FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

Schütze

Потребител
Здравейте,
На Wildcat MKlll започна да ми чезне въздуха, някакви предположения къде първо да ровя? Странното е, ден 2 - ри след зареждане от 240 спадна на 230 бара, ден трети от 230 до 100.
Благодаря предварително!
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте,
На Wildcat MKlll започна да ми чезне въздуха, някакви предположения къде първо да ровя? Странното е, ден 2 - ри след зареждане от 240 спадна на 230 бара, ден трети от 230 до 100.
Благодаря предварително!
То така,само може да гадаем
Поогледай я,заслушай се дали не се чува от някъде да съска и ако не разбереш нещо,взимаш пяна за бръснене,разбиваш я хубаво и почваш да мажеш и наблюдаваш за балончета.
Може да махнеш приклада,да ти е по удобно
 

bateelmo

Потребител
Ами то елементарно има боен и заряден клапан първо проверяваш там , после гумичките на тапите и то маи друго няма.
 

Schütze

Потребител
Направих рест със сапун, никъде няма балончета , респективно течове.
Сутринта я намерих на 0 от 100 снощи.
Тъй като никога не съм ровичкал клапаните , нито боен нито заряден ще се радвам за кратко упътване от по запознатите за да не строша нещо.
Благодаря!
 

Schütze

Потребител
Благодаря, за съвета. Днес напълних , и направих 5-6 изстрела, забелязах до къде падна въздуха и към момента няма спад. Няма и шум от цевта. Някак спорадично ми се струва .
 

lynx

Редовен Потребител
Най-вероятно е имало боклук застанал на клапана. При изстрелите го е издухало и вече е ОК.
Ако зареждаш пушката с помпа е по-вероятно да попадат мръсотии вътре.
 
Последна промяна:

Schütze

Потребител
Най-вероятно е имало боклук застанал на клапана. При изстрелите го е издухало и вече е ОК.
Ако зареждаш пушката с помпа е по-вероятно да попадат мръсотии вътре.
Възможно е , зареждам чрез компресор и 6 литрова бутилка , използвам и филтър , но благодаря за помощта .
 

Shpek

Новодошъл
Здравейте. Дали някой се е опитвал да свали мощността на Impact M3 (или Maverick) до под 16J за 5.5 или 4.5? Искам да си взема пушка, която да мога да човъркам, но ми се иска да мога да я използвам и за FT от време на време и да имам поне някакъв шанс да уцеля нещо. Принципно в eBay продават части от британски 16J Impact и, на които са сложили power plenum и с тях вероятно ще стане, но се чудех дали може да се направи и със стандартните части на пушката.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
В България едва ли това се е случвало. Тук се търси 300+ м/сек с некви слъгове дето правят дупка в дупка на 100 метра, всички това търсим за жалост!!! Сега шегата на страна, с маверик в 5.5 с най лекия ударник и малко заиграва на регулаторите на налягането мисля че е абсолютно възможност.
 

Attachments

  • Screenshot_20220711_221512_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20220711_221512_com.android.chrome.jpg
    75.7 KB · Прегледи: 40

Shpek

Новодошъл
До колкото разбирам проблема не е в това да се нагласи налягането ами е в голямата камера. Когато се стреля с ниска мощност от камерата излиза много малко въздух и тъй като тя е голяма, налягането в нея пада съвсем малко. Понякога регулатора не може да се "усети" да допълни камерата след изстрел, тъй като налягането в нея не е паднало достатъчно. По този начин се получават няколко изстрела с все-по намаляващо налягане, докато най-накрая регулатора се отваря и допълва камерата. За ниска мощност това е достатъчно да ти обърка групата. Поне на теория. Не знам на практика дали това има значение за стрелбата до 50м. Kакто The PuNiShEr каза, май никой не си взима тези пушки да стреля бавно и не мога да намеря информация в Интернет дали техните регулатори правят така.
 

lynx

Редовен Потребител
Никой не ползува калибър 5,5 за фийлд таргет.
При този калибър ако пушката е 16 джаула, изстрела ще има много гърбава траектория, което е неприятен проблем в този спорт.
Повечето мишени са на разстояние между 40 и 50 метра.
Ако имаш мераци да ползуваш пушката и за ФТ, горещо ти препоръчвам да е в кал. 4.5
 

Sax

Потребител
Последният тунинг на пушките ФХ преди около месец...и половина беше нов ударник от волфрам.
Плътност в 1 куб. см:
стомана - 7,85 гр.
кобалт - 8,80 гр.
хром-никел - 8,90 гр.
олово -11,34 гр.
волфрам -19,30 гр.
 

Ivan888

Редовен Потребител
Здравейте, някой от вас има ли опит с удължаване на цев и шрауд за използването на по дълъг лайнер. Аз съм с 600 и искам да мина на 700, без да купувам нов комплект.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Нищо сложно - втулка, или цял елемент на резба и готово.
 
Нагоре