FT Open 2x30 "Белиш" - 10.11.2013 г.

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
CaMyPau написа:
Все пак това е спорт за забавление а не професионален спорт и затова мисля че има повече свобода...

:cheers:
Така е Оги!
Това е наше хоби. Не е професионален спорт.
Моето (голямото) момче се пална по отстрелването на железа...
Но на въпроса ми дали иска персонална пушка ми каза "нали си имаме пушка за ФТ"
:pardon:
Ще си го водя с мен (когато поиска) и ще стреляме двойка дори това да е извън правилата...
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Това да се чува, че нови хора се запалват и то млади по това хоби.
Значи всички сме победили на Белиш, щом сме спечелил един млад човек за ФТ.
Другото са подробности.
:cheers:
 

didarai

Редовен Потребител
CaMyPau написа:
Само на първата снимка виждам човека да стреля и да е полегнал. Но гърба му не опира никъде. ..
Първия не опира.......да.Седи върху възглавницата и по-скоро ми се вижда , че балансира с теглото.Втория обаче........ега ти пресата я има ако така спокойно си човърка пушката , па после и да стреля.Той заедно с предпоследния , ако не лежат върху възглавниците (поне с половината си гръб), защо не седят на тях като първия , а са им зад гърбовете?Четвъртият според мен директно си е полегнал върху възглавката (полугръб,полустранично).Това е което вждам аз от снимките.Може да греша.
Попитах , защото аз от възглавница не мога да стрелям ,а на Балкантрейд при високите мишени докато се чекнех ,къде на майтап , къде сериозно ми мина мисълта да пробвам нещо като 4-тия , с частично (до средата на гърба........то иначе няма как и да стреляш) полягване и споделих идеята , но някой от преминаващите каза ,че не е разрешено.Сега съм се спрял на варианта на последната снимка , но не бих отказа и да полегна :)
 

lynx

Редовен Потребител
Не съм пробвал, но според мен и при "полегнал" ще имаме същата успеваемост както при "изгърчен" ;)
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
В последното организирано от мен мероприятие имаше три коридора "полу-нагоре", като добавим и три задължителни от общо петнадесет... ГЪРЧА е достатъчен. Трябва да има баланс колеги! Моят бизнес е изпълнен с достатъчно тегоби, та да си ги създавам допълнително.
 

TeXHo

Потребител
На световното се нагледах на странни техники и пози, повечето от които, не бих приложил, само заради ненавистта, която пораждат сред останалите. Например позата седнал на ЮАР-ците толкова изкривява правилата, че ми идеше да ритна някой от тях в главата. Но, никой не ги закачаше. Всичко зависи в каква група ще попадне човек. На мен например, за коляно, не ми даваха да сложа възглавницата под глезена. От друга страна, организаторите не даваха коляното да е върху възглавницата, така че на практика, седалката при позиция коляно седеше проформа до крака ми, като само единия й край ми беше под глезена, но без да носи никакъв товар.
От друга страна се нагледах на полегнали, като на горните снимки, на подпирачки за крак и на любимата ми африканска поза...

Истината обаче е една - от най-добрите в класирането, няма много почитатели на стрелковата йога. За сметка на това, почти всички са "кофражисти". Рано или късно, който иска да се занимава на високо ниво с ФТ, ще трябва да се стегне в корсет и да си гипсира ръцете. За себе си знам, че предпочитам това да стане колкото се може по-късно.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
На мен също не ми допада "развитието" на Фийлд Таргета през последните две години :-\. Очаквах при формирането на международните правила рестриктивни мерки относно оборудването, но се получи точно обратното. Към настоящия момент считам, че ФТ вече не е надстрелване, а надхитряне между стрелци, включващо всякакви възможни средства и изобретения, които помагат за стабилността и успеваемостта на състезателя. И ако някой почитател на пневматиката ме попита: "Какво е това Фийлд Таргет" - определено ще ми е трудно да му отговоря: Стрелба по поляните с оборудване за зала ли е? Безкръвен лов по условни животинки ли е - кой ходи сред природата в "кофраж" и сяда на възглавничка ? Друга някаква стрелба ли е - че каква е тази стрелба, дето ако не прикладваш пушката, а я поставиш стабилно да полегне върху бедрото на задния крак ще имаш по-добра успеваемост... ??? ?!
Явно ФТ се развива като една много, много специфична дисциплина, която според мен с всяка измината година се отдалечава от естественото начало в стрелковото изкуство и ме губи като запален фен :pardon:.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Архитекта написа:
На мен също не ми допада "развитието" на Фийлд Таргета през последните две години :-\. Очаквах при формирането на международните правила рестриктивни мерки относно оборудването, но се получи точно обратното. Към настоящия момент считам, че ФТ вече не е надстрелване, а надхитряне между стрелци, включващо всякакви възможни средства и изобретения, които помагат за стабилността и успеваемостта на състезателя. И ако някой почитател на пневматиката ме попита: "Какво е това Фийлд Таргет" - определено ще ми е трудно да му отговоря: Стрелба по поляните с оборудване за зала ли е? Безкръвен лов по условни животинки ли е - кой ходи сред природата в "кофраж" и сяда на възглавничка ? Друга някаква стрелба ли е - че каква е тази стрелба, дето ако не прикладваш пушката, а я поставиш стабилно да полегне върху бедрото на задния крак ще имаш по-добра успеваемост... ??? ?!
Явно ФТ се развива като една много, много специфична дисциплина, която според мен с всяка измината година се отдалечава от естественото начало в стрелковото изкуство и ме губи като запален фен :pardon:. И както казват, че симулира лов ФТ-то, де сте видели ловни пушки с всичките джаджи по пушките ни ;) :cheers:
Това отдавна съм го установил сам за себе си, и виждам много грешната посока на тоя спорт, но на мен си ми харесва да си стрелям както си знам без да ми пука за класация ;) :cheers: Реалната симулация на лов е ХФТ, мисля че на всеки му е ясно това :cheers:
Извинявам се ако мнението ми е накърнило някои чувства, и за спама разбира се :pardon:
 

TeXHo

Потребител
Дискусията, която се заформя не е за тази тема, пък и вече сме я дъвкали. Само за протокола, и аз не съм привърженик на кофражите. Но, има и друг вид кофраж - доста по-мек и свободен - якетата за стрелба, които се ползват и от някой ловци. Налагащите се все повече скафандри за зала, можем да разглеждаме, като екстремен вариант на въпросните ловни атрибути. Също както никой не би тръгнал на лов с 6+ кг. пушка, но за нас е напълно нормална. Всичко се прави с цел по-точна стрелба. Също така, повечето "трикове" са достъпни за всеки и известни отдавна. Това са правилата на играта. ФТ вече е по-скоро стрелкови спорт на открито, отколкото ловна симулация. Една от посоките, в която международната федерация се стреми да развива ФТ е към все по-сериозна спортна насоченост. Това води до формализирането на стрелбата.
 

lynx

Редовен Потребител
Може би сравнението е неуместно, но какво се случи с Формула 1?
Дълги години слободия, докато спорта набере огромна популярност и после лека полека въведоха 150 ограничения.
Няма да се учудя, ако след време "управата на ФТ-то" се усети и започне постепенно да ограничава някои хитринки и екстри.
 

Dominus

Редовен Потребител
съкън, недей меси F1 щото това отдавна не е състезание на пилоти, а на техника и ако те усетят от форума club s1 ще ти си вземеш белята.
 

rashko

Редовен Потребител
lynx написа:
Може би сравнението е неуместно, но какво се случи с Формула 1?
Дълги години слободия, докато спорта набере огромна популярност и после лека полека въведоха 150 ограничения.

И аз мисля че ще има ограничения,но ще почакат първите 30 човека от класирането на световното да са с по 50 точки от кръг,кога ли ще стане,май май,когато разрешат да си монтират по един рест на коляното и ветропоказател до мишената.
Аз го приемам така със скафандерите не можеш без тях т.е. трепериш,помагаш си с тях,ама дали ще уцелиш ????
 
Нагоре