FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

Ичи Геки

Потребител
Заравейте без видима причина ми падна скороста на Маверика с 10/15м.с. От 295 на 282 м.с.Развих отзад да видя ударника и пружината но не видях проблем , но като я зглобих установих че незареденa ударника трака напред - назад и при полужение 1 е най силна а при 7 най слаба! Къде може да е проблема ?
Смачката пружина. Всяка пружина си има живот и моето наблюдение е че при силни пушки(натегната пружина) той е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО кратък!. Преди време се бях видял в чудо с едни"качествени" пружини, които след 100 изстрела скоростта падаше с около 20мс. След като сложих по твърда и освободена пружина, проблема се оправи. Щанцовите са една идея по качествени, но и те си имат живот и ако стоят постоянно под натяг приключват бързо.
Измери твоята колко мм е дължината и и виж като нова колко мм. Почти съм сигурен че това ти е проблема.
 

apapazov

Редовен Потребител
На всички Маверици им "шляка" напред-назад пружината н удърника.
Скоростта не е паднала много и може да е от уморена пружина на удърника, заминал о пръстен в цевта, който уплътнява около дотиквача, студеното време.......Както и от неща друго
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
А от кога си с тежкия удърник на Хума? Като го сложи и натягаше пружината имаше ли покачване на скоростта ? Да не би като колегата @SEPULTURA , да си сложил тежкия без да имаш нужда от него?
 

Tonev

Потребител
Не настроена е първи 170 втори 135 и не е пипана! А финната настройка я въртях но повече от 280м.с. не минава
 

Tonev

Потребител
А от кога си с тежкия удърник на Хума? Като го сложи и натягаше пружината имаше ли покачване на скоростта ? Да не би като колегата @SEPULTURA , да си взел тежкия без да имаш нужда от него?
Не като купих пушката преди 2 месеца веднага го сложих и стреляше супер с 37гр.
 

Tonev

Потребител
На всички Маверици им "шляка" напред-назад пружината н удърника.
Скоростта не е паднала много и може да е от уморена пружина на удърника, заминал о пръстен в цевта, който уплътнява около дотиквача, студеното време.......Както и от неща друго
Мисля че преди да падне скоростта не тракотеше???
 

Amfo

Редовен Потребител
С кита на HUMA съм с тежкия чук !
Сложи ударника, който е 13.2 грама . И аз бях така . Моята пушка е wildcat bt . Втория ми регулатор е на 150 бара . Като сложих тежкия ударник се получи точно каквото описваш . А преди това е бях направил с 13,2 грама ударник ,пружина на макс чрез болта и на 7 . Затова си върнах по-лекия , в 5,5 hn slugs .218 30gr прави 285м/с . Тежкия ударник е за налягане над 170 бара .
 

Tonev

Потребител
Смачката пружина. Всяка пружина си има живот и моето наблюдение е че при силни пушки(натегната пружина) той е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО кратък!. Преди време се бях видял в чудо с едни"качествени" пружини, които след 100 изстрела скоростта падаше с около 20мс. След като сложих по твърда и освободена пружина, проблема се оправи. Щанцовите са една идея по качествени, но и те си имат живот и ако стоят постоянно под натяг приключват бързо.
Измери твоята колко мм е дължината и и виж като нова колко мм. Почти съм сигурен че това ти е проблема.
Сега видях че си писал! И аз това си помислих че трябва още малко дължина на пружината но я сравних с оригиналната- еднакви са !
 

Tonev

Потребител
Сложи ударника, който е 13.2 грама . И аз бях така . Моята пушка е wildcat bt . Втория ми регулатор е на 150 бара . Като сложих тежкия ударник се получи точно каквото описваш . А преди това е бях направил с 13,2 грама ударник ,пружина на макс чрез болта и на 7 . Затова си върнах по-лекия , в 5,5 hn slugs .218 30gr прави 285м/с . Тежкия ударник е за налягане над 170 бара .
Пробвах и 13.2г. не се оправи
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
да и попаденията паднаха с 20см. на 100м то и по звука се разбира че нещо не е наред
Имаш в предвид звука при самият изстрел,нали ?
Можеш ли да разграничиш промяната на шума ,от изстрела ли е или от механичната част при изстрел е ? Да опитаме да стесним малко заподозрените ;)
 

Amfo

Редовен Потребител
да и попаденията паднаха с 20см. на 100м то и по звука се разбира че нещо не е наред
Определено е спад в скоростта . Ами то не е много . Първо е пълниш , оставяш е надута, предвид налягането ако има теч за час ще е спаднало . След това група по група отговорна за скоростта проверяваш . Но ще трябва да разглобиш пушката. Огледай всичко , клапани ,регулатори ,проходи . Регулаторите е хубаво да ги пасниш. Онзи от ФХ ги върти в кръг , за мен е по-добре в осморка. Трябва да си сигурен, че имаш нужното налягане и пътя е свободен . Огледай всички болтове нещо да не се е разхлабило и от там да има разместване , проверяват се на завиване . Хубаво е да провериш при изстрел дали не заминава въздух някъде не по направление. В такъв случай ако си сигурен в налягането, значи нямаш нужната порция въздух. Съжалявам, но този пушки наистина са досадни в определени моменти. Но наистина са невероятни. Днес стрелях с компенсация на пропадането и на 145 метра не пропускаше .
 

Tonev

Потребител
Имаш в предвид звука при самият изстрел,нали ?
Можеш ли да разграничиш промяната на шума ,от изстрела ли е или от механичната част при изстрел е ? Да опитаме да стесним малко заподозрените ;)
Ами май от по слабия изтрел!!
 

Tonev

Потребител
Смятам да подложа шайба зад пружината за да е опряла в рег.колело при незаредено положение !
 

sts1969

Редовен Потребител
Смятам да подложа шайба зад пружината за да е опряла в рег.колело при незаредено положение !
Предлагам ти, преди да започнеш да лекуваш проблема, първо да го откриеш какъв е, и явно без пълно разглобяване няма да стане. Ако ти не можеш, потърси реална помощ, а не по интернет като в БГ мама. Все пак говорим за FX, не за Хатсан... ???
 

Tonev

Потребител
Да разглобих я но проблем не виждам! Само не разбрах при незаредено положение болчето за настройка трябва ли да опира в рег.колело?
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
@Tonev , колега, за да не влизаш в излишни приключения, подлагането на втулка ще доведе до допълнителен натяг на пружината и ще ти паднат още повече скоростите и ще увеличиш преразхода. Няколко човека споделиха, че тежкия удърник не е за 135 бара. При тези барове имаш една максимална достижима скорост и колкото по-силни пружини и тежки удърници слагаш, ще води до спад на скоростта.
 

Tonev

Потребител
@Tonev , колега, за да не влизаш в излишни приключения, подлагането на втулка ще доведе до допълнителен натяг на пружината и ще ти паднат още повече скоростите и ще увеличиш преразхода. Няколко човека споделиха, че тежкия удърник не е за 135 бара. При тези барове имаш една максимална достижима скорост и колкото по-силни пружини и тежки удърници слагаш, ще води до спад на скоростта.
Да пробвах и изключих проблем с пружина , чук и рег. болт ! Сетих се също че със заводските настройки на регулаторите и тежкия чук и пружина на Хума N1 на колелото беше най високата скорост. Когато направих регулаторите на 170/135бар. всичко се оправи и стрелях 35грейна със 305м.с. на 7степен и го оставих на 302 м.с.на 5та. После свърших слъговете и я настроих на 37гр. на 297м.с./7ма и 294/5та.
До вчера :wall:
 
Нагоре