EDGUN

Вячеслав

Потребител
MAD MAX написа:
И с мнооооооооооого дебела цев в духа на новия ни закон! ;)

Явно работим по градове Макс,но вчера говорих с косаджията по район и ми каза ,че още не са получили инструкции за прилагането на така разисквания от нас закон.След обнародването има и обжалване в крайна сметка. Любителите на хобито не сме последна инстанция ;)
 
A

Anonymous

Гост
А приклада не беше ли дървен и боядисан? Защо ли имам такива спомени от някъде ???
 
A

Anonymous

Гост
Ralfi написа:
А приклада не беше ли дървен и боядисан? Защо ли имам такива спомени от някъде ???
Бук, боядисан, боята немска,остава с грапав финиш за да не се "хлъзга" в ръцете...
njatanasow написа:
Преди време ,такова "оплюване" имаше по синтетичните приклади(не, че аз съм ги харесвал) ,а сега взехме да се "прехласваме" по тях.Според мен всеки който си вземе такава пушка,а тя е доказано добра ще "мечтае" за дървен приклад :)
Едгън никога не са правили синтетични приклади, само изглеждат такива...
Loki написа:
И аз не мога да разбера ква е тая мания по тактическите дизайни- на война ли ще ходим или ше си играем на "рамбовци" в детската градина... :-\ (руска работа- недоклатена ;))
Воените винаги са гледали да се придържат към "ергономията" или казано по друг начин да е "удобно" за човека,а не красиво...с две думи тактическите дизайни за "ергономични" дизайни..така е при пушките..така е при ножовете...така е прии колите. Все едно да да питате защо "Хамър" произвеждат такива грозни и ръбати коли..всичко е направено с цел функционалност, а не "колекционерски" вид :)
п.с: "всeки си има собствен вкус"...казало кучето и си облизало топките ;)
п.с2: относно новият им приклад, жалко, наистина нищо "ново" като идея.
 

Беселин

Потребител
Абе какво не му харесвате на приклада бе колеги?Аз започнах да се раздвоявам дали Матадор, дали Морана.
 

Loki

Потребител
Воените винаги са гледали да се придържат към "ергономията" или казано по друг начин да е "удобно" за човека,а не красиво...с две думи тактическите дизайни за "ергономични" дизайни..така е при пушките..така е при ножовете...така е прии колите. Все едно да да питате защо "Хамър" произвеждат такива грозни и ръбати коли..всичко е направено с цел функционалност, а не "колекционерски" вид

Е верно е въпрос на вкус, верно са функционални, но в цивилния живот именно военните оръжия са колекционерски, в еърсофта примерно има страхотни реплики :exclaim: някои колекционират танкове, но не ги карат по улиците... нашето хоби е по-близко до лова и спорта, практически и естетически погледнато..
Не се сщам някоя известна марка за въздушно и ли ловно оръжие да залага на тактически дизайн, освен Еър форса, където е неизбежно заради конструкцията..
 
A

Anonymous

Гост
Ами спорен въпрос. Ето един модел на Теобен който също има наистина добър вид за моя вкус :
Относно Мораната, първите 30 бройки ще бъдат еднозарядни..за проба. После Февруари месец, ЕВЕНТУАЛНО, пушката ще се пусне многозарядна и с полуавтоматичен режим на стрелба, мене ако питате 1 към 1 с Мунсууна на FX, няма смисъл...
 

Attachments

  • image.php.gif
    image.php.gif
    22.2 KB · Прегледи: 298

Беселин

Потребител
Ау леле, какъв е тоя изрод?Едгън-а е с много по добър дизайн.А многозаряден излезе ли шансовете да се ориентирам към него нарастват в пъти.
 

andro

Потребител
Малей ,два клипа и вече от Едгъна по хубав няма.Да де ама групите на Мангустата друго говорят,чашки ,машки калпави или не .Аз за тия 3000 хилядарки ,ако ги имам последното нещо което ще си купя е това руско чудо .Виж ,пистолета наистина ме кефи .
 

lynx

Редовен Потребител
Групите не са лоши, всички знаем че малко да духне и на точноста и казваш "сбогом" ;)
 
A

Anonymous

Гост
andro написа:
Малей ,два клипа и вече от Едгъна по хубав няма.Да де ама групите на Мангустата друго говорят,чашки ,машки калпави или не .Аз за тия 3000 хилядарки ,ако ги имам последното нещо което ще си купя е това руско чудо .Виж ,пистолета наистина ме кефи .
Мисля показването на една мишена с една дупка от 10 чашки в нея на 50 метра няма особен смисъл...ако смяташ че има, да ти ги "наредя" ей сега за 5 минути ;)

п.с: чашките са с подкривени поли, ако не всичките поне половината, за това имa вина конкретно един БГ магазин ( http://www.pushka.eu/), но не ми се почва "тирада" срещу тях. От поръчка 2 x 500 JSB heavy, получих : 2x 250 JSB heavy, 1 x 500 JSB Diabolo Exact Jumbo (кутията отворена с махнат етикет от цена, явно стояла за мостра) :eek:. Според него (собственика) няма смисъл да ме информират за "леката" промяна ;) След телефонен разговор се съгласи да корегира грешката (уж се объркали, ама всъщтност те въобще нямали кутии по 500 )...и въобще пращай..посрещай...добре че поне той си пое транспорта (въпреки че ми каза че било редно аз да си поема транспорта защото иначе на него каква печалба му оставала от цялата работа :eek: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:)...та идват новите две кутии по 250 и познайте, кутиите огънати яко, дали от траспорта или умишлено ми пробутаха дефетните кутии незнам и не мога да споря, но реших да спра дотам, просто избягвайте магазина...

Mangusta написа:
andro написа:
Малей ,два клипа и вече от Едгъна по хубав няма.Да де ама групите на Мангустата друго говорят,чашки ,машки калпави или не .Аз за тия 3000 хилядарки ,ако ги имам последното нещо което ще си купя е това руско чудо .Виж ,пистолета наистина ме кефи .
Мисля показването на една мишена с една дупка от 10 чашки в нея на 50 метра няма особен смисъл...ако смяташ че има, да ти ги "наредя" ей сега за 5 минути ;)

п.с: чашките са с подкривени поли, ако не всичките поне половината, за това имa вина конкретно един БГ магазин ( http://www.pushka.eu/), но не ми се почва "тирада" срещу тях. От поръчка 2 x 500 JSB heavy, получих : 2x 250 JSB heavy, 1 x 500 JSB Diabolo Exact Jumbo (кутията отворена с махнат етикет от цена, явно стояла за мостра) :eek:. Според него (собственика) няма смисъл да ме информират за "леката" промяна ;) След телефонен разговор се съгласи да корегира грешката (уж се объркали, ама всъщтност те въобще нямали кутии по 500 )...и въобще пращай..посрещай...добре че поне той си пое транспорта (въпреки че ми каза че било редно аз да си поема транспорта защото иначе на него каква печалба му оставала от цялата работа :eek: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:)...та идват новите две кутии по 250 и познайте, кутиите огънати яко, дали от траспорта или умишлено ми пробутаха дефетните кутии незнам и не мога да споря, но реших да спра дотам, просто избягвайте магазина...
Имам свидетел от групата, който може да потвърди че когато искам на 40 метра целя център в центъра на мишената (МУ'А ;))....но пак казвам това не доказва нищо, нито преимуществата на пушката нито качествата на задприкладното...
 

andro

Потребител
Не казвам че пушката е лоша ,опазил ме бог ,но просто не трябва прекалено сляпо да се доверяваме на клиповете ,друго беше ако за въпросният тест бяха вземали произволно избрана пушка ,дето се казва от камарата ,а всички знаем за какво служи рекламата .И жив пример за това което пиша е въпросния магазин и чашките от него. Накара да се замисля ??? ,защото се чудех от къде да си поръчам .
 

Беселин

Потребител
andro написа:
Малей ,два клипа и вече от Едгъна по хубав няма.Да де ама групите на Мангустата друго говорят,чашки ,машки калпави или не .Аз за тия 3000 хилядарки ,ако ги имам последното нещо което ще си купя е това руско чудо .Виж ,пистолета наистина ме кефи .

Не съм казал, че по-хубаво няма.Казах, че намен ми харесва.Никъде не съм го ,,рекламирал"
 

andro

Потребител
Не се връзвай на това мое малей.Няма връзка с твоето и въобще с твоя пост .Но никой няма да отрече че видяното не му е повлияло ,все пак такава стрелба на такова разстояние ...
 

njatanasow

Редовен Потребител
Мисля показването на една мишена с една дупка от 10 чашки в нея на 50 метра няма особен смисъл...ако смяташ че има, да ти ги "наредя"
Ако това няма смисъл кое има смисъл ???
При такава мишена значи всичко и наред и пушка и стрелец и каквото още се сетиш.Много се съмнявам обаче ,че такава мишена може да се постигне когато си поиска човек,прекалено много са предпоставките :)
 

cdman

Администратор
Ако някой ми обясни каква е важната информация която носят стрелките защото аз явно съм "недоскиф" - стрелките изчезнаха защото подмених снимката с такава от нашия сървър понеже руска е огромна като размер и форума я тегли всеки път при разглеждане на темата. Понеже не видях съществена разликата между двете снимки сложих вече тази която имах - без стрелки ;)

Та пак да питам - с какво този модел се различава от пуснатия тук на страница номер 3 - освен че там няма стрелки ;)

http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... 433#p60433
 

lynx

Редовен Потребител
Аз забелязах само една разлика, дясната стрелка посочва къде се поставя барабан.
Досега всички модели на Ед-гън са били еднозарядни и това е новост за марката.
 
Нагоре