FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

slavev

Потребител
Ще пробвам , благодаря ! Само се питам , ако скъся иглата дали проектила няма да затваря трансферпорта с милиметър ?
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Това много лесно буквално можеш да го видиш. Но ме съмнява да затваря ТП. Като стреляш с чашки, дотиквача влиза 2-3 мм в полата и съответно чашката застава 2 - 3 мм по-назад от слъга.
 

slavev

Потребител
Вчера преди да скъся иглата реших да пробвам и с чашки . Заклинва и тях . Може би е проблем само за 30 кал. :( С другия дотиквач няма проблем нито с чашки , нито със слъгове .
 

petkof

Редовен Потребител
Вчера преди да скъся иглата реших да пробвам и с чашки . Заклинва и тях . Може би е проблем само за 30 кал. :( С другия дотиквач няма проблем нито с чашки , нито със слъгове .
А дотиквача в съостност ли е с цевта? Правилно ли застава и пълнителя така, че отвора му и съответно проектилите да са съостни с цевта?
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Опа, само да попитам,


тази пушчица, с тази цев в 4.5мм, има ли потенциал за ФТ? Блазни ме идеята след време да се сдобия и с цев в 5.5 за БР на 50м.

Едит: или поне някой да е стрелял с FX Smooth twist X, 500мм, .177, с Jsb 0.547, да сподели какви групи е правил на 50м или нещо приблизително за ориентир.
Благодаря предварително.
 
Последна промяна:

Ivan888

Редовен Потребител
Добър вечер, да дам малко информация от днес. Успяхме да отделим няколко часа с Петър Тенев и резултата е следния. Подмяна на чука на маверика с този https://www.europeairguns.com/en/repuestos-2/fx20699. Повиших малко нлягането до към 180 бара. И слъговете на hn .218, 30 gr започнаха да летят с 323-326 м/с, около десетина изстрела се правят с тази скорост и още 15 до 300 м/с (с алуминиева бутилка 400 cc до 230 bar). Интересното е че нямаше пропадане до 295 м/с. Мишената е по зле от колкото при 295 м/с, надявам се с монтиране на хеви лайнер ще може да се работи с 34-36 gr. И още нещо интересно, до преди да сменя чука, на ст. 1 имах най високата скорост, а в момента си е на 7 ст. максимума. Благодарности на Петър Тенев за съдействето днес. Поздрави и бъдете здрави!
 
Последна промяна:

COMMANDER_KEEN

Потребител
Koлеги, интересен проблем при мен. До преди дни стрелях с JSB 7.62, 3,25гр. всичко беше ОК. Взех от слъговете на Наско, 3.4гр за да са най-близко до чашките като тежест, тъй като нямам хронометър, съответно възможности да настройвам налягания. И пушката с тях започна да бие силно в дясно. До степен да не може да се компенсира с врътките на оптиката, та се наложи да слагам подложки, за да я вкарам в релси. Групата си е ОК, просто се измести с половин метър в дясно при 30м дистанция. Това при пълна мощност (колелото на позиция 7). При колелото на 6 пак е в дясно, но по-малко, да речем на около 25-30см. Пушката е с фабрични настройки, регулаторът на 100-110 бара.
Възможно е и да си въобразявам, но ми се стори, че откатът се повиши, въпреки, че разликата в масите е минимална (0,15гр), съответно започнах да мисля, че цевта започна да играе повече заради Емперъра на ДониФЛ, който е доста тежък. Но ако беше така, щеше да ги сее, а не да държи групата.
Идеи зашо така? Възможно ли е да летят в спирала?
Днес пак си поиграх с пушкалото, пробвах различни конфигурации. Оказа се, че проблемът с биенето в дясно идва от екстендера към заглушитяля. Оказа се, че не само бие в дясно ами и сее проектилите с него. Отначало си мислех, че проблемът е в мен.. Но днес пробвах да стрелям без екстендера - групата се върна където и е мястото и отново стреля дупка в дупка.
Вече как точно екстендера влияе при изстрел - не се наемам да кажа.
 

COMMANDER_KEEN

Потребител
На кое казваш екстендър към заглушител колега? Може ли снимка или пояснение, моля !!!
На това. Навива се като още една камера към заглушителя. Идеята беше да направя пушката колкото може по-тиха, та да не тормозя съседите като плякам в двора та за това взех и него. Разликата на ухо не е голяма, но все пак има.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Разбирам. Това е супер, но не е ОК ДониФЛ да разваля групираност и да сее чашка/слъг. Нямам логично обяснение.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Според мен, пълнежът на модератора трябва да се прегледа. Отпред има ли следи, или одрасквания на изхода на модера? Колко мм са отворите на елементите и предната тапа? Огледай го добре и ако има възможност - освети го отвътре с фенерче. Най-вероятно някой от елементите не е наред.
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Когато се присъединяват детайли чрез резбови съединения, съостността не винаги е гарантирана. На снимката резбата ми се вижда и доста къса, май и сант няма.
При допмодерите, това е много важно. При такива проблеми, съм си играл с различни по дебелина пластмасови шайби, полагайки ги между двата детайла, да докарам достатъчна съосност. Ако резбата има по-голям луфт, малко тефлонова лента също помага.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Гледам, че двата детайла, контактуват чело в чело и затова пренебрегнах тази възможност. Иначе е напълно възможно. Ако не прилепват плътно, или не са съосни, челото на модера и допълнителния елемент, твърде вероятно е това да е проблемът.
 
Последна промяна:

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Леко ъпгрейдване............
 

Attachments

  • viber_изображение_2022-10-05_21-55-53-464.jpg
    viber_изображение_2022-10-05_21-55-53-464.jpg
    349.7 KB · Прегледи: 93
  • viber_изображение_2022-10-05_21-55-54-313.jpg
    viber_изображение_2022-10-05_21-55-54-313.jpg
    325 KB · Прегледи: 92
  • viber_изображение_2022-10-05_21-55-54-519.jpg
    viber_изображение_2022-10-05_21-55-54-519.jpg
    214.5 KB · Прегледи: 90
  • viber_изображение_2022-10-05_21-55-54-737.jpg
    viber_изображение_2022-10-05_21-55-54-737.jpg
    222.1 KB · Прегледи: 86
  • viber_изображение_2022-10-05_21-55-55-007.jpg
    viber_изображение_2022-10-05_21-55-55-007.jpg
    207.9 KB · Прегледи: 82
  • viber_изображение_2022-10-05_21-55-55-214.jpg
    viber_изображение_2022-10-05_21-55-55-214.jpg
    216 KB · Прегледи: 86
  • viber_изображение_2022-10-05_21-55-55-427.jpg
    viber_изображение_2022-10-05_21-55-55-427.jpg
    346.7 KB · Прегледи: 91

Ivan888

Редовен Потребител
Добър вечер. Лошият резултат, също е резултат. Днес Петър Тенев направихме малко тестове. При мен резултатите са следните - 30gr hn .218 -318 до 320 m/s ( не е тествано за групи) ,- 34 gr hn .218 -302 до 305 m/s ( не е тествано за групи) - 40 gr hn .218 -280 до 285 m/s (група 6-7 см на 50 м УЖАС). Маверик VP .22 superior heavy liner, карбонова тръба, хума трансфер порт, пружина хума, волфрамов чук, сонда за слъгове, подложна шайба зад шрауда ( колега сподели с мен че подобрява точноста и ми я изпрати за което му благодаря) винт на "чашката" 7 mm, втори регулатор напълно отворен, първи на 180 и на 190 бара. Не успяхме да направим тестове за група с 34 защото скъсах о пръстена на регулатора.
Изводи: 1. Хеви лайнера намалява скоростта при еднакви други условия спрамо супериор стандарт (това предполагам повечете от вас го знаят).
2. hn хеви серията в 5.5 .218 са отваритетлни като изработка, особено 40 gr.
3. Комбинацията от хума порт, пружина на хума и волфрамов чук не повишиха мощността много повече отколкото само с чука ( тук да кажем че се спестяват едни 10тина бара от работното налягане(само с чука беше 190-200, а сега 180-190) и се запазва мощността спрямо стандарт лайнер.

Поздрави и бъдете здрави.
п.с. Ще се радвам да споделите опит със слъгове над 30 gr в .22.
 

jony

Потребител
Колега, като гледам ти работиш в калибър 5.5 .218, ти сигурен ли си че това е най-подходящият ти калибър? ако не си пробвал опитай .217.
Не случайно колегата MAX изпробва целият арсенал от цеви докато вероятно е стигнал до оптималния вариант и имай предвид че ти трябват мнооого опити и практика докато стигнеш до задоволителен резултат, само с теория не става и не си мисли че всичкиFX-пушки стрелят в идеалният център.
 

Ivan888

Редовен Потребител
Най добрите ми резултати са с 30 gr .218, затова работя с този калибър. Ти имаш ли някоя конкретна препоръка?
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Днес като свалих шрауда се натъкнах на това. По клипчетата дето съм гледал, тия фиксатори са симетрично разположени по цевта и се вадят. Моите виждате как са, а и са залепени. В началото на цевта има следи от лепило, явно някога там е бил лепен първия фиксатор.
Това тунинг ли е, мунинг ли е или какво? Някой от вас виждал ли е или правил ли е нещо такова? Продавача от който купих пушката, едва ли не се кълнеше, че по пушката нищо не е пипано.
IMG_20221009_19564.jpgIMG_20221009_2613.jpgIMG_20221009_10698.jpg
 
Нагоре