Field Target Worlds 1-3.10.2010

DANNY

Редовен Потребител
Ммм ДА...
Така си е!
Не може да стане.

Лошото е, че тая муха ми влезе в главата. Лети, обикаля и неще да излезе. ;)
Като се замисля какво е отклонение при мен....
 

Termina4

Потребител
Видях че победителя също е стрелял с S&B Интересно ми е той как си е решил проблема с оптиkата
Другото което ми се върти в главата е при всички оптики ли го има този проблем и Нико ли е най-устойчивата оптика
Защо масово се ползват високи монтажи?
 

andro

Потребител
Шмид и Бендер нали се ползва от снайперистите на Щатите?Колеги, че ибахти опката за една шапка пари дето и трябва нагревател.Хайде сега на реотаните..Мале ,мале ...Колани ,реотани ,електромотори ,то какво остана за стрелеца? ???
 

lynx

Редовен Потребител
Точно с този ФТ-модел на Шмид и Бендер не стреля никой снайперист ;)
Оптиката няма фокус над 60 метра, става само за ФТ.
 

andro

Потребител
Е ,и ?Това с реотаните ,за висок клас оптика ли да я имаме?Като ще е оптиката, да е цялата пушка.Мисълта ми е че трябва да има някакъв лимит на тези тех. нововъведения.Накрая може да се стигне да мобилна стрелкова позиция,изцяло отоплена че и с музика :pardon:
 

DANNY

Редовен Потребител
Някои неща човек си ги обяснява едва като почне да стреля ФТ :pardon:
Не искам никой да се засяга!
Идеята ми е, че при изстрел силно зависим от странични фактори, човек се стреми към идиалния /възможен/ център.
Това все пака е полева стрелба на открито без да си седнал на пейка до маса. Стреля се по различни дистанции /без логика в подреждането/ и определянето на разстоянието до целта е решаващо.
 

andro

Потребител
.Ако целта да се уцели мишената свеждайки до минимум участие физическите качествата на стрелеца ,може.Не ща да влизам в спор и съм наясно за какво става въпрос без да имам скъп скобарник .Но нещата яко отиват на гъзария ,ако е спорт да стреляш с пушка опасана с колани по теб ,отоплен мерник ,нивелири и още бог знае какво здраве му кажи! :-\
 

DANNY

Редовен Потребител
andro написа:
.Ако целта да се уцели мишената свеждайки до минимум участие физическите качествата на стрелеца ,може.Не ща да влизам в спор и съм наясно за какво става въпрос без да имам скъп скобарник .Но нещата яко отиват на гъзария ,ако е спорт да стреляш с пушка опасана с колани по теб ,отоплен мерник ,нивелири и още бог знае какво здраве му кажи! :-\

Грешиш, ролята на стрелеца е огромна :)
 

cdman

Администратор
Termina4 написа:
Видях че победителя също е стрелял с S&B Интересно ми е той как си е решил проблема с оптиkата
Другото което ми се върти в главата е при всички оптики ли го има този проблем и Нико ли е най-устойчивата оптика
Защо масово се ползват високи монтажи?

Хосе си беше решил проблема с S&B точно както и 99% от останалите :) с няколко скали - снимките по надолу. Твърди се че Шмид и Бендер след като са разбрали за проблема в новите си серии са го коригирали и вече е много по трудно забележим, обаче освен този недостатък оптиката има и предимства. Освен кристалния образ на максимално увеличение запознати казват че се справя и с по ясно определяне на разстоянията. Факт е че имаше не малко такива оптики на световното и факт също че са 3 пъти по скъпи от Никото- което значи че вероятно има смисъл да си ги купуват хората. Никото определено е по устойчива на температурата и твърдно може да се каже че е най-добрата покупка за цената си. Освен него и Шмид-а другата оптика която може да се ползва е старите тунинговани модели на Леуполд - те обаче не се произвеждат вече и е страшно трудно да се намерят 2-ра ръка.

Високи монтажи се ползват защото кривата между 40 и 50-тия метър се изправя и броя на кликовете необходими при корекцията намаляват. Така грешката при определяне на разстояние между 40 и 50-тия метър се компенсира с по малкия брой кликове и напрактика съсдава по благоприятна - тоест по толерантна към грешка. Разбира се пълно щастие няма - при повдигане на оптиката хоризонтирането на пушката става вече фатално - дори и малко да наклониш наляво или надясно и няма точно попадение.

Ето снимките и от пушката ха Хосе Редондо.

jose_redondo_ev2-3.jpg

jose_redondo_ev2-2.jpg
 

cdman

Администратор
След 2 седмици работа по сортиране на снимките вече е време да пусна малко обработена информация. Предварително се извинявам за правописните грешки които ще намерите , но реших да не отлагам повече преди да пусна материала.

Разкази в картинки от мястото на събитието.

Галерии със снимки от 3-те дена (около 1600) на състезанието:

на пушките

ден-1

ден-2

ден-3

награждаването

С този материал и галериите от снимки реално правим официално откриване и новия сайт на Фийлд Таргет Клуб София. Това ще бъде информационен сайт на който ще се качат снимки , статии от участия в състезания от България и Чужбина , както и Спортния календар на клуба.


П.П. Горното филмче е доста добре направено , от моята камера има около 3 часа записи които все още не мога да компресирам понеже са 40 Гигабайта :) , надявам се скоро да пуснем филм с различни кадри от състезанието.
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Много ми хареса :exclaim:
Светльо е стрелял с фотоапарата само в десятката.
Отлично пресъздаване на атмосферата на световното
с коментар и снимки :exclaim:
Мога единствено да му балагодатря за положения труд и да се надявам,
че и други ще пожелаят да усетят тръпката от участие в такова състезание.
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Репортажа е станал невероятен. Истински Х10 с фотоапарата. Аз лично ти пожелавам следващия път да си зад обектива на оптиката - тръпката е още по-.... Светльо, приеми и моите благодарности.
Видя се че сме далеч от големия скок в голямата стрелба и по-специално аз. Също така видях, че "дяволът не е толкова черен" - без излишни нерви и пренавиване нещата се получават. Както каза Рашко - "като изтърва първите 5-6 мишени, от там нататък се успокоявам и стрелбата тръгва", а е се оказа че е важна всяка една мишена. В същото време небива да се забравя, че всичко е направено с цел - забавление. С една дума трябва да се търси баланса, а той е постижим след много упражнения /практическа стрелба/ и участия в различни мероприятия. Аз вече не бих пропуснал такива, стига да имам възможност.
 

cdman

Администратор
cdman написа:
Галерии със снимки от 3-те дена (около 1600) на състезанието:

на пушките

ден-1

ден-2

ден-3

награждаването

Поради технически проблем в галериите беше възможно да се видят само първите 50 снимки , в момента вече проблема е оправен. Съжалявам за объркването.
 
Нагоре