EB XVI PCP Rifle

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Така е. Всяка цев си има пределна възможна скорост. При по-дългите цеви тя е по-висока. Но и дължината има допустими граници. От един размер нагоре почва спад, точно поради триенето. Или с други думи съотношението на заряда /порцията въздух и нейното налягане/ спрямо дължината на цевта трябва да е в определени граници за най-добро КПД.
 

boko4545

Потребител
Здравейте колеги,вчера стрелях за първи път след фак-ването на моята ЕВ XVI.Дистанциите бяха 25 и 36м навън/нямаше мегдан за повече/,чашки JSB 1,03гр с двунога на маса,оптика утг 6-24-50.Без никакви претенции ето резултата-
 

Attachments

  • WP_20150411_17_28_49_Pro.jpg
    WP_20150411_17_28_49_Pro.jpg
    260.4 KB · Прегледи: 76
  • WP_20150411_17_29_27_Pro.jpg
    WP_20150411_17_29_27_Pro.jpg
    184.1 KB · Прегледи: 73
  • WP_20150411_17_30_10_Pro.jpg
    WP_20150411_17_30_10_Pro.jpg
    217 KB · Прегледи: 72
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Можело значи,я си виж предната мишена от БСА-то и тая,каква огромна разлика има.
Тука имаш на мишена 1-2 флаера,което си е нормално,а при другата ти мишена направена с БСА-то е пълно с флаери.
Провери си СМ-ра на БСА-то или фаската.
 
Последна промяна:

bateelmo

Потребител
А относно мощността от мен един съвет. Ако не си ама много спец по пцп не пипаи нищо. Пушката е самозарядна а има и нещо като камера- предварителен обем и със съгурност е много лесно да я о-каш.
 

boko4545

Потребител
А относно мощността от мен един съвет. Ако не си ама много спец по пцп не пипаи нищо. Пушката е самозарядна а има и нещо като камера- предварителен обем и със съгурност е много лесно да я о-каш.
....здравей колега,всички механични интервенции са направени вече,на база тунинг мануал който купих от английското Логун гуру на английският логун форум/остана само изходният канал на манифиолда преди транспортната тръбичка от 2->3,5мм/но не съм сигурен още...остават ми настройки пружина на ударника и пружина на клапана +настройка на ударника-той си ама болт /стържен/който се регулира.Вчера даде 100 изстрела от 200->90 бара средна мощност 26,8дж ...иначе пушката ми е изключително удобна и съм много доволен...:cheers:
Можело значи,я си виж предната мишена от БСА-то и тая,каква огромна разлика има.
Тука имаш на мишена 1-2 флаера,което си е нормално,а при другата ти мишена направена с БСА-то е пълно с флаери.
Провери си СМ-ра на БСА-то или фаската.
....хе-хе;)получава се понякога...тия дни ще тествам бса-то със и без различни екстри:)
 
Последна промяна от модератор:

boko4545

Потребител
WP_20150430_15_50_54_Pro.jpg Здравейте колеги,тествах новата пружина на ударника 1.5мм/1.3мм старата/получи се това.въпросът ми е -мога ли и как да изсправя задния край на диаграмата.Новата пружина е копие на фак версията/имам такива с 1.4 и 1.6мм дебелина/и е с 2см по-дълга от оригиналната,на която бях подложил около 15мм шайби.На БК оригиналната пружина/много твърда/е сменена с друга много мека по съвет от мануала който ползвам http://www.airguns.lt/index.php?topic=347.135 /моят е леко по нова версия/.Моля за Вашето мение и съвети...:)
 

Attachments

  • test_1.03jsb_new spring_1.5_300415.xls
    93 KB · Прегледи: 18
  • test_100415_1.03_jsb.xls
    93 KB · Прегледи: 8

Dominus

Редовен Потребител
Клапана ти е нещо много спънат. Само с пружини няма да я излекуваш
 

lynx

Редовен Потребител
Домързя ме да прегледам цялата тунинг инструкция, но някъде нещо по трасето удушава пушката.
Постигнатите скорости за ПЦП в калибър 5.5 са много ниски.
Вярно е, че всеки иска повечко изстрели но гледай да я качиш поне до 270 м/сек с чашки 1,03 o_O
 

Dominus

Редовен Потребител
Здравей колега,спънат в смисъл капацитет?
Точно.
Аз не съм се опитвал да разгадая онзи странен език, но в общи линии клапана ти пуска много малко въздух и затова изглежда така.
Ако намалиш малко пружината, картинката ще започне да изглежда на плато, но ще е на още по-ниска енергия.
 

boko4545

Потребител
Здравейте колеги,има един канал който не съм разпробил,а той в блока който свързва бутилката и тази преносна тръбичка от снимката.В момента той е на 1.5мм мога да го кача на 3.5мм.Също на ударника имам болтче за регулиране /регулира към стръжена на клапана/...опитвам се да бързам бавно .Доколко съм разбрал от писаниците в нета и мануалите,тавана е 40дж.В момента клапана отваря на 2.5мм макс,но това се регулира...:)
 

Attachments

  • WP_20150323_15_34_23_Pro.jpg
    WP_20150323_15_34_23_Pro.jpg
    213.8 KB · Прегледи: 34

lynx

Редовен Потребител
Опитай на първо време само с отпушването на това каналче, да се види с колко ще се повиши скороста.
Проходен отвор ф1.5мм е малко дори и за пушка 16 джаула в 4.5.
 

Dominus

Редовен Потребител
Това е слабото място. Отваряй колкото позволява и ще приключиш с тунинга.
 

boko4545

Потребител
Благодаря колеги за любезните и компетентни отговори.Ще последвам съветите Ви...продължение следва:cheers:
 

boko4545

Потребител
Здравейте колеги,ето го и продължението...разбробих въпросния канал без да пипам нищо друго по настройките,ето резултата.Моля за Вашите мнения и съвети:)
 

Attachments

  • test_060515_jsb_1.03_tun.xls
    104.5 KB · Прегледи: 40

Dominus

Редовен Потребител
Същата работа. Отново си е спъната.
Предполагам, че не си анализирал цялата конструкция и нещо ти е убягнало.
 

boko4545

Потребител
...мдааа,на ударника има болт който регулира колко да отвори клапана.Сега е на 2.5мм и мисля че там има потенциал.Пружината на клапана е ф6мм дебелина на тела 0.5мм/много мека,само подпира клапана/..като резултат клапана затваря много бавно-и оттам преразхода....диаграмата увисва от едната страна_??Така върви моя анализ ,ама дали е верен_?:)
 

sts1969

Редовен Потребител
Пробвай с пружина 0.8мм. или даже 1мм. на клапана, много лесно отваря във високите налягания.
 

lynx

Редовен Потребител
Трябва да се прегледа целия път на въздуха от резервоара до цевта.
Разни "дросели" с отвори ф2.5мм трябва да се оправят.
Скороста е много ниска за FAC пушка в .22
 

Dominus

Редовен Потребител
С риск да прозвуча като някакъв разбирач ще кажа следното.
Пушка с пружинки не се разгонва. Очевидно Въпросната пушка е спъната по някаква причини, неизвестна за мен. Нещо което не познавам не се наемам да коментирам.
В общи линии е най-правилно и добре когато клапана се намира в т.н. наситена среда. Ако човек си представи, че той се намира например в бутилката и нищо конструктивно не ограничава пътя на въздуха те това е въпросната среда. Когато клапана се постави в доста по-ограничена среда като нещо от сорта на тази конструкция се започва с питанките защо така. Всеки един елемент от пътя на въздуха до чашката, каквито в случая са разни тръбички и сложни преходи не се отразяват добре на общата картина. Каквито и пружини да се слагат не е възможно по никой закон да спасят положението. От много време на мои пушки нямам никакви пружини на клапаните и основната причина за да не ги слагам е, че ако се намират там ще трябва някакъв елемент да ги придържа на мястото им. От там започва едно заиграване с разни шайби с отвори /месомелачки/, /кафемелачки/ и т.н.
Та в този ред на мисли е редно да се ревизира въпросната конструкция от някой вещ /не от мен/ който да установе къде е слабото място. Очевидно само с питане, четене и писане няма да стане.

П.П. От скоро моята сопичка-16J стреля на 65 бара редукторно налягане и то на въздух, не на метан. На метан съм сигурен, че ще си патка на 25-30бара. Ако някой може да се похвали с подобно постижение му стискам ръката.
 
Нагоре