FT Open SF 2x30 "Бонсови поляни" - 10.04.2011 г.

TeXHo

Потребител
Обмислям и алернативен вариант - за по-непробиваемите гости (тези дето се правят че не са гладни). След кратко изследване на ефективността на различните бронебойни муниции, стигнах до извода че за нашите условия (и вкусове), най-ефективния проектил би бил от типа APFSDS. В нашия случай - кебапче в хлебче, смазано с кетчуп или лютеница за по-малко триене.

Сега малко по-сериозно - днес мисля да ходя да прострелвам, и се чудя дали да е на поляната или на заслона. Някой друг ще ходи ли?
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Днес бяхме на проучвателна мисия.
Вятъра на поляната е много силен и удържането на пушката ще е проблем при подобни пориви, каквито имаше днес там.
Разходихме се близо до трасетата, които използвахме на двудневните състезания и смятаме, че там ще е далеч по-удачно да направим мероприятието. А имайки и предвид това, че все стреляме на беседката да разнообрезим малко трасетата.
На третата снимка в първия пост входа през гората е отбелязан със светло син цвят и без надпис. Пътя до там е приличен и може да се спре на поляната непосредствено преди да влезнете в гората. Трасето ще е близо до импровизирания паркинг.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Може и репеленти да си вземете, че кърлежите може и да са тръгнали вече.
 

TeXHo

Потребител
BAD TORO написа:
Утре който има гайковерт да го взима.
Моя не е наличен.

Аз ще взема. Ама от сега казвам - искам нежно отношение към него, че още ме боли сърцето за сумата която ми костваше.
Битове и винтове има ли?
 

jost70

Потребител
ФТКС
За битовете и винтовете разбрах , Кюмур от дръва да зеем ли? :crazy: За горницата на скарата съм приготвил едни заешки пишлета на метър!
Некъде към метър и половина са.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Сега е 9:00 и :windy: в София е дори по-силен от вчера.
На поляната положението беше трагично.
Предлагам да се проведе на беседката - там беше по-назавет и поне ставаше за стрелба.
Преди да сме тръгнали някой ще потвърди ли точното местоположение на :rambo: :meat:
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Днес вси4ко мина идеално :exclaim:
Мястото беше избрано много уда4но. Полу4и се приятно трасе
с трудност малко над стредната, която беше зна4ително увели4авана от вятъра който макар, 4е не беше
ураганен си сменяше посоката както и когато иска.
Добрата организация допринесе в 13.30 да сме ве4е около скарата и да отделим и три 4аса на хапване,
приказ4ици и надстрелване по капа4ки.
Много съм доволен от този ден.
Извода е ,4е спокойно може да минем на формат 2 кръга по 40 мишени.
 

TeXHo

Потребител
BAD TORO написа:
Днес вси4ко мина идеално :exclaim:
Мястото беше избрано много уда4но. Полу4и се приятно трасе
с трудност малко над стредната, която беше зна4ително увели4авана от вятъра който макар, 4е не беше
ураганен си сменяше посоката както и когато иска.
Добрата организация допринесе в 13.30 да сме ве4е около скарата и да отделим и три 4аса на хапване,
приказ4ици и надстрелване по капа4ки.
Много съм доволен от този ден.
Извода е ,4е спокойно може да минем на формат 2 кръга по 40 мишени.
+1 за всичко. Страшно доволен и от стрелбата и от скаричката. Мястото е много приятно, стигането е сравнително по-леко отколкото на заслона. Трасетата бяха интересни, въобще - КЕФ :bravo: Само където сега съм толкова уморен че май ще подремна час-два :)
 

rashko

Редовен Потребител
Трасето и мястото бяха супер,вятъра беше непредскзуем ;) 40+40 кюфтета и кебапчета хубави хора сладки приказки,приятно изкаран почивен ден ^-^ ^-^ ^-^ ^-^ :bravo: :bravo: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: ;)
 

ininia

Потребител
ФТКС
Прекрасно и много приятно!
Отдавна не бях ходил на Бонсови поляни и сега ми е голям Кеф! :bravo: :bravo:
Не участвувах в надстрелването,но си настроих новата оптика на ЦФХса.
Видях се с добри и весели приятели,запознах се няколко нови и съм много доволен.
Много благодаря и на Цочо,че ме взе с неговата кола,защото иначе нямаше да присъствувам.
Скарата беше чудесна и огромна! :bravo: :cheers: :cheers:
Благодаря на всички! :cheers: :bravo:
 

tzocho

Потребител
ininia написа:
Прекрасно и много приятно!
Отдавна не бях ходил на Бонсови поляни и сега ми е голям Кеф! :bravo: :bravo:
Не участвувах в надстрелването,но си настроих новата оптика на ЦФХса.
Видях се с добри и весели приятели,запознах се няколко нови и съм много доволен.
Много благодаря и на Цочо,че ме взе с неговата кола,защото иначе нямаше да присъствувам.
Скарата беше чудесна и огромна! :bravo: :cheers: :cheers:
Благодаря на всички! :cheers: :bravo:

Бай Иване, няма защо - удоволствието да сме заедно с теб е наше. Ти си доаена на Софийската група и всички ние много се гордеем с теб и се радваме на присъствието ти, дори и да не участваш в надстрелването!
Кокто винаги, Благодаря на обичайните заподозрени за възможността да прекараме още един хубав ден заедно на :rambo: :meat: и сладки приказки!
texho, браво на теб - голям бързак си и е нормално да си се поизморил, та е нормално и да ти се подремва :sleep:
В каймата за скарата слагат бая сол за да трае та сега бирата ми свършва бързо :cheers: :cheers: :cheers:
Следващия път искай да ти я правят на място, пък аз ще ти помагам да ги транжираме във формата и на JSB ако искаш ;)
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Слънчево с малко облаци, които минаваха на прибежки по синьото небе. Все още дърветата са "голи" и това ни осигури достатъчно светлина в оптиките. Вятърът ни откри, макар, че се бяхме навряли уж на по-подветрено място. За разлика от вятъра, някои хора не успяха. Леко хладно, особено в сутрешните часове, но ентусиазма и предусещането за прекрасен ден с прекрасни хора те топлят.
Много приятно трасенце. Разнообразие от посоки и разстояния от 9 до 50м. Някой се беше престарал и на задължителните позиции имаше само убойни зони от 15 и 25мм ;). Технически проблеми сведени до нула. Добра и рутинна работа по реденето и прибирането на трасето. Опитът в разполагането и аранжирането на трасета си казва думата. Ако така продължаваме с организацията, ще можем да си редим и по-дълги трасета, макар и за един ден.
Сложността бе над средната. Имаше около 12-13 мишени над 40м. и с наличието на такъв неориентиран вятър си беше предизвикателство да ги порази човек. На места чашките променяха два пъти посокота на полета си :eek:. Много често ми се случваше при зададена корекция и доста силен вятър, попадението да отиде точно там, където съм сложил кръста. Напоследък шанса ми изневерява и нямам късмета при "спорни" изстрели :wall:.
За пореден път се убеждавам, че прострелката преди едно мероприятие е задължителна!!! И то не защото може да ти е мръднала техниката, а поради това, че е необходимо "да влезеш в час" или както по някои други спортове се нарича "загрявка". Е, загрявката ще е задължителна вече, поне за мен си.

Този път храната не стигна ;) ;) ;). Логистиката по храните се изложи ;) ;) ;)

Радвам се, че имаме нови колеги, които се запалиха по нашето хоби и съм сигурен, че скоро ще си :wall:, че сме ги "допуснали" до наградния фонд ;) ;) ;).

Ето и резултата от това, кой колко пъти излъга вятъра.

Най-големи лъжци:
BAD TORO - 42
fatalen - 42

rashko има още какво да научи - 39
freeman - 33 като за начинаещ Хитър Петър е много добре

texno и bateiav4o не успяха да се надлъжат - 28

jost70 - 24 много много не му се отдава лъжата

Pana - 17
tzocho - 15

Тези двамата да наблягат на четенето за Хитър Петър

mitaka101 - 11
Трудно се лъже вятъра с пружинка! Явно си е патил в дългите години преди да се появят РСР-тата
 

Attachments

  • DSC05958a.jpg
    DSC05958a.jpg
    212.5 KB · Прегледи: 66
  • DSC05961a.jpg
    DSC05961a.jpg
    405.6 KB · Прегледи: 112
  • DSC05963a.jpg
    DSC05963a.jpg
    419.5 KB · Прегледи: 107
  • DSC05965a.jpg
    DSC05965a.jpg
    414.6 KB · Прегледи: 111
  • DSC05966a.jpg
    DSC05966a.jpg
    392.9 KB · Прегледи: 99
  • DSC05969a.jpg
    DSC05969a.jpg
    402.6 KB · Прегледи: 101
  • DSC05970a.jpg
    DSC05970a.jpg
    407.5 KB · Прегледи: 99
  • DSC05971a.jpg
    DSC05971a.jpg
    407.7 KB · Прегледи: 116
  • DSC05974a.jpg
    DSC05974a.jpg
    395.6 KB · Прегледи: 107

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Равносметка от нашето и вашето мероприятия: у ветеро мооо тенекиена гад оживява :-[
 

bateiav4o

Потребител
Каквото и да кажа след подробния разказ на Божо ще звучи малко.Важното е че отново се представихме на ниво по трасето и около барбекюто ;),но винаги може и повече.Дано за в бъдеще още по добри резултати и по сплотен и мотивиран колектив. :cheers:
 
Нагоре