FT Open SF 2×50 - 16 и 17 Юли

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте колеги,

Наближава едно от най-тежките, интересни и оспорвани мероприятия за малката ни, но сплотена ФТ общност - FT Open SF50 "Бонсови поляни".
Както повечето от нас знаят това е двудневен турнир с 50 мишени, разположени в пресечена местност на разстояния от 8 до 50 м.
Останалите правила ще бъдат изнесени по-късно в темата.
Удоволствието от стрелбата ще е пълно. Награди ще има за мнозина, но само най-добрият ще грабне приза.

Предвид метеорологичната прогноза, организаторите прецениха, че ще бъде по-удачно датата на мероприятието да бъде изместена с една седмица напред, т.е. за 16 и 17 Юли. Тази промяна е съобразена най-вече с факта, че повечето участници и гости предпочитат да нощуват на палатки в палатковия лагер. Близката околност предлага и по-луксозни условия за прибиваване - хотел "На върха", както и няколко хотела в с. Горна Баня.

Голямата молба на организаторите към участниците и гостите на FT Open SF50 "Бонсови поляни" е да заявят предварително участието си, за да може местността да бъде организирана по възможна най-добрия начин с оглед места за паркиране, палатков лагер, зона за прострелка и т.н.

Това е за сега. За подробности следете темата.
Поздрави от ФТКС

п.п. Снимки от предишни наши мероприятия и участия може да видите тук - http://www.ft-sofia.com/?page_id=34

Крайно класиране:

КЛАС PCP
klas-pcp2.jpg


КЛАС Пружинки
klas-ppp.jpg
 

jost70

Потребител
ФТКС
Re:FT Open SF 2×50

Това състезание май ще на старото място /като лагер /и ново , като разположение трасе ;)
Да му мислим ние със ЗОС-овете , не ви е срам :mad: Егоисти!
;)
 

TeXHo

Потребител
Re:FT Open SF 2×50

jost70 написа:
Това състезание май ще на старото място /като лагер /и ново , като разположение трасе ;)
Да му мислим ние със ЗОС-овете , не ви е срам :mad: Егоисти!
;)

Не се притеснявай, Батко обеща за всички да е "гадно" трасето :D
 

jost70

Потребител
ФТКС
Re:FT Open SF 2×50

Защо ли не се учудвам? Почти всичко ще е на пределна дистанция ,на върха на баира ;)
Задължителните позиции ..........5мм/25м :D
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Re:FT Open SF 2×50

jost70 написа:
Това състезание май ще на старото място /като лагер /и ново , като разположение трасе ;)
Да му мислим ние със ЗОС-овете , не ви е срам :mad: Егоисти!
;)
Екстра са си ЗОС-овет! По-добре вземи го нАгласи на таз хубавата пушка, че няма много време :cheers:


texho написа:
jost70 написа:
Това състезание май ще на старото място /като лагер /и ново , като разположение трасе ;)
Да му мислим ние със ЗОС-овете , не ви е срам :mad: Егоисти!
;)

Не се притеснявай, Батко обеща за всички да е "гадно" трасето :D
А на Батко му се отдават тези работи ;)
Това ще е само за тарикатите с ПЦП-тата ;)
За пружинките ще има по-приятни мишенки. Чудя се дали да не се преквалифицирам в другия клас :-[
 
A

Anonymous

Гост
Re:FT Open SF 2×50

Пу, пу, заплювам си последното място. Само и аз се чудя, в кой клас да бъде - РСР или ППП? :crazy:
А относно трудността на състезанието - ще стане така, както ако дойде една чужда армия насам. Жените ще ги бият, нас, мъжете ще ни е..т, та на всички да ние е гадно. ;)
 

TeXHo

Потребител
Re:FT Open SF 2×50

Живи-здрави, събота-неделя ще опитам да прострелям новата оптика на Асаня. Може пък да се пусна в пружинния клас... неее, Симо и Батко ще ме бият ;) Жалко че няма възможност да участвам и в 2та класа... :'(
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Re:FT Open SF 2×50

Окончателно ли решихте за датата 16-ти 17-ти :'(
 

bateiav4o

Потребител
Re:FT Open SF 2×50

Не бойте се братя вече точа ножовете голямо тегло ще е ;).Тъкмо ще видим кой ще го бъде и кой не. ;) :cheers: :cheers:Пазете черното дробче че знае ли се може да спретнем и едно по надпиване нощес.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Re:FT Open SF 2×50

Заформят ми се доста пътувания и в тази връзка ще трябва някой да направи нагридите и грамотите.
Мога да дам готовите файлове на желаещите да помогнат.
 
A

Anonymous

Гост
Re:FT Open SF 2×50

Аз бих ударил едно рамо, стига да ми се обясни какво точно трябва да се направи и ми се изпратят файловете.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Re:FT Open SF 2×50

bernhard написа:
Аз бих ударил едно рамо, стига да ми се обясни какво точно трябва да се направи и ми се изпратят файловете.

Благодаря ти за отзивчивостта!
sir John ще се заеме със задълженията.
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Re:FT Open SF 2×50

Ако е рекъл Господ, се прибирам в събота вечерта :yahoo:
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Все още няма никакви записвания!!!
Да разбираме ли, че няма интерес към състезанието?
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Зявака за участие
Име - Павлин Павлов
Ник - pavloff
Пушка - Хамерли 16 джаула
Оптика - ZOS 10-40x50
Чашки - JSB 0.547
Преспиване - палатков лагер.
Ще публикувате ли регламенат и начина на провеждана на състезанито?
Поздрави
 
A

Anonymous

Гост
Аз също смятам да участвам в клас РСР - 16J.
Любомир Здравков - bernhard;
Пушка - Hammerli AR20 FT, cal. 4,5 mm, 16J;
Чашки - JSB Exact, 0,547;
Оптика - Leapers 6-24 x 50;
Място за спане - вкъщи ;

Ако имате нужда от някаква помощ, организационна, монтажна, хамалска, писарска, ... свиркайте. :trompet:
Имам и една мишена, желязна гарга, която в събота наистина умря. Направо си падна по очи. Ако не достигат мишени, само трябва да и се капнат 2-3 капки с електрожен, и е готова.

П.П. Ама много сме бързи тези с Hammerli - тата ;)
 

TeXHo

Потребител
Панайот Наков

Клас PCP 16J
Hammerli AR20FT
MTC Viper 8-32x60IRS
JSB Exact Heavy 4.52

Преспиване - у дома.

В петък съм на линия за помощ при подготовката. От мен стойки и хартиени мишени за прострелка. Може и някой друг фенер.

Ще купувам кебапчета и кюфтета, които да метнем на барбекюто. Намислил съм 40 кебапчета + 40 кюфтета, но може и да не са достатъчно. Така че, които има желание да се възползва от този "материал", нека все пак ме уведоми, за да има за всички. Също така ще се постарая поне една хладилна чанта да подсигуря, за лед (замразители) също ще видя.
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Пламен Георгиев

Клас PCP
Steyr LG110
Big Nikko 10-50x60
JSB 4,52
На палатка

Регламента няма да се отличава от това, на което сме свикнали до момента. Най-общо:
1. Класове - ПП и PCP
2. 50 мишени в 25 коридора х 2 кръга (16 и 17 юли)*
3. Един зачетен изстрел по мишена
4. 2(две) минути на коридор, мерени от момента на поглеждане в оптиката*
5. Добро настроение и спортсменска нагласа
*Възможна е промяна в броя на коридорите, респективно на броя мишени в тях. Принципа е "минута на мишена", т.е ако имаме 3 мишени в коридора, разполагаме с 3 минути да ги поразим.

Мерките за безопастност ще бъдат разяснени на брифинга преди състезанието и няма да утежнят участието на състезаващите се. Те ще имат за цел запазването на доброто ни настроение от случайни инциденти по време на мероприятието и са абсолютно задължителни за всички.
Предварителното записване ще олесни много организаторите в предварителните дейности, така че колеги бъдете по-активни. Знам че има много желаещи да грабнат приза.

Като време състезанието ще започне в събота (16.07) ок. 12,00 ч. (ориентировъчно; винаги има толеранс) след кратък брифинг. С други думи колегите, които ще пристигнат в събота сутрин до това време трябва да са се настанили и да са минали зоната за прострелка, който има нужда естествено. В неделя (17.07) стрелбите ще започнат по-рано - 9,00-9,30 ч., за да можем да приключим ориентировъчно до към ранния следобяд и да имаме време за награждаване, събиране на инвентара и почистване на района преди тръгване.

От помощ със сигурност ще има нужда и всяка такава е добре дошла, предвид ограниченото време с което разполагаме особено в петък . С всички изявили:clap:желание ще се свържем на ЛС или по телефона, за да синхронизираме действията.
Поздрави
 

rashko

Редовен Потребител
Радослав Павлов 16 дж

Пушка СА100

Big Nikko 10-50x60

JSB 4,52

Спане няма да има ;)
 
Нагоре