FT Open SF 2x30 "Бонсови поляни" - 10.04.2011 г.

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Идва време за поредното ФТ календарно мероприятие на ФТКС :rambo:

Надстрелването, както обикновено ще се проведе в м. "Бонсови поляни" на поляната 10.04 над кв. Горна баня в гр. София. Трасето ще се състои от 30 (по-вероятно 35) мишени, разпределени в 12 – 15 коридора (стрелкови позиции), които ще се минават 2 пъти (два кръга). Класовете оръжия ще са разделени само в два класа – ППП и ПЦП.

Програма:
09.00 - 09,30 ч. – Пристигане, установяване и записване.
09.40 – 09.50 ч. – Кратък брифинг
09.50 – 10.00 ч. – Заемане на позиция и начало.
10.00 – 14.00 (14.30)ч. – Стрелба.
14.30 – 17.00 ч.(ориентировъчно) – Скара, бира (или кой каквото обича и си донесе) и сладка приказка.
Ще се радваме да се забавляваме заедно.

Поздрави

ПП Надписът "Овча Купел" от първата снимка, да се чете кв. "Горна Баня"
 

Attachments

  • Bonsa 0.JPG
    Bonsa 0.JPG
    233.6 KB · Прегледи: 3,447
  • Bonsa 1.JPG
    Bonsa 1.JPG
    201.2 KB · Прегледи: 3,435
  • Bonsa 3.JPG
    Bonsa 3.JPG
    212.1 KB · Прегледи: 3,031

BAD TORO

Модератор
ФТКС
texho написа:
Освен това, намерих нова марка брикети, от които останах възхитен. Така че, за състезанието поне тази част от подготовката е покрита.
И така да отмятаме по списъка:
1. брикети има (нова емисия ;))
2. барбекю
3. 80 кифтета и чибапчета
 
A

Anonymous

Гост
Аз, понеже досега съм ходил само до Заслона (ако съм запомнил правилно), съм леко затруднен да стигна до тези поляни. А и на приложените карти гледам "Старо място", "Ново място", "Поляните". И до всички тях водят червени точици. Съвсем се замотах. :-[
Дали ще е възможно по-простичко (или по-подробно) обяснение, как да стигна до там?
В другия форум Милен е написал 1,5 км преди Заслона. Хубаво, отивам до Заслона и меря 1,5 км обратно. :) После? Нещо път, ориентир, посока?
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Като стигнеш х-л "На върха", след първата и единствена горичка отдясно се намира поляната.
На третата карта е оцветена в жълто.
 

lynx

Редовен Потребител
bernhard , като подминеш хотела и още малко по-нагоре ще забележиш доста коли спряли отстрани на пътя, там е мястото.
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
lynx написа:
bernhard , като подминеш хотела и още малко по-нагоре ще забележиш доста коли спряли отстрани на пътя, там е мястото.

Колите не са постоянен ориентир, може и да ги има, или пък да ги няма, а пък и bernhard може и да е е решил да дойде по рано, когато пък нас още може да ни няма ;)
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
bernhard написа:
"Старо място", "Ново място", "Поляните". И до всички тях водят червени точици. Съвсем се замотах.
Преди година и половина и на мен ми се приска да намеря това място и да се позабавлявам с колегите от Софийската група, та оттогава ми е останала в компа тази карта:

Като свърши горичката и видиш сградата вляво - веднага след нея вдясно е обозначеното с кръгче отклонение по черния път към поляната :yes:.
 

mitaka101

Потребител
Само не скачай на черния път, освен ако не си високопроходим, че е доста изровен. Паркирай на асфалтовия път, а в дясно ще видиш трасето и щъкащи аергънери.
 

bateiav4o

Потребител
Колеги време не остана стягайте пушкалата да нама пак оправдания в неделя. ;)Като гледам пак се очертава едно предизвикателно състезание както по трасето така и след него с кифтаците и пържолите. :D :cheers: :rambo:
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Като гледам каква е прогнозата, ще пропусна :burger: :hotdog: :mcdonalds: :cheeseb: :meat: :donut:,
че после няма кой да ме :strecher:

И този texno-то, хич да не ми се вясва с торбите ;) ;) ;)

Ще почна на скара да ви кълна....да си забравите скарите дано!!! ;) ;) ;)
 

bateiav4o

Потребител
Шшшшт сакън ще опропастиш човека нека носи че ще заслабнем а на гладен корем ще почне да ни се вие свят припадъци ще се размажат мишените и т.н ;).По добре с пълен корем от колкото пръв гладен и сърдит ;) :p ;) :cheers:
 

TeXHo

Потребител
bateiav4o написа:
Шшшшт сакън ще опропастиш човека нека носи че ще заслабнем а на гладен корем ще почне да ни се вие свят припадъци ще се размажат мишените и т.н ;).По добре с пълен корем от колкото пръв гладен и сърдит ;) :p ;) :cheers:

+1

А както се оказа барбекюто ще е чисто ново, така че трябва да му направим геройско сефте ;)

BAD TORO написа:
...
3. 80 кифтета и чибапчета

Великите умове (да бе да) мислят еднакво. Точно същата бройка ми се въртеше и на мен в главата ;)

fatalen написа:
Като гледам каква е прогнозата, ще пропусна :burger: :hotdog: :mcdonalds: :cheeseb: :meat: :donut:,
че после няма кой да ме :strecher:

И този texno-то, хич да не ми се вясва с торбите ;) ;) ;)

Ще почна на скара да ви кълна....да си забравите скарите дано!!! ;) ;) ;)

"Надежда всяка тука оставете" ;) Аз по-скоро пушката ще си забравя отколкото скарата ;) ;) ;) ;)
 
A

Anonymous

Гост
Простете нас непросветените, но ако вятърът е като днес, пак ли ще има състезание? Че днес имах малко свободно време, пострелях и на 40-50м. е бая трагично положението :windy:
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Ще има,
Каквото е за един това е и за вси4ки.
Ако духа много поне ще разпалва барбекюто.
 

TeXHo

Потребител
Pana написа:
Простете нас непросветените, но ако вятърът е като днес, пак ли ще има състезание? Че днес имах малко свободно време, пострелях и на 40-50м. е бая трагично положението :windy:

Ако вятъра е като днес, за точност няма да се притеснявам, такава просто няма да има. По-скоро ще ме е страх да не ми издуха кюфтетата от скарата...
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
texho написа:
Ако вятъра е като днес, за точност няма да се притеснявам, такава просто няма да има. По-скоро ще ме е страх да не ми издуха кюфтетата от скарата...

И понеже ти ще осигуриш кИфтетататататата, гледай да са с по-аеродинамична форма ;) ;) ;)
 

TeXHo

Потребител
Ако духа като днес може да се пусна с Асанчо, поне да имам извинение че нищо не съм уцелил ;)

fatalen написа:
...
И понеже ти ще осигуриш кИфтетататататата, гледай да са с по-аеродинамична форма ;) ;) ;)

Обмислям да ги оформям като любимите ни съчми - форма на JSB Exact. Така знаем че няма да се влияят прекалено много от разликата в скоростта на вятъра. Само трябва да калкулирам колко грейна е едно кюфте, да не се появи някой дето е чел прекалено много книги по балистика и да почне да задава неудобни въпроси...
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
texho написа:
Ако духа като днес може да се пусна с Асанчо, поне да имам извинение че нищо не съм уцелил ;)

fatalen написа:
...
И понеже ти ще осигуриш кИфтетататататата, гледай да са с по-аеродинамична форма ;) ;) ;)

Обмислям да ги оформям като любимите ни съчми - форма на JSB Exact. Така знаем че няма да се влияят прекалено много от разликата в скоростта на вятъра. Само трябва да калкулирам колко грейна е едно кюфте, да не се появи някой дето е чел прекалено много книги по балистика и да почне да задава неудобни въпроси...

Не им мисли БК на кИфтетатататата ;) ;) ;)
Като се ударят в стомашно-чревния тракт и стават на...... ;) ;) ;) ...пък и там е завет
 

bateiav4o

Потребител
След тия приказки за скари и кифтенца спирам да ям та до неделя да освободя местенце ;)
 
Нагоре