FT Open GP50 - Sofia 12-13.07.2014

milen.m

Редовен Потребител
ФТКС
За отборно класиране трябват отбори. Може следващия път да помислим и за такова нещо.
 

TeXHo

Потребител
Ето и малко статистика по марки на пушките:

AA, 4 пушки, средно 58.5 точки на пушка, процент успеваемост 66.9%
Steyr, 4 пушки, средно 52.25 точки на пушка, процент успеваемост 69.7%
Hammerli, 4 пушки, средно 37 точки на пушка, процент успеваемост 59.2%
FWB, 1 пушка, 73 точки, процент успеваемост 73%
Hatsan, 1 пушка, 49 точки, процент успеваемост 49%
Anschutz, 1 пушка, 29 точки, процент успеваемост 58%
Gamo, 1 пушка, 21 точки, процент успеваемост 21%
Walther, 1 пушка, 9 точки, процент успеваемост 0%
 

aandreev

Потребител
milen.m написа:
За отборно класиране трябват отбори. Може следващия път да помислим и за такова нещо.
Нека за отбор да се счита състезателна двойка :)
на съотборниците да се дават грамоти за отборно класиране (или насиране :p) :)
 

go_panch

Потребител
Състезателната двойка не е отбор а са конкуренти. В крайна сметка трябва са се дебнат за да спазват правилата .:
aandreev написа:
milen.m написа:
За отборно класиране трябват отбори. Може следващия път да помислим и за такова нещо.
Нека за отбор да се счита състезателна двойка :)
на съотборниците да се дават грамоти за отборно класиране (или насиране :p) :)
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Айде бързо бързо някой да си признае............. Кой намери на Надя чадъра ?
:cheers: :cheers: :cheers:
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Респект към организаторите :bravo:
Приятели и любимо занимание...
"Какво повече му трябва на човек." ;)
Изкарах си наистина страхотно.
Благодаря на всички. :cheers:
До нови срещи...

П.П.
Румба, последно го мярнах подпрян на един от столовете.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Аз пък да се похваля с гъбките дето ги бра жена ми на Бонса.
Два пъти ядох от тях, така че този път сме уцелили верните ;)
Малко розовеят но това е от кофти снимка.
IMG_20140715_194213.jpg
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Слави аз като редихме трасето понеже не познавам гъбите само ги подритвах :).

П.С А какви са тея гъби?
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Ако решите да си берете, да знаете че задължително се бланшират два пъти по половин час. Първият път със сода за хляб и вторият път със сол. Овкусил съм ги с оцет, олио, чесън и магданоз.
Гъбата е с уникален вкус и аромат. Леко горчива. Доколкото знам се води "слабо отровна" и затова са тези две бланшировки;)
 

tzocho

Потребител
shstanchev написа:
Ако решите да си берете, да знаете че задължително се бланшират два пъти по половин час. Първият път със сода за хляб и вторият път със сол. Овкусил съм ги с оцет, олио, чесън и магданоз.
Гъбата е с уникален вкус и аромат. Леко горчива. Доколкото знам се води "слабо отровна" и затова са тези две бланшировки;)

... ииииииии по нашиот край ги консервират за зимата ... за мезе на сливовата. ;)

Калааа, мноооо си задобрял бре! Браво! :clap:

Ей 'кво стаа като се тренира с хатсо ... даже се замислям да спирам моя от продажба! ???
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Малкото снимки от телефона ми :pardon:


Надявам се Сибила да е снимала повече...
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Мероприятието беше супер! Благодаря на всички! Честито на Калата! :bravo:

П.П. Относно статистиката пусната за успеваемоста на пушките аз доста я влошавам за едната марка :) ама за сметка на това пак съм занесъл кърлежче вкъщи ???
 

milen.m

Редовен Потребител
ФТКС
Индивидуално пръскане е решението на проблема с кърлежите. Аз стрелям от години на тези места и почти не пропускам състезание. Досега нито един път не ме е хапал кърлеж, но всеки пък обилно си напръсквам краката /чорапи, обувки, панталон/, както и дрехите с препарат против комари/кърлежи.
 

milen.m

Редовен Потребител
ФТКС
По принцип е така, и ние сме го правили на предишни наши състезания, но този път, предвид сериозните валежи, които се изляха в деня преди състезанието, преценихме, че няма да има ефект от подобна мярка.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
:bravo:
milen.m написа:
Индивидуално пръскане е решението на проблема с кърлежите. Аз стрелям от години на тези места и почти не пропускам състезание. Досега нито един път не ме е хапал кърлеж, но всеки пък обилно си напръсквам краката /чорапи, обувки, панталон/, както и дрехите с препарат против комари/кърлежи.

Абе аз се бях напръскал много обилно, даже препарата беше в джоба ми по трасето. На него пише че протов кърлежи е 3 часа а против комари 6 , а аз като не ме хапат комарите и явно са минали трите часа и не се напръсках повторно, тя даже и Сибила се пръска с него последния ден и за комарите имаше отличен ефект, но явно не е спряло кърлежчето. ???
 
Нагоре