FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

Ivan888

Редовен Потребител
При мен бяха симетрично разположени, като се изненадах че представляват о пръстени.
 

michorovm

Редовен Потребител
При Короната, която е с новите superlight, не са о-пръстени, а точно такива пластмасови съпорти.
Първия, ако не се фиксира от задна страна с тиксо и то доста добре, се мести към втория, който също се мести леко към третия най-заден.
Това е от газовете в шрауда, който се явява и модератор и е с 10-на см. по-дълъг от лайнера. Тази недомислица увеличава осцилациите и е една от причините за неточност. Никакво лепило няма стандартно.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Здравейте.
Някакъв странен мерак ме е обзел да си бърникам по пушката - Краун МК2 700 мм цев в калибър 5.5.Нокаутите ги стреля с 287 - 288 м/с. Редуктора е на 130 бара, а другите регулатори са на макс. От тези три места повече скорост не може да се изкара,а на мен ми се ще да я вдигна още малко(защо,и аз не знам). Гледах това клипче, а и други подобни и до колкото разбирам(бъкел английски не знам) така се вдига скоростта и се изравнява платото(аз си имам идеално плато). Та ако някой знае и има нерви и желание да сподели какво, как и защо се прави(подробно и в детайли) ще съм много благодарен. Пушката ще стреля само с Нокаути, а причината за това е, че съм натрупал големи запаси.
 

michorovm

Редовен Потребител
Да, това е начина, но става по-лесно като затегнеш колелото до степен макс ( да не можеш да го въртиш), после отпускаш по малко, така че да почне да се върти свободно от макс кум мин и обратно. Има го в други клипове.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Тук така е показано и човека много подробно обяснява, ама на мен проблема ми е с английския! Вижда се, че мери скоростта и мноооого пъти върти болчето. Въпроса е какво точно търси, че да го върти след всеки изстрел. Някаква определена скорост, максималната скорост или нещо друго? Вижда се, че в началото няма абсолютно никакво плато. Какво се търси за да е добро платото? Защото се вижда, че не прави поредица от изстрели за проверка дали има плато.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Сетих се, че гугъл преводача може да превежда разговор. Пуснах клипа на единия телефон, на другия преводача и картината на действията му ми се изясни. Тъй като си имам идеално плато, явно настройките ми са в рамките на правата от 18 до 22 според графиката. До колкото разбрах от нескопосания преводач, тази настройка само изглажда платото но НЕ вдига скоростта. Правилно ли съм разбрал? Но пък в началото за някакви хармонични вибрации говореше. Или тази настройка нито вдига скоростта, нито изравнява платото, а с нея се търси мястото с най-малки вибрации и съответно най-добра точност?
Screenshot_2022-10-12-13-42-35-758_com.hsv.freeadblockerbrowser.png
 
Последна промяна:

dilom08

Редовен Потребител
Трябва да вдигнеш редуктора на 140 бара примерно и да натегнеш пружината отзад чрез показаното винтче на подвижния детайл. Позволява около 2-3 ММ да се натегне от там. Ако не го натегнеш, а само вдигнеш налягането на редуктора ще се получи обратният ефект. Ударникът няма да може да преодолее налягането и скоростта ще падне.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Точно така става сега. Вдигам налягането и скоростта пада. С навиване или развиване се натяга пружината?
 

michorovm

Редовен Потребител
Нямах време за по-подробен отговор, но общо взето какво прави той: слага колелото на макс или ако е по-новото на 23 и натяга пружината с завиване на винта така че едва да превключи на ляво и после надясно, после развива 1/4 оборот - с това пружината е натегната на макс и колелото се върти свободно. После почва да си настройва скоростта и то само на макс с хронографа за дадения проектил при едно налягане като изстрелва 1/2 кутия :) Този е маняк, забележи, че работи с фут / секунда, което е 3 пъти по-чувствително от м/с. Аз съм направил всичко до фината настройка и пак е ОК +/- 1-2 м/с. И в зависимост от проектила и налягането на редуктора въртя колелото от 10 до 23.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Някой играл ли си е да провери със стандартен лайнер в 5.5 ( 1:24) с каква скорост най-добре летят Нокаутите?
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Аз смених трансферпорта и дотиквача но скоростта не се промени. Защо трябва да скъся дотиквача?
Като ми остане време ще вдигна леко налягането на редуктора и ще си поиграя с винтчето дето коментирахме. Ако не съм доволен от резултатите, тогава ще сменя и пружината.
ПП Сега премерих Нокаутите. Вдлъбнатината от зад е точно 0.7 мм. Новия дотиквач е с някъде толкова по-дълъг от стария, който пък избутва слъга по полата.
 
Последна промяна:

michorovm

Редовен Потребител
Аз смених трансферпорта и дотиквача но скоростта не се промени. Защо трябва да скъся дотиквача?
Като ми остане време ще вдигна леко налягането на редуктора и ще си поиграя с винтчето дето коментирахме. Ако не съм доволен от резултатите, тогава ще сменя и пружината.
ПП Сега премерих Нокаутите. Вдлъбнатината от зад е точно 0.7 мм. Новия дотиквач е с някъде толкова по-дълъг от стария, който пък избутва слъга по полата.
При мене не можеше да вкарва слъгове с равна основа, не като чашка. И се свързах със съпорта на Хума и от там ми отговориха да направя така и се получи идеално. Цитирал съм го някъде в тази тема, един колега имаше същия проблем. Аз съм доволен от тяхната комбинация - пружина, трансферен порт и дотиквач - сумарно вдигнаха скоростта с около 12-15 м/с, това за кал. 6.35. Пружината им е по-твърда, но не много от оригиналната и позволява малко по-високо налягане.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Чел съм поста с тоя проблем и с решението, но както писах, моите слъгове имат 0.7 мм пола и тоя проблем го няма.
 
Нагоре