FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

Ivan888

Редовен Потребител
Абсолютно прав си. Днес намалих скороста на 2.14 грама на 280м/с,което е около 83-85J и направих 3 и половина пълнителя с 400сс на VР-to,но... това не ме устройва като скорост и мощност. В сайта на FX пише за VP-to,че макс стига 107J с power kit-a. Аз искам на 100J да го докарам и не се получава. Днеска писах на FX. Да видим те какво ще кажат по въпроса с тези пусти 100J с 600мм цев.

@Sax От къде купи по-големия Power plane? Може ли линк и да разясниш малко относно него? Сега си само с първия регулатор ли? Колко изстрела правиш с тези 2.85грама на 300м/с?
Имам един в наличност и май няма да го монтирам, понеже пушката си настройх пушката на по малка мощност
 

Ivan888

Редовен Потребител
Може ли някой да ми даде външен диаметър на транферпорта на .35.
 

petkof

Редовен Потребител
Всичко, което е написал Sax, е абсолютно вярно.
Да разбирам, че ако пружината има ход 20мм, преди да се опрат една в друга навивките, при 15мм натяг е по-силна, отколкото при 18мм? Бях останал с впечатление, че колкото повече се натяга пружината, толкова повече живота й намалява, от което следва да спада скоростта.
Здравейте. Евгени спомена, че след като е намалил налягането в задредукторната камера с 2-3 атм.е увеличил скоростта на проектила. Да, в случая заради намаленото налягане в задредукторната камера, клапана остава малко по-дълго отворен и увеличава порцията въздух засилваща проектила. Тежкия ударник ако не може да бъде засилен достатъчно няма да придобие достатъчно енергия, защото във формулата за кинетична енергия скоростта е на втора степен. От тук извода за пренатегната пружина не е релевантен, защото липсва информация за останалите компоненти от системата. Sax казва, че пренатегната пружина е по-слаба от ненатегнатата именно защото натягането ограничава хода на пружината и ударника, поради което той не може да се засили и респективно да придобие енергия. Не разглеждайте тези компоненти отделно, а като система. Който има опит от пружинно-буталните пушки ще му е лесно. Към нея задължително трябва да се прибавят и хидродинамичните съпротивления на порцията въздух след клапана, до излизането му през края на цевта.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
И така,накрая отрих правилната комбинация с която да докарам максималната мощност от 107J за Maverick VP@6.35,600mm в сайта на FX :D :rambo:
Регулатори 190/165,тежкия чук на хума,прижината на хума,дотиквача на хума. Tези дни ще ви премеря и на колко мм е болта за натягане на пружината. Така или иначе се налага да отварям да го сменя,защото съм му сложил loctate 243 да не сe мести от вибрацийте и почна да се върти доста стегнато и накрая му префаках глават от много въртене и ръчкане :D
Болта е имбус М3 за инфо на някой друг,който го префака като мен.Има ги по магазините за стотинки. :D
В крайна сметка гледах клиповете на Matt Dubber,който казва,че за по-голяма мощност при 600мм цев се налага да се ползва по-голямо налягане на регулатора ,като се отваря за кратко време,което се постига с по тежък чук и не много натегната пружина.Така,че колегите по-горе ,които казах,че мощността идва при по-високите налягания са абсолютно прави.
Не съм засичал още разхода ама ще е поне 3 бара на изтрел. Има ли начин да се намали,или това е цената,която трябва да се плати при по-висока мощност?
338625233_215038631174660_2312028247083716533_n.jpg
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Колега, точността с тези 316/317 м/сек проверил ли си я каква е поне на 50 м ?
На 50м слъгове NORICA Premium 2.14gr влизат дупка в дупка. За по голяма дистнация за сега не съм пробвал.Едва вчера успях да открия правилната комбинация след доста изхабени изстрели. Между другото не съм решил дали,ще оставя пушката на тази мощност,мерак ми беше да видя,че е достижима и ,че FX не са излъгали :D
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
На 50м слъгове NORICA Premium 2.14gr влизат дупка в дупка. За по голяма дистнация за сега не съм пробвал.Едва вчера успях да открия правилната комбинация след доста изхабени изстрели. Между другото не съм решил дали,ще оставя пушката на тази мощност,мерак ми беше да видя,че е достижима и ,че FX не са излъгали :D
Страхотно колега. Качи някоя мишена да се порадваме.
 

slavev

Потребител
Здравейте ! Пушката е Маверик с 700 мм. хеви лайнер и 480 сс. бутилка . Калибър 7,62 . Регулаторите са на 160 и 130 бара . Ударника е 13 гр. Стандартна прежина . Слъговете са 50 грейна на HN . Резултата се вижда на снимката . Ще се радвам , ако някой направи същите настройки на пушка със същата окомплектовка за да се разбере има ли повторяемост на показателите или всяка пушка е със свой характер .
 

Attachments

  • 2C5F3859-0DE5-418F-BAB7-E42ACE76CBFF.jpeg
    2C5F3859-0DE5-418F-BAB7-E42ACE76CBFF.jpeg
    106.5 KB · Прегледи: 63

SEPULTURA

Редовен Потребител
По горе писах,че прецаках болта за натягане на пружината и че се намира лесно,ама се оказа,че такова животно в БГ няма. Къдели не рових из нета. Болт M3x12 с имбус 1.5 намрих да се предлага в Полша и в алито... аз ли нямам късмет с търсенето или наистина не се предлага такъв болт в БГ?! Някой да има идея от къде да се поръча в БГ,че ще падне чакане от чужбина...
По схема е без глава,но моя е с глава . Болт М3 за имбус 1.5 с глава въобще не се предлага,даже и в алито няма,почват от имбус (hex) 2 нагоре. :dazzed:


Screenshot (430).png
Screenshot (431).png
Screenshot (432).png
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
В Евроболт няма ли? Преди време вземах от там М2,5 и М3 болтове и то точно инбусни.
Още след първото питане на Гугъла https://3dprintx.bg/aksesoari-i-chasti/krepezhni-elementi/imbusen-bolt-m3-6-8-10-12-mm/
Ето ти го и без глава
 
Последна промяна:

SEPULTURA

Редовен Потребител
Тези от първия ти линк,не пише дали са с глава за имбус 1.5 и най-вероятно не са. Навсякъде М3 с глава е за имбус 2,то това в точно проблема. Тези от втория линк ги няма налични. И аз ги намерих тези в нета.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Като е за инбус 2 ,главата идва голяма и опира в кутията ли?
Ама питай и в евроболт.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Болта трябва да е за ключ имбус 1.5 ,иначе трябва да разбробивам колелото със степените за мощност,което няма да направя зарадин един шибан болт за 5 стотинки :D Това се опитвам да ти обясня - не намерих болт за ключ июбус 1.5 с или без глава никъде из нета в БГ.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Оффффф...чак сега погледнах схемата и видях,че е тоя възел е устроен различно от на Крауна.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Някаква идея от къде може да се купи такава приставка с пикатини за бутилката?
Точно тази от снимката е скъпа,провврих,питам за някакъв аналог на сносна цена. На англиски се води : Tactical Universal 60mm Buddy carbon Bottle Clamp
Или пък ,някой колега с 3Д принтер ако ги прави?SABER-TACTICAL-FX-BOTTLE-CLAMP-60MM-3.jpg
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Някаква идея от къде може да се купи такава приставка с пикатини за бутилката?
Точно тази от снимката е скъпа,провврих,питам за някакъв аналог на сносна цена. На англиски се води : Tactical Universal 60mm Buddy carbon Bottle Clamp
Или пък ,някой колега с 3Д принтер ако ги прави?View attachment 106823
Не бих се доверил на принтирана,ама ти си знаеш...
Ето ти една
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Аз искам да сложа 45 градусова ръкохвадка под бутилката. Няма да е за биопод.

Screenshot (433).png
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Колеги какво още ми трябва освен самия лайнер за да започна да стрелям? Защо цената е толкова ниска ? Гледам на ФХ са по 300-350€

DDA80617-69F5-4433-BCCC-ED1744A71F49.jpeg
 
Нагоре