лайнера и шрауда.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Ето ти ги в един магазин ;)

BGN 8.44 | 3K 1PC length 1000MM Matte Twill 3K Full Carbon Fiber Tube Pipe For Engineering RC Toys Modeling Drone Pure Carbon Fiber Tube
Днес тръгнах да ги поръчвам и..... на всяка от тръбите и се начислява доставка. Писах на китаеца дали двете могат да се оформят като една пратка. Ако стане, добре. Ако не стане ще поръчам само тънката.
Screenshot_2022-10-20-20-21-03-654_com.hsv.freeadblockerbrowser.png
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Колеги, някой виждал ли е в продажба в магазин FX Indy ( В БГ, или магазин зад граница доставящ до БГ) ?
 
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
Да,помага.А този който е външно вместо шрауд,още повече.Доказано.Цевта се вдърви и не трепери при изстрел.Много подобри точността.А за вътре вместо карбонова тръба,може да си направите втулки от полиамид 100 мм.4-5-6 бр. на струг.
Може ли малко повече информация? А ако добавиш и някоя друга снимка...
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Днес тръгнах да ги поръчвам и..... на всяка от тръбите и се начислява доставка. Писах на китаеца дали двете могат да се оформят като една пратка. Ако стане, добре. Ако не стане ще поръчам само тънката.
View attachment 102730
Би трябвало да може с една доставка, ако и двете са му в наличност на един склад. В негов интерес е да изкара някой лев вместо да не изкара нищо ;)
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Принципно да, ама тия пари май продавачите си ги прибират или поне част от тях. Понеже единия манометър ме съмнява реших да го сменя. Намерих същия при китайците. 14 лв манометъра, 2.90 лв доставката. Викам си, ще взема два. Добавям още един и доставката стана 14 лв! Ядосах се и взех само един.
 

niki 67

Потребител
Добавям още един и доставката стана 14 лв!
Може би защото, като са два броя и пратката става по тежка. По принцип няма логика наистина, можеш да направиш две поръчки за едно и също през ден и доставката ще излезе 5.80. И съм убеден, че ще пристигнат заедно. ;)
 
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
Ако наистина ми трябваше втори манометър, точно така щях да направя и не след ден, а след минута. Ама ме стегнаха нервите и поръчах само това което ми трябваше.
На снимките качени от купувачите се вижда, че на манометъра пише FX. Явно е оригинален за моята пушка. :)
 
Последна промяна:

Ivan888

Редовен Потребител
Здравейте приятели. Днес успях да отделя два часа да направя малко проби. Смятам че приключих с човъркането на маверика. Да споделя крайния резултат. Мишената е на 80 м и като се има предвид, че стрелях от тавана на колата с една торбичка и слабите ми умения се получи прилична група. Отбрал съм я този път.
1667229481474.png
Конфигурацията е следната маверик .22, 600 мм хеви лайнер с карбонов ръкав ( не е залепен). Трансферпорт и пружина хума, ударник от волфрам. Настроена е на 170/150 бара, максимално разхлабена пружина, винта за затягане е навит докрая (важно). Бутилката от 580 cc на 250 bar, определено ми донесе доста повече изстрели с тази голяма за мен мощност. Слъгове хин 34 гр. .218, скорост 282. Благодарности за оказаното съдействие на Петър Тенев, Александър (Душата) и моят дилър Павел (Шамана). Бъдете здрави!
 
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
Добър вечер. Лошият резултат, също е резултат. Днес Петър Тенев направихме малко тестове. При мен резултатите са следните - 30gr hn .218 -318 до 320 m/s ( не е тествано за групи) ,- 34 gr hn .218 -302 до 305 m/s ( не е тествано за групи) - 40 gr hn .218 -280 до 285 m/s (група 6-7 см на 50 м УЖАС). Маверик VP .22 superior heavy liner, карбонова тръба, хума трансфер порт, пружина хума, волфрамов чук, сонда за слъгове, подложна шайба зад шрауда ( колега сподели с мен че подобрява точноста и ми я изпрати за което му благодаря) винт на "чашката" 7 mm, втори регулатор напълно отворен, първи на 180 и на 190 бара. Не успяхме да направим тестове за група с 34 защото скъсах о пръстена на регулатора.
Изводи: 1. Хеви лайнера намалява скоростта при еднакви други условия спрамо супериор стандарт (това предполагам повечете от вас го знаят).
2. hn хеви серията в 5.5 .218 са отваритетлни като изработка, особено 40 gr.
3. Комбинацията от хума порт, пружина на хума и волфрамов чук не повишиха мощността много повече отколкото само с чука ( тук да кажем че се спестяват едни 10тина бара от работното налягане(само с чука беше 190-200, а сега 180-190) и се запазва мощността спрямо стандарт лайнер.

Поздрави и бъдете здрави.
п.с. Ще се радвам да споделите опит със слъгове над 30 gr в .22.
С колко ти падна скоростта като сложи хеви лайнера?
 

Ivan888

Редовен Потребител
Нямам такива резултати защото с монтажа на лайнера се монтира порт и пружина. Реално от порта пружината и ударника имам едни 8-10 m/s в повече, с монтажа на лайнера.
 
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
Карбон на лайнера на superlight barrel какъвто е на МК2 ми е много интересно как ще се сложи. Ако може и аз ще си взема.
Преди малко се рових из нета и попаднах на тая тема https://www.airgunnation.com/threads/carbon-sleeve-fx-crown.1164001/
Моята идея е същата но с малки разлики. Смятам да престържа гайката и да вкарам около 3-4 мм от карбоновата тръба в нея.
Фиксиращите втулки ще ги правя на струга. Така съосието между вътрешен и външен диаметър ще е 100%.
 
Нагоре