Field Target Worlds 1-3.10.2010

rashko

Редовен Потребител
Не те си го могат ;) ;)

Тоя зачуления и още няколко стреляха с куртки и ремъци :mad:
 

andro

Потребител
Я погледнете снимката на шампиона от Южна Африка ,с пружинния Файхраух,пича си беше опънал колана без да му пука.Други с подобен стил не видях на снимките от там . :)
 

luft9waffe

Редовен Потребител
нейсе!купата премина отсам Ламанша(браво на дон Хосе),и е на правилната географска ширина,пътува на изток ;).след няколко години...кой знае ???.спортът бавно се професионализира,но като гледам снимките на рашко,все още си остава доста в сферата на приятното и забавното(и слава богу).
днес ми остана време да погледна по подробно таблицата с резултатите и съм много-много впечатлен от 122 точки на победителя в клас ппп.погледнете разстоянията...потресаващо!
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
...много-много впечатлен от 122 точки на победителя в клас ппп.погледнете разстоянията...потресаващо!
абсолютно си прав. тоя пич направо ми скри шапката - ако си спомням правилно, първият ден имаше 41 точки с пружинка - малко повече от 80% успеваемост. за сравнение най-добрият резултат за деня беше 47 точки с ПЦП.
 
A

Anonymous

Гост
На снимка 47 се вижда, че организаторите малко са ни объркали знамето. То е ясно, че нашите са тръгнали на FT война, ама чак пък толкова :).

Иначе страхотни пушки и страхотно шоу е било.
 
A

Anonymous

Гост
Тъй де.
На всички други горния край на знамето е в ляво, а нашия в дясно, значи наопаки.
 

DANNY

Редовен Потребител
MAD MAX написа:
.... Абе тия Шмидове да не са ги раздавали без пари там?! :eek: Гледам всеки втори с такъв! :-\......

Някои от по-интересните "панаирджийски колела" които си заслужава да се огледат :)

1
DSCN2273.jpg


2
DSCN2278.jpg


3
DSCN2276-1.jpg


4
DSCN2274.jpg


5
DSCN2277.jpg


6
DSCN2280.jpg


7
DSCN2281.jpg


8
DSCN2283.jpg


9
DSCN2284.jpg


10
DSCN2285.jpg


11
DSCN2288.jpg
 

st_beer

Редовен Потребител
Ще ме извините за тоя въпрос ама каква е целта на това фолио с която е завита едната оптика ??? ???
 

bor1968

Потребител
st_beer написа:
Ще ме извините за тоя въпрос ама каква е целта на това фолио с която е завита едната оптика ??? ???
На това му се казва саниране или термоизолация ;).
Колко върши върши работа не знам. Някои оптики не работят добре, когато им е студено ;).
 

cdman

Администратор
Не е термоизолация а си е чист реотан - към пушката има свързана батерия и така собственика успява да темперира оптиката за да няма разминаване на отчитането.
 

lynx

Редовен Потребител
Не е саниране а си е истинско отопление ;)

П.П.Упс, СД-Мен ме изпревари ;)
 

DANNY

Редовен Потребител
В същност акцентите са няколко
На снимки 3,4 и най-вече 5 си личи, че оптиката има проблем с температурата
на снимка 3 скалата е направена много хитро в/у стоманена лента, която е опъната с пружина и явно се мести според температурата след прострелката.
На снимка 1 унгареца ползва доста страна ръкохватка под формата на топка. Както и високи монтажи.
Високите монтажи си стават нещо наложително при ФТто в 16 джауа
Ето още едно тунинг високи монтажи
DSCN2286.jpg


На снимки 5 и 8 има много хитри "показалци" като единия е комбиниран с нивел.
За разлика от 6 където са използвали клечка за зъби ;)

Някой ако ми обясни смисъла на "ангренажния ремък" :eek: на снимка 9 !?

На снимка 10, за кьорави като мен е сложена лупа ;)
А на снимка 11 човека си е оцветил различните метри според кил-зоната на дистанциите. Всъщност това си е доста добър ориентир :)


Направи ми още нещо друго впечетление.
Тия дни в Претория нашите приятели Африканерите са имали ФТ състезание.
На което са ползвани същите колани като на световното.
Коланите въопще не са за носене на пушката! А са си направени направо за стрелба от коляно или прав!
Което ме навежда на мисълта, че Африканерите са били предварително подготвени за световното, че това правило ще бъде разрешено!
Което е доста некоректно ако само някои /подбрани/ нации са го знаели.
Ето и снимката от Претория
Забележете как е пристегната колана на 2 места. Това не е колан за носене на пушката!
user2017_pic9291_1286782481.jpg
 

DANNY

Редовен Потребител
Сега Африканците започнаха дискусия в техния форум. Като коментират същите снимки.
Тук да няма техен агент? ??? :no: ;)

Според тях "ангренажния ремък" е за да може колелото да се върти от другата страна с дясната ръка.
Пушките имат леви и десни набузници но оптиките нямат!
За това и човека си е измислил система за завъртане на колелото с дясна ръка.
Хитро! :bravo:
DSCN2284.jpg


А за снимката с 3-те скали си мисля, че може по-просто да се реши.
-Просто да се сложат 3 бр. показалеца, които да показват различна дистанция според температурата.
Скалите са били направени за разлика от 5 градуса! :eek:
Явно Шмид енд Бендер си е яко зависим от температурата!
Тенпературата се засича с термометър за аквариум /тези които са като стикет/ залепен в предната част на оптиката.
DSCN2277.jpg


TA-102__Aqua_Thermometer_.jpg
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
akraba1 написа:
А за снимката с 3-те скали си мисля, че може по-просто да се реши.
-Просто да се сложат 3 бр. показалеца, които да показват различна дистанция според температурата.
Скалите са били направени за разлика от 5 градуса! :eek:
Явно Шмид енд Бендер си е яко зависим от температурата!

Неможе!!! "Изкривяванията" не са с еднаква стъпка при различна температура!!! И това се вижда от много от отметките по паралаксните колела.
Иначе просто щяха да въртят колелата на паралакса или както беше направено на Хамерли-то.
Друг е въпроса доколко стрелящата с Хамерли-то е "навътре" в нещата.
 
Нагоре