Feinwerkbau

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Направих вчера и днес (въпреки силния вятър) 500-600 чашки с "Фани".Пушката се държи отлично. Днес пострелях и през хроното.
JSB Exact -20 броя най-ниско 236, най вискока 238 средна 236,8 м.с .
JSB Expres - 20 броя най ниска 245 , най висока 247 - средна 246,2 м.с
JSB Hevy - 10 броя най ниска 217 най висока 218 -средна 217,3 м.с
Всички чашки са немерени директно от кутията.
Редуктора на Румбата (Scandalo) работи отлично.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Ето и Фанка с ФТ премяна. Вече има релса за повдигане на оптиката и е монтирана директно на цевта. Монтирах и задтилък - хамстера е от щаера.
Още не съм тествал с релсата - утре се надявам да прострелям и да видя как е релсата, дали съм я монтирал както трябва и дали ще е удобна височината :) Сега разтоянието от центъра на цевта до центъра на оптиката е 8,1 см, което от гледна точка на траектория за метрите след 40 е добре, но да видим дали ще ми е удобно, максимално вдигнах набузника. Тази височина е с монтажи 21-23 мм регулируеми Спортс мач 061, ако е високо ще пробвам с по ниски монтажи. Релсата има наклон напред с 0,71% или около 1 мм на 14 см

 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Май ще трябва да правиш по-висок монтаж за набузника.
Така като гледам разстоянието, вместо набузник ще е под-брадник.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Май ще трябва да правиш по-висок монтаж за набузника.
Така като гледам разстоянието, вместо набузник ще е под-брадник.

И на мен така ми се струва :) макар, че мога да го вдигна още малко набузника.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Още малко няма да е достатъчно май. Ама опитай все пак.
Днес излизах да стрелям - с малко няма да стане за съжаление...трябват поне 3-4 см още да се вдига набузника. Ама е така направено, че лесно ще ги добавя и ще запазя оригиналния механизъм. Днес поне потренирах на вятър.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Както е с черния хамстер ако анодираш цевната кутия и релсата в черно ще стане супер.. Или в същото червено от приклада...
 

azzaro

Потребител
И на мен бордото повече ми харесва, а ако се направи и един завършващ детайл на кожуха на цевта който /детайла/ да също в бордо. Но като се сетя че всичко в цевната кутия е на нитове и оси и че после може и да не стане повече пушка,по-добре си стреляй в оригиналния вид.
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Абе то много неща ще му ходят, ама дали ще са функционални?!
Оптиката, мисля е достатъчно вдигната, за да е супер чувствителна на всякакви промени.
Един по-тъмен цвят на цевната кутия ще привлича слънцето повече през лятото. Да не се вкараш във филма "Постоянната прострелка".
Аз бих оставил всичко в естествения цвят на метала.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Ще видим дали има шифтинг с промяната на температурите. Иначе оптиката е вдигната заради шината, а шината сложих именно за да е оптиката вързана към цевта и да няма местене не попадението при температурни промени. Висичината от центъра на цевта до центъра на оптиката е 80 мм, коета за фт мисля в добре, а за бенч не ме притеснява.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
За който се интересува от пушката на Световния шампион за 2015 по ФТ - Feinwerkbau P70 и направените модове по нея, ето едно клипче от Сергей Зубенко в което разказва за пушката си:
 

lynx

Редовен Потребител
Само за 300S(SU) се сещам.
Неприятното е, че като качиш отгоре голяма оптика, противооткатната работи със съмнителен ефект.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Имам предвид нещо като на Щаер-а системата. Гледал съм клип с подобна система, но не си спомням на коя пушка беше :).
 

lynx

Редовен Потребител
Архитектът се оплакваше от този проблем.
Доколкото помня, при изравнена пушка било по-добре.
При стрелба под ъгъл се усещало по-осезаемо.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Абе някоя от Фанитата нямаше ли противооткатна система?
Има противооткатна на 603 и на P70 но само за 10 метровите 7,5 дж версии.
Ако се вгледаш по снимките ще забележиш едно черно цилиндърче изнесено малко встрани. Но няма такова за P70 и 800 в FT версии (15-16 дж) Явно работи само в малки джаули.
 
Нагоре