FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Като се замисля , евтино хубаво няма . И то не само хроно. Сега и аз съм на тази вълна . И мисля да купя такова на ФХ . Макар ,че се оплакват относно високите скорости и консумацията на батерии.
Добре бе колега Amfo , оплакват се от него а мислиш да си го купиш !!! Защо? Има доста модели хроно на пазара.
 

roskokn

Потребител
Аз пък много съм доволен от фх-хроното,малко,леко удобно не се влияе от сенки и слънце.Със скорости до 320 не съм имал проблеми,а относно батериите ползвам го само за настроика-колко пък бързо да свършват....?
 

Amfo

Редовен Потребител
Добре бе колега Amfo , оплакват се от него а мислиш да си го купиш !!! Защо? Има доста модели хроно на пазара.
Ами видя ми се хубаво като идея . После се поинтерисувах и споделих ,какво пишат за него по чуждите форуми . Ето колегата пише ,че е доволен . За което му благодаря. Пък и както казват ,каквото и да вземеш рано или късно бива застреляно . А ФХ работи на съвсем друг принцип . Макар ,че тука не е тема за хронографи , ще се радвам хора с опит да споделят . Аз вече минах през евтино китайско , от моя опит за мен си съм стигнал до извода ,че не ми върши работа. Тъй сега съм на вълна ФХ но все още чета проучвам ,може и друго да реша . Но надежно хроно е нужно за този вид пушки . И понеже съм на принципа, че една работа трябва да се свърши както трябва а не просто да се свърши , съм решил да се сдобия с надежно хроно .
 

michorovm

Редовен Потребител
И аз съм доволен от ФХ хроното, ползвам го по-вече от година. Не съм пробвал скорости > 325 м/с, тях ги отчита. Батериите свършват за около 400 изстрела - качествените. Като намалее заряда им отчита по 2 изстрела или пропуска, сменяш ги, и няма проблеми. Слагам го на страничната пикатини на импакта с ФХ удължителя и си стрелям с него. По този начин не влияе на точката на попадение, както ако е на цевта.
 

emci74

Редовен Потребител
Като се замисля , евтино хубаво няма . И то не само хроно. Сега и аз съм на тази вълна . И мисля да купя такова на ФХ . Макар ,че се оплакват относно високите скорости и консумацията на батерии.
Очаквам с интерес :) !
 

mobilen

Редовен Потребител
Като стана въпрос за хронограф, някой да е ползвал такъв?
В алито е наполовина цената..
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Като стана въпрос за хронограф, някой да е ползвал такъв?
В алито е наполовина цената..
Може ли линк към алито , не успях да го намеря. Благодаря!
 

mobilen

Редовен Потребител
BGN 86.14 25%OFF | Shooting Speed Measuring Meter Chronograph Pocket Chrony For Slingshot Bow Energy Tester
BGN 97.74 25%OFF | Speed Measuring Instruments Slingshot Bow Velocity Meter Chronograph Pocket Chrony For Shooting Playthings
W

Не успявам да го копирам,а ми излизат 2 продавача..
Zhengfu Store
 
Последна промяна:

Sax

Потребител
След като няколко колеги споменаха, че тежкия ударник не е подходящ за тази конфигурация
Мавърик .25 700 мм цев,супериор хеви.С тежкият ударник(волфрамовият) редукторът ми е на 180 бара.Тунинг пружина на Хума.С един редуктор съм,другият съм го заменил с огромна задредукторна камера(power plenum).2.85 гр. ги стрелям с 302 м/с.Малко ли ти се вижда скоростта?Може и още.Като имаш 1 кг брашно го дай на майстора да ти опече хляб. ;)
Пружината ти е пренатегната,затова имаш най висока скорост на 1,а не на 7.
Примерно:Ако пружината се свие в заредено положение с 10 мм там е най пъргава и силна.Ако я свиеш с 15 мм вече е пренатегната и става по бавна.Това с мм са примерни числа.
Като търсите високи скорости с тежки проектили при пушки с редуктор,замисляли ли сте се защо правотоковите пушки в платото им няма такова налягане 120-135 бара?По мощните пушки платото им започва на 200-220 бара и е до към 170 бара.
Питайте Николай-gadnqra като им ги гласи.
 

Attachments

  • Screenshot_20230219-183644_Gallery.jpg
    Screenshot_20230219-183644_Gallery.jpg
    335.9 KB · Прегледи: 41
  • Screenshot_20230219-183655_Gallery.jpg
    Screenshot_20230219-183655_Gallery.jpg
    304 KB · Прегледи: 41
Последна промяна:

SEPULTURA

Редовен Потребител
Ще изкажа моето мнение въпреки, че не притежавам FX, но съм изгледал от А до Я всички клипове на Мат Дъбър и много ми харесва целия контент като цяло. Той спомена в някои от видеата си за съотношение на мощност и разход на въздух, че FX влиза в огромен преразход точно след 90J независимо от калибъра точно обаче при 600мм лайнер. Това се получава, защото проектила излиза през изхода на цевта преди да е затворил клапана и съответно излишния въздух просто не върши работа. Ако сложиш обаче 700мм лайнер, вече ще можеш да използваш това по-дълго време докато клапана е отворен, за да засилиш проектила още повече. Тогава съотношение мощност/разход ще е релевантна. 3 бара за 90 джаула е много.
Абсолютно прав си. Днес намалих скороста на 2.14 грама на 280м/с,което е около 83-85J и направих 3 и половина пълнителя с 400сс на VР-to,но... това не ме устройва като скорост и мощност. В сайта на FX пише за VP-to,че макс стига 107J с power kit-a. Аз искам на 100J да го докарам и не се получава. Днеска писах на FX. Да видим те какво ще кажат по въпроса с тези пусти 100J с 600мм цев.

@Sax От къде купи по-големия Power plane? Може ли линк и да разясниш малко относно него? Сега си само с първия регулатор ли? Колко изстрела правиш с тези 2.85грама на 300м/с?
 

sts1969

Редовен Потребител
Абсолютно прав си. Днес намалих скороста на 2.14 грама на 280м?с,което е около 83-85J и направих 3 и половина пълнителя с 400сс на VР-to,но... това не ме устройва като скорост и мощност. В сайта на FX пише за VP-to,че макс стига 107J. Аз искам на 100J да го докарам и не се получава. Днеска писах на FX. Да видим те какво ще кажат по въпроса с тези пусти 100J с 600мм цев.

@Sax От къде купи по-големия Power plane? Може ли линк и да разасниш малко относно него? Сега си само с първия регулатор ли? Колко истрела правиш с тезо 2.85грама на 300м/с?
Да ти дам моят хронограф, че да ги минеш тези пусти 100 j :lol:
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Пружината ти е пренатегната,затова имаш най висока скорост на 1,а не на 7.
Примерно:Ако пружината се свие в заредено положение с 10 мм там е най пъргава и силна.Ако я свиеш с 15 мм вече е пренатегната и става по бавна.Това с мм са примерни числа.
Колега, сигурно и проверено ли е това, което твърдиш? Макар и да нямам ФХ, без да барам натяга на пружината и почна да вдигам налягането на редуктора ми се струва логично, че в един момент хем скоростта ще се вдигне, хем врътката ще проработи коректно, че и още ще мога да натегна пружината и да вдигна скоростта и тн
 
Последна промяна:

Laferrari63

Редовен Потребител
Абсолютно прав си. Днес намалих скороста на 2.14 грама на 280м/с,което е около 83-85J и направих 3 и половина пълнителя с 400сс на VР-to,но... това не ме устройва като скорост и мощност. В сайта на FX пише за VP-to,че макс стига 107J с power kit-a. Аз искам на 100J да го докарам и не се получава. Днеска писах на FX. Да видим те какво ще кажат по въпроса с тези пусти 100J с 600мм


Според мен може и повече, гледал съм с правилна настройка с 580цц правят по 80-90 изстрела със 80J . Ако не знаеш кой е Matt Dubber или Airarms hunting SA, изгледай му клиповете за настройка на маверик , ще си доволен от резултата. Има и на VP варианта.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Знам го тоя серсемин.Общо взето човек без работа :D
А ти къде видя клип за тунинг ,конкретно на VP? В youtube има 10-тина клипа само за VP ,няма такъв за тунинг,не съм срещал. Я дай линк за него?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Колега, сигурно и проверено ли е това, което твърдиш? Макар и да нямам ФХ, без да барам натяга на пружината и почна да вдигам налягането на редуктора ми се струва логично, че в един момент хем скоростта ще се вдигне, хем врътката ще проработи коректно, че и още ще мога да натегна пружината и да вдигна скоростта и тн
Всичко, което е написал Sax, е абсолютно вярно.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Не мога да ти дам линк защото няма точно за VP , някъде и дългите му от по 30 мин има и настройки за VP и като цяло за маверик. Човека хич не е серсемин, има 2 канала, той е един от виновниците за израстването на FX каро бранд, той е създателя с още 2ма стрелци на Element Optics, като единственото условие Мат да работи с тях е да не му се месят в работата и да го слушат кое как да направят и променят. Човека кисне в завода им с месеци, подържа 2 огромни канала и същевременно печели много състезания по стрелба във всякакви дисциплини. Човека е огромен и е с мн яко чувство за хумор. Препоръчвам всеки да му гледа и двата канала , втория е за джипа му , къмпинг и бивакуване навсякъде по света с жена си.
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Всичко, което е написал Sax, е абсолютно вярно.
Да разбирам, че ако пружината има ход 20мм, преди да се опрат една в друга навивките, при 15мм натяг е по-силна, отколкото при 18мм? Бях останал с впечатление, че колкото повече се натяга пружината, толкова повече живота й намалява, от което следва да спада скоростта.
 

emci74

Редовен Потребител
Човека хич не е серсемин, има 2 канала, той е един от виновниците за...
Баш си е серсемин! Заради него и още 2-3 като него не съм спрял(предполагам и още 5-10 хиляди човека) да поръчвам чаркалъци, тунинги и др. общо взето ненужни работи.
Знаят много добре какво трябва да се монтира на пушката ,за да е скалпел още от завода, но не го правят. Фх печелят главно от китовете и аксесоарите след това.
 
Нагоре