FT Open GP50 - Sofia

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Обявяваме FT Open GP50 - Sofia на 13-14.07.2013 г.

Остават 20-ина дни до старта на дългоочакваното и трудно състезание FT Open GP50 - Sofia. Това ще е следващото рейтингово състезание за спечелване на ФТКБ, която е организирана от ФТКС в ролята му на RGB за България и с подкрепата на ФТДМ и колеги. Всеки състезателен ден ще бъде отделен кръг и ще носи перцентил за ФТКБ. Повече за Регламент за провеждане на състезания по ФТ на ФТКС и правилата за провеждане на ФТКБ.
Както много от нас знаят, това е двудневно състезание по 50 мишени всеки ден, разположени от 8м до 50м и убойни зони от 15, 25 и 40мм. Ще се постараем да разнообразим трасето за втория ден.


Състезанието ще се проведе в м. "Бонсови поляни" в "гората" отбелязано със жълт цвят на картите по-долу над кв. Горна баня в гр. София. Трасето ще се състои от 50 мишени, разпределени в 25 коридора (стрелкови позиции). Разрешени за участие са пушки в калибри 4,5мм с мощност до 16 джаула и 5,5кал - до 35 джаула.
При записването ще има задължителен тест с хронограф.

Прогнозно разпределение на времето:
12.07 - редене на трасе, Пристигане и настаняване.
13.07 - до 11:45 - прострелка
11:45 - 12:00 - записване и плащане на таксите
12:00 - брифинг и мерки за безопасност
12:15 - отправяне към трасето
12:30 - начало на състезанието
около 16-16:30 приключване
14.07 - 08:00 - 09:00 - прострелка
09:15 - брифинг и мерки за безопасност
09:15 - 09:25 отправяне към трасето
09:30 - начало на състезанието
около 13 - 13:30 - приключване
15:30 - закриване на състезанието и награждаване


Такса участие за членове на ФТКС - 5лв. Семейната такса е 7,5лв. за двама (и дете безплатно).
Такса участие за нечленове на ФТКС - 12лв. Семейната такса е 18лв. за двама (и дете безплатно).
Награди РСР:
І-во място - медал, грамота, сертификат за участие
ІІ-ро място - медал, грамота, сертификат за участие
ІІІ-то място - медал, грамота, сертификат за участие
Всички останали ще получат сертификат за участие

Награди ППП:
І-во място - медал, грамота, сертификат за участие
ІІ-ро място - медал, грамота, сертификат за участие
ІІІ-то място - медал, грамота, сертификат за участие
Всички останали ще получат сертификат за участие
*първите три места ще се премират само, ако има поне 5 участника взели участие в състезанието

Моля, попълнете следните данни и ги изпратете на ЛС:
Име и Фамилия - ________
Ник - _________
Клас (РСР или ППП) - _________
Пушка (марка и модел) - _________
Оптика (марка и модел) - __________
Чашки (калибър, марка и модел) - __________

Краен срок за записване 23ч. на 07.07.2013 г. на ЛС!!!
За незаписалите се до крайния срок, няма да бъде гарантирано участие, както награден фонд, сертификати и сувенири.


На място ще организираме бивак и мнозина от нас ще спят на палатки.
Вземете си задължително инсектициди. Всякакви маси, столове, осветления, скари и други пособия, които ще са ни полезни през двата дни са "добре дошли". Вода има на около 1 км. от бивака.

В близост има хотел:
Това е връзка с хотела: София, кв. Горна Баня, ул. Обзор №71
Тел.: 957 60 99, 957 76 72, 957 76 25

За идващите от посока Пловдив:
Слизате от магистралата на "Църна маца" и се качвате по околовръстното посока Перник/Кулата. Карате само направо около 16-17 километра и пресичате единствените трамвайни линии по пътя. Продължавате направо и на 100 метра след втория светофар свивате наляво. Със синята стрелка е показано от къде ще дойдете. Държите по указания с червено път по-долу в показаната карта.

За идващите от посока Монтана:
Качвате се по околовръстното посока Перник/Кулата. Карате докато отдясно видите язовир. Това е язовир Суходол. Продължавате направо, пресичате светофара и пак направо. Карате докато видите отляво сервиз на Volkswagen и бензиностанция Shell. 100-на метра след бензиностанцията свивате в дясно. Със зелената стрелка е показано от къде ще дойдете. Държите по указания с червено път по-долу в показаната карта.

За идващите от Русе/Велико Търново:
Има три варианта:
Първи вариант: Като стигнете околовръстното на София, да свиете в ляво. Тогава отивате на варианта на пловдивчани.
Втори вариант: Малко по-дълъг. Като стигнете околовръстното на София, да свиете в дясно. Тогава отивате на варианта на монтанчани.
Трети вариант: Това е най-прекия. От ботевградско шосе карате само направо. Стигате до паметника на Васил Левски. Покрай него в дясно и на първия светофар в ляво. Карата само направо около 7,5 км. Булеварда свършва на Т-образно кръстовище. Свивате в ляво. Минавате следващия светофар и след около 200м свивате косо в дясно. Излизате на околовръстното шосе и тръгвате на ляво по него. Карате докато отдясно видите язовир. Това е язовир Суходол. Продължавате направо, пресичате светофара и пак направо. Карата докато видите отляво сервиз на Volkswagen и бензиностанция Shell. 100-на метра след бензиностанцията свивате в дясно. Със зелената стрелка е показано от къде ще дойдете. Държите по указания с червено път по-долу в показаната карта.

За всякакви въпроси и подробности съм на разположение да оговарям на въпроси свързани с мероприятието.

ПП Надписът "Овча Купел" от първата снимка, да се чете кв. "Горна Баня"

index.php


index.php




При възникнали въпроси, тук или на ЛС.
 

Attachments

  • Bonsa 3.JPG
    Bonsa 3.JPG
    212.8 KB · Прегледи: 43

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Бързо питане: до 35 или до 45 Дж - да не е грешка?
ПП.
Божо, вземи трейсни една по-нова карта де, от години все тая сгрешената качваш. ;)
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
peko написа:
Бързо питане: до 35 или до 45 Дж - да не е грешка?
ПП.
Божо, вземи трейсни една по-нова карта де, от години все тая сгрешената качваш. ;)

Съгласно Регламент за провеждане на състезания по ФТ на ФТКС максималната допустима енергия в 5,5 е 35Дж.

Лаптопа ми е развален и сега съм на един стар, на който не мога да пусна Google Earth.
Ако някой го направи и ми пусне скрийн шот на мястото ще го заменя в поста по-горе.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
До момента включително и аз, записаните са 9 човека.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Актуален списък на записалите се до момента:

1. Аз :D
2. shstanchev
3. pavloff
4. bateiav4o
5. go_panch
6. Scandalo
7. CaMyPau
8. HUNTER-NVKZ
9. ТеХНо
10. mamawaits
11. rashko
12. BAD TORO
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Тъкмо си мислех че все още има надежда да съм в шестицата и се появи ти ;)
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
И мен ме няма :eek:
Аз не чакам специална покана...недей така, ще тръгнат приказки ;)
Нищо че съм на другия край на България, все за едни стрелби ще се прибера :cheers: :rambo:
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Актуален списък на записалите се до момента:

1. Аз :D
2. shstanchev
3. pavloff
4. bateiav4o
5. go_panch
6. Scandalo
7. CaMyPau
8. HUNTER-NVKZ
9. ТеХНо
10. mamawaits
11. rashko
12. BAD TORO
13. sir John
14. milen.m
15. mira_bis
16. Tzocho
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
fatalen написа:
Актуален списък на записалите се до момента:

1. Аз :D
2. shstanchev
3. pavloff
4. bateiav4o
5. go_panch
6. Scandalo
7. CaMyPau
8. HUNTER-NVKZ
9. ТеХНо
10. mamawaits
11. rashko
12. BAD TORO
13. sir John
14. milen.m
15. mira_bis
16. Tzocho

Събираме се :yahoo: :yahoo: :yahoo:
 

lynx

Редовен Потребител
Със сигурност посещаемоста ще от най-високите постигани досега.
Има десетина дни до края на записването и някои хора изчакват със записването, за да не се появят непредвидени ангажименти.
 
A

Anonymous

Гост
Рачо, много пишеш, малко участваш в състезания.
Родината - майка те пита - ТИ записа ли се за състезанието?
Ммм?!
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
mitaka101 и didarai

Но нито един от тримата не виждам в списъка на записаните :pardon:
 

didarai

Редовен Потребител
Имам желание и вероятност да присъствам , но брат ми все още ще е тук тогава , а графикът ми зависи от него! Какво ще бъде ,ще разбера 1-2 дни преди състезанието и за това и не мога да кажа нищо със сигурност!
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Архитекта се състезава в клас ПЦП, независимо, че е с пружинка.
Поне до сега беше така, ако нещо се е променило се извинявам на Пацо.
 
Нагоре