FT Open GP50 - Sofia 12-13.07.2014

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Обявяваме FT Open GP50 - Sofia на 12-13.07.2013 г.

Остават 20-ина дни до старта на дългоочакваното и трудно състезание FT Open GP50 - Sofia. Това ще е следващото рейтингово състезание за спечелване на ФТКБ, която е организирана от ФТКС в ролята му на RGB за България и с подкрепата на ФТДМ и колеги. Всеки състезателен ден ще бъде отделен кръг и ще носи точки за ФТКБ. Повече за Регламент за провеждане на състезания по ФТ на ФТКС и правилата за провеждане на ФТКБ: http://www.ft-sofia.com/?page_id=339


Състезанието ще се проведе в м. "Бонсови поляни" в "гората" отбелязано със жълт цвят на картите по-долу над кв. Горна баня в гр. София (където се проведе и последната година). Трасето ще се състои от 50 мишени, разпределени в 25 коридора. Разрешени за участие са пушки в калибри 4,5мм с мощност до 16 джаула и 5,5кал - до 35 джаула.
При записването ще има задължителен тест с хронограф.

Главен съдия на мероприятието Милен Миладинов

За всеки случай да спомена, че организаторите си запазват правото да променят мястото на мероприятието в зависимост какви са прогнозите за времето.

Прогнозно разпределение на времето:
11.07 - редене на трасе, Пристигане и настаняване.
12.07 - до 11:30 - прострелка
11:30 - 12:00 - записване и плащане на таксите
12:00 - брифинг и мерки за безопасност
12:15 - отправяне към трасето
12:30 - начало на състезанието
около 16-16:30 приключване
13.07 - 08:00 - 09:00 - прострелка
09:15 - брифинг и мерки за безопасност
09:15 - 09:25 отправяне към трасето
09:30 - начало на състезанието
около 13 - 13:30 - приключване
15:30 - закриване на състезанието и награждаване


Такса участие 10лв за двата състезателни дни.
Награди РСР:
І-во място - купа, грамота, сертификат за участие
ІІ-ро място - купа, грамота, сертификат за участие
ІІІ-то място - купа, грамота, сертификат за участие
Всички останали ще получат сертификат за участие

Моля желещите да вземат участие, попълнете следните данни и ги изпратете на ЛС:
Име и Фамилия - ________
Ник - _________
Клас (РСР или ППП) - _________
Пушка (марка и модел) - _________
Оптика (марка и модел) - __________
Чашки (калибър, марка и модел) - __________

Краен срок за записване 23ч. на 08.07.2014 г. на ЛС!!!
Никой няма да бъде върнат от състезанието ако пушката му отговаря на изискванията, но много моля, който е наясно, че ще дойде нека ми пусне лс със информацията по-горе със цел по-добра организация и разпределение на състезателните тройки.
Състезателните тройки ще бъдат решени преди състезанието и всеки ще знае с кой ще стреля още преди самото състезание.
Въздух ще има подсигурен от ФТКС, но практиката показва, че всеки си носи.


На място ще организираме бивак и мнозина от нас ще спят на палатки.
Вземете си задължително инсектициди. Всякакви маси, столове, осветления, скари и други пособия, които ще са ни полезни през двата дни са "добре дошли". Вода има на около 1 км. от бивака.

В близост има хотел:
Това е връзка с хотела: София, кв. Горна Баня, ул. Обзор №71
Тел.: 957 60 99, 957 76 72, 957 76 25

За идващите от посока Пловдив:
Слизате от магистралата на "Църна маца" и се качвате по околовръстното посока Перник/Кулата. Карате само направо около 16-17 километра и пресичате единствените трамвайни линии по пътя. Продължавате направо и на 100 метра след втория светофар свивате наляво. Със синята стрелка е показано от къде ще дойдете. Държите по указания с червено път по-долу в показаната карта.

За идващите от посока Монтана:
Качвате се по околовръстното посока Перник/Кулата. Карате докато отдясно видите язовир. Това е язовир Суходол. Продължавате направо, пресичате светофара и пак направо. Карате докато видите отляво сервиз на Volkswagen и бензиностанция Shell. 100-на метра след бензиностанцията свивате в дясно. Със зелената стрелка е показано от къде ще дойдете. Държите по указания с червено път по-долу в показаната карта.

За идващите от Русе/Велико Търново:
Има три варианта:
Първи вариант: Като стигнете околовръстното на София, да свиете в ляво. Тогава отивате на варианта на пловдивчани.
Втори вариант: Малко по-дълъг. Като стигнете околовръстното на София, да свиете в дясно. Тогава отивате на варианта на монтанчани.
Трети вариант: Това е най-прекия. От ботевградско шосе карате само направо. Стигате до паметника на Васил Левски. Покрай него в дясно и на първия светофар в ляво. Карата само направо около 7,5 км. Булеварда свършва на Т-образно кръстовище. Свивате в ляво. Минавате следващия светофар и след около 200м свивате косо в дясно. Излизате на околовръстното шосе и тръгвате на ляво по него. Карате докато отдясно видите язовир. Това е язовир Суходол. Продължавате направо, пресичате светофара и пак направо. Карата докато видите отляво сервиз на Volkswagen и бензиностанция Shell. 100-на метра след бензиностанцията свивате в дясно. Със зелената стрелка е показано от къде ще дойдете. Държите по указания с червено път по-долу в показаната карта.

За всякакви въпроси и подробности съм на разположение да оговарям на въпроси свързани с мероприятието.

ПП Надписът "Овча Купел" от първата снимка, да се чете кв. "Горна Баня"
 

Attachments

  • Bonsa 0.JPG
    Bonsa 0.JPG
    233.6 KB · Прегледи: 60
  • Bonsa 1.JPG
    Bonsa 1.JPG
    201.2 KB · Прегледи: 57
  • Bonsa 3.JPG
    Bonsa 3.JPG
    212.8 KB · Прегледи: 78

FreeMan

Редовен Потребител
Дублира се с Бенчрест турнир - Варна обявен на 20-05-2014.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ

milen.m

Редовен Потребител
ФТКС
Привет на всички!

Пускам връзка към сайта на ФТКС, където ще може да следите списъка с регистрираните участници. Към момента списъкът може все още да не включва всички, които са пуснали ЛС за регистрация, но се надявам съвсем скоро това да бъде коригирано. Списъкът ще се обновява ежедневно. Моля всички ЛС за регистрация да се отправят към автора на темата - scandalo. Моля, също така, всички членове на ФТКС, които смятат да участват, да се регистрират, макар че в повечето случаи участието им се подразбира.

Регистрирани участници
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Sinoptik дават времето за събота неприятно, от ФТКС решихме да зачакаме до сряда вечерта за да видим какви са по-реалните прогнози и да преценим дали да бъде изместено състезанието с 1 седмица напред в месеца.
Извиняваме се за неудобството, но го правим с оглед, че ще спим на палатки и да е максимално приятно състезанието и обстановката.
Според мен смяна на дата няма да има понеже Руснаците го дават доста по-различно от нашите, а те
рядко бъркат.
 

mamawaits

Потребител
мом4ета нали ФТ стреляме... нека да бали к@ра ни боли


@някои да пише ника ми правилно в саита
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
mamawaits написа:
мом4ета нали ФТ стреляме... нека да бали к@ра ни боли


@някои да пише ника ми правилно в саита

Ха ха ха и аз така мисля Алекс нека си вали нали е ФТ.
Ще ти го ооправя ника ей сега как беше Монарх ли :).
 

mamawaits

Потребител
scandalo написа:
mamawaits написа:
мом4ета нали ФТ стреляме... нека да бали к@ра ни боли


@някои да пише ника ми правилно в саита

Ха ха ха и аз така мисля Алекс нека си вали нали е ФТ.
Ще ти го ооправя ника ей сега как беше Монарх ли :).

:no: 2 имам и то по 50 кила едното значи 100 кила в гащите axaxaxax хайде момчета времето доближава да се видим :rose:
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Чакат ли чакат някой да ги отнесе.
^-^ ^-^ ^-^
 

Attachments

  • 20140707_154638.jpg
    20140707_154638.jpg
    256 KB · Прегледи: 59

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Браво Румба, супер са!
А и организацията като гледам върви на ниво :bravo:
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Яяяяяяя .... любопитнооооо ..... такваз купа нямааааамммм ;) ;) ;)
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
mamawaits написа:
scandalo написа:
mamawaits написа:
мом4ета нали ФТ стреляме... нека да бали к@ра ни боли


@някои да пише ника ми правилно в саита

Ха ха ха и аз така мисля Алекс нека си вали нали е ФТ.
Ще ти го ооправя ника ей сега как беше Монарх ли :).

:no: 2 imam i to po 50 kila ednoto zna4i 100 kila v gastite axaxaxax xaide mom4eta vremeto doblizava da se vidim :rose:
Правилата ма форума са за всички - стари и нови. Поне си оправяй написаното като имаш достъп до компютър с кирилица ;)
 

milen.m

Редовен Потребител
ФТКС
Днес е последният ден за регистрация. Към момента има записани 17 човека, което е горе-долу според очакванията ми. Моля дори тези, които се колебаят, да се запишат за участие. Обещавам, че няма да се сърдим на никой, който се е записал и не дойде.
Участие с регистрация на място също ще е възможно, в случай че някой се реши в последния момент.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Някой качвал ли се е на Бонса?
След вчерашния дъжд какво е положението?
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Мисля,че всички са горе да подготвят терена и аранжират трасето.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
kid написа:
Мисля,че всички са горе да подготвят терена и аранжират трасето.

Aз след малко ще взема пушката и заминавам към Бонсови, че до сега имах ангажименти. Преди малко при нас преваля - дано не вали и там.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Кога го редихте това трасе, аз към 19.15 се качих - нямаше коли на беседката, върнах се малко назад и се спуснах от червената къща надолу, стигнах до края на пътя , пак нямаше никакви коли и се прибрах ???
 
Нагоре