Effecto

anibis

Редовен Потребител
Едното е патент на Л.В ,диското при ефекто цевите идват от Германия. Разликата е огромна , въпроса е ,че при поръчка май излизат същите пари ,без да се разхождаш до Турция.
Докато.....око не види и ръка не пипне не вярвам! Такъв съм си от малък Тома Неверни.То и преди 10-12г като излязоха Хатсан АТ44 и малко след тия прекрасни пушки,излязоха и Лотар и брат му Валтер и те също идваха от Германия аМчи от къде я,само там има Л &В ама така надолу лекинко, където намирисва на повечко дюнери,джиуюш кюфтак и кадаиф... Та така колега не се сърди не те бъзикам нещо, казвам каквото е било преди години същата работа,идваха цевите от Германия в който и магазин да питаш...А то истината бе само една единствена...лек ден!
 

Boxingteam91

Редовен Потребител
Докато.....око не види и ръка не пипне не вярвам! Такъв съм си от малък Тома Неверни.То и преди 10-12г като излязоха Хатсан АТ44 и малко след тия прекрасни пушки,излязоха и Лотар и брат му Валтер и те също идваха от Германия аМчи от къде я,само там има Л &В ама така надолу лекинко, където намирисва на повечко дюнери,джиуюш кюфтак и кадаиф... Та така колега не се сърди не те бъзикам нещо, казвам каквото е било преди години същата работа,идваха цевите от Германия в който и магазин да питаш...А то истината бе само една единствена...лек ден!
За тия давам гаранция ! Това е единствената турска пушка с Л.В. цев , всичко друго е късмет и помия. Хващаш съм няколко Ефекто , нямат база с другите пушки
 

Krasikam4o

Потребител
Здравейте колеги , наскоро си взех Ефекто ПХ4 , от Дончо . Манометърчето ми не показва коректно какво се случва с налягането. При максимум напълнено седи на 110-120 бара . Въпросът ми е дали има начин да се отрегулира скалата да си влезе в нормалното . Дончо беше поел ангажимент да ми вземе друго от Турция като ходи , но явно ме сложи на оная си работа . Жив и здрав да е , докато има балъци , ще има и тарикати . Дори и свалено не ходи до нулата .
 

Attachments

  • IMG20220608165044_1024x1820.jpg
    IMG20220608165044_1024x1820.jpg
    84.7 KB · Прегледи: 33
  • IMG20220608171101_1200x2133.jpg
    IMG20220608171101_1200x2133.jpg
    109.3 KB · Прегледи: 30
Последна промяна:

dilom08

Редовен Потребител
Ако може да се завърти цялата скала, може би. По- добре си вземи от Китай за 6-7 лв. Не че са много точни, но са евтини.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте колеги , наскоро си взех Ефекто ПХ4 , от Дончо . Манометърчето ми не показва коректно какво се случва с налягането. При максимум напълнено седи на 110-120 бара . Въпросът ми е дали има начин да се отрегулира скалата да си влезе в нормалното . Дончо беше поел ангажимент да ми вземе друго от Турция като ходи , но явно ме сложи на оная си работа , нали парите вече ги е взел . Жив и здрав да е , докато има балъци , ще има и тарикати . Дори и свалено не ходи до нулата .

Не й разбирам на тази пушка, но съдейки по долния цитат взет от сайта им, вероятно има редуктор и той е настроен на 120 Бар-а.
"The 5.5 mm magazine capacity is 10 pieces, and the output speed is 268 m/s - 274 m/s, ie 880 - 900 fps, with Jsb 18.13 grain pellets. It makes stable 60 shots between 250 bar - 120 bar."
 

Krasikam4o

Потребител
Ако може да се завърти цялата скала, може би. По- добре си вземи от Китай за 6-7 лв. Не че са много точни, но са евтини.
Сега ще пробвам да го разглобя , искаше ми се да си е оригинално. Но и да завъртя скалата просто ще изместя показанията да речем от 240 до 120-30 , понеже виждам че това му е хода на стрелката .
 

Krasikam4o

Потребител
Не й разбирам на тази пушка, но съдейки по долния цитат взет от сайта им, вероятно има редуктор и той е настроен на 120 Бар-а.
"The 5.5 mm magazine capacity is 10 pieces, and the output speed is 268 m/s - 274 m/s, ie 880 - 900 fps, with Jsb 18.13 grain pellets. It makes stable 60 shots between 250 bar - 120 bar."
Пушката е с редуктор , но манометъра трябва да показва налягането в цилиндъра според мен , а не в редукторната камера. Все пак съд под налягане е , трябва да съм наясно какво налягане има.
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Не й разбирам на тази пушка, но съдейки по долния цитат взет от сайта им, вероятно има редуктор и той е настроен на 120 Бар-а.
"The 5.5 mm magazine capacity is 10 pieces, and the output speed is 268 m/s - 274 m/s, ie 880 - 900 fps, with Jsb 18.13 grain pellets. It makes stable 60 shots between 250 bar - 120 bar."
Май ще се окажеш прав, около 1:40 минута:
Сега ще пробвам да го разглобя , искаше ми се да си е оригинално. Но и да завъртя скалата просто ще изместя показанията да речем от 240 до 120-30 , понеже виждам че това му е хода на стрелката .
Разгледай снимки и клипчета и тогава бърникай из манометъра.
 

Krasikam4o

Потребител
Несправедливо нападнах Дончо , за което дължа извинение ! Разглобих пушката и виждам , че манометъра е на камерата на редуктора , не е на общия обем , което е голяма глупост според мен .
 

niki 67

Потребител
И аз мисля, че манометъра е за налягането след редуктора. Налягането в цилиндъра ще гледаш на зарядната стания.
ПС. Превари ме докато пиша...
 

Krasikam4o

Потребител
Несправедливо нападнах Дончо , за което дължа извинение ! Разглобих пушката и виждам , че манометъра е на камерата на редуктора , не е на общия обем , което е голяма глупост според мен .
Всъщност извинението ми към Дончо е заради съмнението , че ми е продал нещо некачествено. За това , че не пожела да вземе отношение , не дължа извинение.
 

Djack

Редовен Потребител
Всъщност извинението ми към Дончо е заради съмнението , че ми е продал нещо некачествено. За това , че не пожела да вземе отношение , не дължа извинение.
Пак не си много прав! Какво означава: "продал ми е нещо некачествено"? Той не е производител. Той се явява посредник. Не го познавам и не го защитавам, но мисля че няма как да носи отговорност за производствен дефект! Виж, ако е официален дилър (дистрибутор, представител) на марката ...... е вече друга работа.
 

Krasikam4o

Потребител
Пак не си много прав! Какво означава: "продал ми е нещо некачествено"? Той не е производител. Той се явява посредник. Не го познавам и не го защитавам, но мисля че няма как да носи отговорност за производствен дефект! Виж, ако е официален дилър (дистрибутор, представител) на марката ...... е вече друга работа.
При доставката се видя , че манометъра не отчита , думите му бяха "Поемам ангажимента да ти взема другия път като отида , говорил съм с магазина и манометъра е там . " Месец и половина и няколко разговора през това време отговора беше , нямаше го в магазина , не бяха го доставили все още , после беше друг модела . После беше ама той може да се ремонтира , аз ако съм на твое място ще го разглобя . След моето желание да го вземе да го ремонтира , а пък да ми даде неговия от Зеона , понеже е същия ми отговори , че това е фантастика и ако искам да ми подари Зеона . Ще ти пратя данните да ме съдиш , това беше от последния ни разговор.
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Няма да коментирам изказвания.Ще кажа само,че ме затрудни доставката на манометър-или не ме разбраха от магазина(доставиха манометър за Рексимекс)или и те не могат да го доставят.Опитвам се всичко което кажа да го изпълнявам,но не винаги се получава.СЪЖАЛЯВАМ!!!
 

Djack

Редовен Потребител
При доставката се видя , че манометъра не отчита , думите му бяха "Поемам ангажимента да ти взема другия път като отида , говорил съм с магазина и манометъра е там . " Месец и половина и няколко разговора през това време отговора беше , нямаше го в магазина , не бяха го доставили все още , после беше друг модела . После беше ама той може да се ремонтира , аз ако съм на твое място ще го разглобя . След моето желание да го вземе да го ремонтира , а пък да ми даде неговия от Зеона , понеже е същия ми отговори , че това е фантастика и ако искам да ми подари Зеона . Ще ти пратя данните да ме съдиш , това беше от последния ни разговор.
Това с поетия ангажимент променя нещата!
 

Boxingteam91

Редовен Потребител
И там почна да става доста скъпо ..... Много ревът от тая инфлация и доста се гневят на Ердоган ,но няма какво да направят. Хората ми викат :искаме да го свалим,Турция потъва,но нищо не можем да направим.
 
Нагоре