FT Open SF 1x50 "Бонсови поляни" - 31.03.2013 г.

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Явно от време на време е духало на където трябва. ;)
Мерси :cheers:
 

tzocho

Потребител
kid написа:
Явно от време на време е духало на където трябва. ;)
Мерси :cheers:

Кала, вятъра духа еднакво за всички, ... не ще да е от него ;)
Отдавна си трябваше един Хатсан да ги подпре тия Еви, ... и си бях поставил тази задача, ама его на ... на тебе ти се падна! ;) :cheers:
 

jost70

Потребител
ФТКС
Честито и то мен на победителите :bravo:
На неучаствалите :Уверявам ви, че си имахме англииско време и люлинска кал в изобилие. Трасе с променлив вятър /вижте мишена номер 2 остана си девствена до края/,коварно подредени от Бате Явчо и Божо и още уж много лесни,лесни ама на теория и пръв поглед .Поздрави за Калоян :bravo:, ето това е пипнат "Асен" в умели ръце! Мога да го твърдя , стреляхме в група .
 

TeXHo

Потребител
Мишена номер две аз собственоръчно я забих с одобрението на Милен. Просто не съобразихме, че там вятъра ще прави ротор.

Присъединявам се към поздравленията за Калоян. Но държа да подчертая, че не съм изненадан. Просто беше въпрос на време да се случи. Всички предпоставки за добро представяне са налице - стрелец, пушка, оптика. Имаме достатъчно потенциал в нашите редици, за постигане на едно интересно и успорвано първенство.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Дойде момента да ви издам кой беше виновникът за финалния дъжд - аз :D. Имах спътникова информация кога точно ще завали, а по синоптична традиция когато завали - вятърът утихва. С тази тактика за победа си стрелях бавничко и дори пропуснах напред двойката на Божо и Павката, за да спечеля тактическо време до спасителния дъжд. Оказа се обаче, че на Бонсови метеорологичните традиции не важат: с идването на дъжда вятърът не само не утихна, ами се усили трикратно :wall:! На всичкото отгоре останах и без скала за корекциите - уж ламинирана беше пущината, но цветното мастило даде фира и трябваше да коригирам по памет:

Така че от предвидените в тактиката ми 10 сигурни хикса за последните дъждовни коридори останаха ... кръгли кат дъждовни капки нули :D.
Та чак след цялото това приключение докато си изцеждах шапката мократа ми кратуна проумя що е това рейНтингово състезание :wrain: ;) !
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Адаш, стрелбата с 10J при тези метеорологични условия и дистанции си е доста хазартно начинание, според мен.
Независимо от трудностите, които имаше ти направи редица невероятни изстрели :bravo:
Резултата ти е достоен за възхищение :cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Браво за ентусиазма колеги :bravo:
Видях няколко интересни неща от състезанието - Паната гледам, че е стрелял с тежкото JSB което винаги съм вярвал и ми е показвало, че при описаните метрологични условия се държи по-добре и с поред мен за което поздравления за избора и победата разбира се :cheers:
Калоян най-накрая показа силата на Хасаня ;) ;) и да му е честито 3-тото място с пожелания за още по-добри резултати :)
И да попитам гледам, че видях няколко човека са стреляли с JSB Exact 4,51 от къде ги взимате - предполагам от Иво Радев ама има ли ги и на други места, че някой ден може да си поръчам и аз за проба мисля че за валтерската ми цев ще са подходящи ;)
Още веднъж честито на победителите :cheers:
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
soundmax написа:
И да попитам гледам, че видях няколко човека са стреляли с JSB Exact 4,51 от къде ги взимате - предполагам от Иво Радев ама има ли ги и на други места, че някой ден може да си поръчам и аз за проба мисля че за валтерската ми цев ще са подходящи ;)
Още веднъж честито на победителите :cheers:
Моята Валтерска не ги заобича. Почти по всички състезания тези които стрелят с LG 200/300 стрелят с тежо JSB.
Напоследък доста колеги отбелязват, че то се държи по-добре при по-силен вятър, въпреки по-издължената му форма.
Панчо стеля с пушката на Явор с 4.51. Направо ни разби! Как ли щеше да се представи ако неговата не се скапа точно преди старта.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Прилагам временното класиране:
 

Attachments

  • vremenno klasirane.JPG
    vremenno klasirane.JPG
    138.4 KB · Прегледи: 81

lynx

Редовен Потребител
Всеки си има някакво лично оправдание за пред себе си за лошата стрелба.
Аз се самоуспокоих с грешната прострелка от предния ден и сега ми е по-леко за излагацията ;)

А Калоян направо уби рибата, браво на него, все така да върви нагоре! :bravo: :bravo:
Аз таман се канех да го мъмря, че човек като него със сериозен интерес към ФТ-то, ще трябва да прежали повече пари за по-добра пушка.
А то какво се оказа? :eek: :bravo: :bravo:
Бай Асен е така наточен, че сложи в джоба си редица класни пушки! ^-^
Но не е и само от пушката, човека показа майсторска стрелба! :bravo:
 

TeXHo

Потребител
soundmax написа:
... Паната гледам, че е стрелял с тежкото JSB ...
Божко те е вкарал в заблуда с таблицата. Моята пушка издъхна точно преди старта на зачетната стрелба. Аз ползвах на Явчо Евата и на Божо самонасочващите чашки.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Имаше допусната грешка в рейтинговата таблица.
Сега е коригирана.
 

Attachments

  • vremenno klasirane.JPG
    vremenno klasirane.JPG
    175.4 KB · Прегледи: 41

kid

Редовен Потребител
ФТКС
dinkata написа:
TeXHo написа:
Аз ползвах на Явчо Евата и на Божо самонасочващите чашки.

Ето още един нагледен пример, че чуждите пушки стрелят по - добре от нашите ! ;) ;) :cheers:

Ех... Динко...
Чезетката ще ръждяса от стоене...
 
Нагоре