Field Target Core Rules (Фийлд Таргет - основни правила )

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
И все пак коя ще е преобладаващата поза за стрелба в нашия ХФТ? Ако е както братушка посочва - легнал - ще трябва да заменим ФТ възглавничките с гимнастически дюшечета :). Няма да е много естетично да ги влачим от позиция на позиция ???. Струва ми се, че ако тази дисциплина симулира ловна разходка със стрелба по дребен дивеч преобладаващите пози е логично да са прав и от коляно, съответно със или без упоменатите допълнителни опори :).
P.S: На ми сега Божо, скива ли що стана кат ръсих мозъци за АО оптиките - колегите от УС са решили, че има много мераклии за хънтър стрелба и едната Национална среща стана по ХФТ :wall:! Пък аз за пръв път прочетох за тази дисциплина в същия този спортен календар ???. Айде, аз съм с преден паралакс, ще ми залепят гривничката с тиксо, ами твоето колело с тел ли ще го върже съдията ;)?!
 

luft9waffe

Редовен Потребител
никакви дюшечета,лягаш директно на земята.затова в UK-регламента изрично е споменато ,че облеклото за хфт трябва да е подходящо-поне непромокаемо и да носи на мръсотия.AG-хънтингът не е като да седнеш в отопленото чакалце по смокинг и папионка и да къпеш от 200-300м с 300WM.доста кирлив(а често и бълхлив)се завършва мероприятието.има и кърлежи,комари,коприва и кравешки
"мини".всичко, което имаш право да носиш на хфт-трасето ,освен оръжие и муниции,е химикал и състезателна карта и "пясъчно" чувалче,което можеш да ползваш за подложка под коляното на задния крак при стрелба "от коляно"
 

братушка

Редовен Потребител
Архитекта написа:
И все пак коя ще е преобладаващата поза за стрелба в нашия ХФТ?
Много ще зависи от терена и самите състезатели. Може да се окаже поза "прав, прегърнал близкото дръвце" :)
Знам само коя няма да бъде: седнал :)
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Имам въпрос към колегите, които са посещавали и организирали повече състезания по ФТ: какъв е препоръчителният процент на мишените с намалени убойни зони, които се разполагат по състезателното трасе? В регламента за софийските състезания е упоменат максимален - 50%, но предполагам че има някаква по-конкретна практика.
 

DANNY

Редовен Потребител
Понеже този pdf на BFTA е свързан пряко с Field Target Core Rules (Фийлд Таргет - основни правила )
го слагам тук.
Има какво да се научи.
Ще е хубаво ако някой може да му направи свестен превод.
Хубаво би било повече хора да се запознаят с него и му обърнат внимание. Материала наистина е ценен

http://www.airguns.bg/files/akraba/technical_skills.pdf
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Колеги имам въпрос и се извинявам, ако някъде е писано за това,но неможах да го меря.
Ако може няко да ми каже къде да го прочета или да сподели в темата своята информация по въпроса.
Въпроса е следият:
На какво пределно разстояние се разполагат мишените с различни убойни зони и различните пози за стрелба при ФТ? А именно:
УЗ 15 мм на колко метра се разполага за положение на стрелба прав, от коляно и седнал
УЗ 25 мм на колко метра се разполага за положение на стрелба прав, от коляно и седнал
УЗ 40 мм на колко метра се разполага за положение на стрелба прав, от коляно и седнал
Благодаря предварително за инфото.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Свободна позиция - УЗ+10м
Задължителна позиция - УЗ=м

Ето и пример:

Свободна позиция - убойна зона 15мм/максимално разстояние 25м
Свободна позиция - убойна зона 25мм/максимално разстояние 35м

Задължителна позиция - убойна зона 15мм/максимално разстояние 15м
Задължителна позиция - убойна зона 25мм/максимално разстояние 25м
Задължителна позиция - убойна зона 40мм/максимално разстояние 40м
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
ilko_dim написа:
Задължителна позиция - убойна зона 15мм/максимално разстояние 25м
@fatalen ,
Извини ме , не съм запознат , но според твоето обяснение , метрите трябва да са 15 :-[
:cheers:

Благодаря за забележката :cheers:
Поправено е.
 

andi

Редовен Потребител
Има ли ограничение в обратна посока ,за мин разстояния ?
Пример : 25мм УЗ на 15метра
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Единственото ограничение е, УЗ да не е по-малка от 15мм и не по-голяма от 40мм.
 

DANNY

Редовен Потребител
fatalen написа:
Единственото ограничение е, УЗ да не е по-малка от 15мм и не по-голяма от 40мм.

Последно при италянците как беше и въопще говореше ли се за разме на кил зоната от 45мм :eek:
Както повдигнатия въпрос вече в темата
пост: 10
http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... ic.php?t=5
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Ето я и окончателната версия на Регламента за провеждане на световните първенства по Фийлд Таргет.

Регламента ще влезе в сила след провеждането на Световното първенство Норвегия 2012.
 

Attachments

  • World Field Target Federation Comprehensive Rules final.pdf
    616.7 KB · Прегледи: 159

lynx

Редовен Потребител
"Air rifles (PCP or Springer) with an output not exceeding 12 ft/lbs (16.3 Joule), and which are in safe working condition may be used. No power adjustments may be made to an air rifle during a competition. In host countries where higher power air rifles are allowed, the latter may participate in a separate class."

И нека спора да започне.....СЕГА !!! ;) ;)
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
lynx написа:
"Air rifles (PCP or Springer) with an output not exceeding 12 ft/lbs (16.3 Joule), and which are in safe working condition may be used. No power adjustments may be made to an air rifle during a competition. In host countries where higher power air rifles are allowed, the latter may participate in a separate class."

И нека спора да започне.....СЕГА !!! ;) ;)
;) ;) ;)
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
lynx написа:
И нека спора да започне.....СЕГА !!! ;) ;)

Няма спорове?!
ФТКС в техните правила допускат кал.5,5 в мощност до 35J.
Ние Мускетарите допускаме до 45J.
Всеки сам си преценява :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Слави, изпуснал си тънката нишка на спора. :D
А той беше, дали всичко над 16 дж. да се назовава "Фийлд Таргет" или "Приятелско надстрелване от акаща поза" ;)
:cheers:
 

bor1968

Потребител
shstanchev написа:
Няма спорове?!
ФТКС в техните правила допускат кал.5,5 в мощност до 35J.
Разбира се, че няма спор. Точно те твърдяха, че проектоправилника ще бъде променен и съм на 100%, че точно те са ,,допринесли" за това в регламента да не се допускат пушки над посочените J.
:cheers:
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
bor1968 написа:
shstanchev написа:
Няма спорове?!
ФТКС в техните правила допускат кал.5,5 в мощност до 35J.
Разбира се, че няма спор. Точно те твърдяха, че проектоправилника ще бъде променен и съм на 100%, че точно те са ,,допринесли" за това в правилникада да не се допускат пушки над посочените J.
:cheers:


Само ще спомена, че в предишния правилник, освен 16,3 Дж, друго не се допускаше!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Нагоре