FX или Daystate

немезис

Редовен Потребител
За един младеж 12годишен.нещо му беше минал мерака ,ама сега пак дойде (аз докато му купя той ще порасне) колебанията ми са между FX Dreamline Clasik в 5,5мм. и Daystate huntsman regal xl (long cylinderi) и той в 5,5мм.(гледам да е нещо по-прилично и компактно)И двете са с почти идентично тегло и дължина.Балона на FX е с по-голям обем и повече джаули (поне по описание) биатлонно зареждане и т.н. Daystate по малък балон но и по-малко джаули но си е Daystate в края на крайщата.Цената между двете не ми е водещ фактор.Въздуха вече не ми е проблем (300 барови бутилки заредени чакат).Ще се стреля на въздух (ако има значение) Някой ако има наблюдения между двете с тяхните плюсове и минуси мненията му са добре дошли.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Имал съм FX Dreamline Clasik в 5,5мм. Не е лоша пушка. Носи много на тунинг. Може да и сложиш цев за чашки или цев за слъгове. Можеш да увеличаваш инамаляш мощността............. Не бих си я купил втори път.
За мен Daystate huntsman regal xl е ниво нагоре от конкретния ФХ.
 

Dominus

Редовен Потребител
Аз не познавам този фх, но дейстейта го познавам доста добре. Той е механична пневматика от дейстейт (надуто име) който не струва и половината си пари. Със същият успех може да си вземеш БАМ 51. Виж, ако тръгнеш за електронен дейстейт, там вече е друго ниво (заради електрониката) . Механичен дейстейт, който е да е, не струва.
 

petkof

Редовен Потребител
С оглед на това, че пушката е за малък стрелец, тя трябва да е лека и компактна. Според мен правилно в избора присъства FX Dreamline Clasik, но аз ще предложа да се разгледа и Dreamline Lite. https://fxairguns.com/rifles/dreamline-lite/
Това изпълнение има три варианта на бутилки, четири варианта на калибри, четири дължини на цевите и по няколко лайнера за тях. Всичко това е съвместимо с пушката и може да се направи желаната от младия стрелец комбинация. В тази възраст се учи и възприема много бързо, желанието за развитие и покоряване на нови хоризонти е характерно, затова трябва да има възможност за развитие, което ФХ предлага. Не трябва да ограничаваме нашите наследници и тяхното мислене от ранна възраст, затова според мен избора е ФХ.
 

немезис

Редовен Потребител
С оглед на това, че пушката е за малък стрелец, тя трябва да е лека и компактна. Според мен правилно в избора присъства FX Dreamline Clasik, но аз ще предложа да се разгледа и Dreamline Lite. https://fxairguns.com/rifles/dreamline-lite/
Това изпълнение има три варианта на бутилки, четири варианта на калибри, четири дължини на цевите и по няколко лайнера за тях. Всичко това е съвместимо с пушката и може да се направи желаната от младия стрелец комбинация. В тази възраст се учи и възприема много бързо и желанието за развитие и покоряване на нови хоризонти е характерно, и трябва да има възможност за развитие, което ФХ предлага. Не трябва да ограничаваме нашите наследници и тяхното мислене от ранна възраст, затова според мен избора е ФХ.
Това добре, но нещо не се "кефи" много, много на синтетиката. Показах му и един булпап на FX (май дивата котка беше) въобще не му направи впечатление булпапчето (на мен ми задържа погледа, донякъде)
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Аргументът ми за Дейстейт е точно, това което изтъкна Павката - пушката е уголемен БАМ-50. Това е много проста и много здрава пушка. Може да се направи с много добро плато на правоток. ФХ - сът също има своите предимства - по-изпипан, по-голям резервоар, повече изстрели, по-лек.
 

petkof

Редовен Потребител
Това добре, но нещо не се "кефи" много, много на синтетиката. Показах му и един булпап на FX (май дивата котка беше) въобще не му направи впечатление булпапчето (на мен ми задържа погледа, донякъде)
Щом му харесва дървения приклад, вземете този вариант. FX Dreamline е модулна система позволяваща много варианти, включетелно и смяна на приклада. При евентуални следващи промени в желанията много лесно може да се реагира без смяна на пушката.
 

немезис

Редовен Потребител
Щом му харесва дървения приклад, вземете този вариант. FX Dreamline е модулна система позволяваща много варианти, включетелно и смяна на приклада. При евентуални следващи промени в желанията много лесно може да се реагира без смяна на пушката.
Така е. И да сме честни, която и да взема,може да е първото (Пцп) но няма да е последнато.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
А,щом няма да е последната виж тази :https://airgunshop.gr/1.-aerovola-t...ms/air-arms-s410f-carbine-.177-rhb-12-ft-lbs/
покрива всички изисквания за първа юношеска пушка,особенно щом има опасност младежа да забрави след два дни за нея!Създава трайни естетически стандарти,запазва здравомислието,че нещата,които си купуваш трябва да са това за което ти ги продават а не това което биха могли да станат!
Сериозно, пушката има аристократизма на Дейстейт и практичност на ФХ,а това с моделирането...просто добави и един конструктор Лего!
Другия вариант е просто да си купиш нещо,което на теб ти харесва и да го увлечеш и него!
 

немезис

Редовен Потребител
А,щом няма да е последната виж тази :https://airgunshop.gr/1.-aerovola-t...ms/air-arms-s410f-carbine-.177-rhb-12-ft-lbs/
покрива всички изисквания за първа юношеска пушка,особенно щом има опасност младежа да забрави след два дни за нея!Създава трайни естетически стандарти,запазва здравомислието,че нещата,които си купуваш трябва да са това за което ти ги продават а не това което биха могли да станат!
Сериозно, пушката има аристократизма на Дейстейт и практичност на ФХ,а това с моделирането...просто добави и един конструктор Лего!
Другия вариант е просто да си купиш нещо,което на теб ти харесва и да го увлечеш и него!
Благодарско. Имаме въздухарки (пружинни) Диана еър кинг 54 и др. Стреля прилично младежа. Иска ми се в 5.5мм да е. Дървен приклад (класик какво да го правиш) не много тежка и надеждна. За мен заглеждам булпаче в 6.35 някое FX, Ураган (виждам че и тройка модела е излязъл на Вулкана ), Крикет нещо от тоя сой. Другото може би най важното, не мога(не знам нужните езици) да пазаря отвън. Или трябва оттук или някой съфорумец да помага.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Е то у нас избора на класна пневматика е беден,май Заримекс имат някоя Диана Р1000(до колкото е класна) и Сотиса ФХ..
Имах това в 5,5мм,вече има доста модерни булпапи,но този ми харесва заради възможността за отложен изстрел,което за булпапа си е полезно и нужно!https://www.balistas.com/air-rifles/kalibrgun-air-rifles/kalibrgun-cricket-standart-wst-635mm/
Успех с избора
 

немезис

Редовен Потребител
Така, проверих къде с имейли, къде с обаждане у нас няма нищо налично което да "хване окото".
 

немезис

Редовен Потребител
Направих една "леека" прострелка. Доооволен съм (юнака още повече) тия дни ще пиша във "Вулканската" тема как се представят (на обекта в който съм е слаб нета)
 

Attachments

  • IMG_20220129_172752.jpg
    IMG_20220129_172752.jpg
    604.1 KB · Прегледи: 77

Asen Petrov

Новодошъл
Здравейте колеги, отскоро съм във форума и ще ми е приятно да се запознаем със съмишленици с цел обмяна на опит.
Аз съм ОК с техника, оръжия, оптики и електроника, така че мисля, че лесно ще направя избор за първа PCP пушка според вашите съвети и ползвайки практическия ви опит.

Пиша в тази тема, понеже тези 2 шведска и английска марки (FX и Daystate) се борят за първи места на Extreme Benchrest състезанията в Аризона и съответно са ми някакъв начален критерий и опорна точка за сравнение.
Цената не ми е особено значение, търся качествено изделие, което дори е препоръчително да може да си го разглобявам, настройвам и обслужвам.

Аз мисля да стрелям по мишени и съответно искам да имам добро групиране на 100, 150м до 170м със слъгове, понеже балистичният им коефициент е в пъти по-добър от на чашките и съответно няма да губят скорост и джаули, както се случва с чашките след 50-тия метър.

Както досега успях да разбера от презентациите им, ФХ са изцяло регулирани механични с голям пленум.
А Дейстейт са с механични и електронни ударници, обаче така и не можах да ги разбера механичните варианти имат ли регулатори и съответно пленуми и колко им е обема?

Ето тук е показан соленоиден ударник на Дейстейт:
Electronic-internal.png

Електронният ударник на теория позволява да се избегне регулатор и пленум, защото ако прецизно може да измери налягането в бутилката, то прецизно може да си настрои и импулса на соленоида, така че при различни налягания да се постигне една и съща скорост на проектила.

Ок, само че ако ударника е със соленоид и импулсно захранване, както аз си представям че са го реализирали, то това нещо има вероятност да гори често.
Има ли собственици на електронни Дейстейт в този форум, какви са отзивите?
Ами механичните им варианти имат ли регулатори и пленуми, какви са обемите им в цифри?

И последен въпрос: за ФХ цевите има презентационни клипове - че вътре са гладки и само към края имат меки полигонални нарези, ами Дейстейт какви цеви ползват и от кой производител, нищо не пишат в сайта си по този въпрос.

Поздрави.
 
Последна промяна:
Нагоре