DIANA

luft9waffe

Редовен Потребител
ако сте прежалили 500+лв за пушка от тая доказана и мн стара немска марка тук е мястото да напишете впечатленията си.моделите са много,някои са легенда(75),други са абсолютно доказали се(30-та,40-ста серии и еър кинга),трети тепърва ще се борят за място под слънцето -460маг.лично мнение-спрингър маниакът има поне една диана в арсенала си
 
A

Anonymous

Гост
Лично аз след като се сдобих с ДИАНА 54 в калибър 4,5мм. смятам че сбъднах мечтата си за въздушна пушка.Имам я вече 3месеца и се каня да напиша по-обстойно впечатления - като се старая да не се повтарям с тези на колегите от форума , чийто мнения бяха решаващи за мен при покупката на тази пушка.Отлагам защото изчаквам нова пружина от US - http://pyramydair.com/cgi-bin/accessory ... ry_id=2475 - единствения тунинг , който мисля да направя
 

luft9waffe

Редовен Потребител
и аз съм навит да пробвам един такъв тунинг-кит на еър вентури,макар че хич не е евтин.интересно ще ми е доколко ще укроти отката и въртенето на мойта 38-ца и дали наистина ще повиши точността и силата
 

ininia

Потребител
ФТКС
Ако на някой му е интересно,имам Диана 22,която е на 65 (шейсет и пет) години! Баща ми ми я купи в далечната 1943 г.когато бях само на 8 години.Сигурно е стреляла не по-малко от няколко десетки хиляди пъти
и все още стреля!малка е лека, и безкрайно проста по устройство.Отскоро имам хронограф и с чешки чашки диаболо (матч) показа 144 м/сек - даже не ми се вярваше!Мисля да я разглобя и да видя буталото и маншета - какви ли са на 65 години!
 
A

Anonymous

Гост
ininia написа:
Ако на някой му е интересно,имам Диана 22,която е на 65 (шейсет и пет) години! Баща ми ми я купи в далечната 1943 г.когато бях само на 8 години.Сигурно е стреляла не по-малко от няколко десетки хиляди пъти
и все още стреля!малка е лека, и безкрайно проста по устройство.Отскоро имам хронограф и с чешки чашки диаболо (матч) показа 144 м/сек - даже не ми се вярваше!Мисля да я разглобя и да видя буталото и маншета - какви ли са на 65 години!

Снимай я !

Мисля, че ако пуснеш малко снимки ще зарадваш много хора от форума. :yahoo:

Диана 22 ето това е класика! :bravo:
 

luft9waffe

Редовен Потребител
ininia написа:
Ако на някой му е интересно,имам Диана 22,която е на 65 (шейсет и пет) години! Баща ми ми я купи в далечната 1943 г.когато бях само на 8 години.Сигурно е стреляла не по-малко от няколко десетки хиляди пъти
и все още стреля!малка е лека, и безкрайно проста по устройство.Отскоро имам хронограф и с чешки чашки диаболо (матч) показа 144 м/сек - даже не ми се вярваше!Мисля да я разглобя и да видя буталото и маншета - какви ли са на 65 години!
пускай снимки,дедо,досега най-старата диана беше на зомбайо,май правена 67-ма,ама твойта направо си е фосил
 

ininia

Потребител
ФТКС
diana1.jpg

diana2.jpg


Това са снимките,които направих.
Пушката е дълга 90 см и тежи под 2 кг,но както виждате има съвсем съвременен дизаин.Когато я купуваше баща ми това беше най-малката.Имаше и по-големи (мисля диана 25 или 26),но бащами каза че съм много малък за тях.Тогава флоберките се продавахха свободно и ми беше обещано като стана на 12 г. да ми купят. за съжаление когато станах,всичко беше забранено.
Малко история.През 1943 г. даже ловното оръжие се продаваше както сега пневматиката - трябваше само да се регистрираш.Боеприпаси се продаваха в бакалницата до нас.А беше война и уж имаше въоръжена съпротива.

Благодаря за пожеланията!
Дано всички си запазят хобито като мен,а аз още не се отказвам!

П.С. от CDman
Оправих проблема със снимките и ги качих на локалния сървър , 2-те снимки бяха дублирани и ги махнах -
оригиналните снимки са тук: http://i393.photobucket.com/albums/pp14/ininia/
 

luft9waffe

Редовен Потребител
ininia,респект!!!,че си съхранил тази невероятна пушка.мн вероятно е да е правена доста преди 43-та(едва ли на германците им е било точно до въздушни пушки между 39-та и 45-та),може би някъде е гравиран месец и година на производство.на новите модели винаги си пише.мойта 38-ца е 0902-пеленак
 

harry_cool

Потребител
Бреййй тези немци наистина знаят да правят оръжие. БРАВО!!!

Тунинг комплекта за Дианите наистина е доста примамлив, но когато към цената прибавим и транспорт ще си стане сериозна сума.
За момента и двете ми Диани стрелят перфектно и направо "пеят" в ръцете ми, та за това ще се въздържа от такъв тунинк комплект. Съвсем наскоро ги "тунинговах" по друг начин - купих им по един Дампа моноблок на Спортсмач произведени за Диана и сега се почва голямото пуцане. Обичам ги тези пушки.
 

ininia

Потребител
ФТКС
За съжаление няма данни за година на производство,пък тогава стоките бяха с много голяма надеждност,та никой не се интересуваше от срок на годност.
А това че е от нея година съм сигурен - ако знаете какви детски играчки се внасяха от Гемания независимо от войната - ще паднете.От тогава имам и пазя един огромен метален конструктор - като него и до сега не съм виждал.Май това ме накара да стана инженер.
 
A

Anonymous

Гост
ininia, малко е оффтопик това, което ще кажа, но няма начин да не го направя.
Просто се прекланям пред хора като тебе! Не е за вярване, че човек на твоята възраст все още е запазил любовта си към пневматиката, а и като добавим Дианата , която притежаваш и с която вероятно са свързани най-приятните спомени в твоя живот....просто не знам какво да кажа. Напомняш ми малко на дядо ми лека му пръст от когото съм наследил любовта към оръжията и стрелбата... Поклон!
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Parabellum написа:
ininia, малко е оффтопик това, което ще кажа, но няма начин да не го направя.
Просто се прекланям пред хора като тебе! Не е за вярване, че човек на твоята възраст все още е запазил любовта си към пневматиката, а и като добавим Дианата , която притежаваш и с която вероятно са свързани най-приятните спомени в твоя живот....просто не знам какво да кажа. Напомняш ми малко на дядо ми лека му пръст от когото съм наследил любовта към оръжията и стрелбата... Поклон!
това не е оффтопик.относно пушката,все още нямам думи.от една страна изглежда кощунство по нея да се прави нещо друго освен почистване и консервация,от друга-това си е дойче щал и с малко усилия ще си върне блясъка и прежната сила
 
A

Anonymous

Гост
"...Тунинг комплекта за Дианите наистина е доста примамлив, но когато към цената прибавим и транспорт ще си стане сериозна сума."


Кеф цена няма . То по принцип по тази пушка няма и какво да се тунингова / без риск да я прецакаш/
Освен новата пружина , която смятам да кача , за сега съм я оборудвал с това http://pyramydair.com/cgi-bin/accessory ... ry_id=2231.
Получава се нещо невероятно точно.
 
A

Anonymous

Гост
Тук искам да споделя, че това беше първата пушка, до която се докоснах, благодарение на ininia, който ми е дядо и който от малка успя да ме запали по стрелбата. Спомням си една вечер като малка на вилата изстреляхме с него няколко ракетки с пистолет. Аз исках да стрелям, но него го беше страх да ми даде оръжие, май още на училище не ходех. На другия ден обаче дядо ми извади Diana-та. Много ми е знаела главата тогава що за пушка е това и на колко години е. За мен важното беше, че в продължение на няколко дена стрелях по двора и бях на върха на щастието. Някъде тогава у мен се зароди любовта към стрелбата. Сега съм много доволна от хобито на дядо си, защото мога и аз да се включвам към него. И най-важното, преди няколко дни пак стрелях с Diana-та ... не е мръднала! Желязна пушка!
 
A

Anonymous

Гост
На мен най-много ми хареса класическия приклад на 20-та стр.
Ама "на вкус и цвет, товарищ нет...". :)


Днес намерих и цени. Новите модели са между 50 и 100 евро отгоре, в Германия.
http://www.teutenberg-werl.de/luftgeweh ... /index.php
 
A

Anonymous

Гост
Извивката на приклада при тъмб-хол-а поразително ми напомня една 51-ца на бай Иван от преди година! Май RWS трябва да му платят авторско право ;)
Иначе мнението ми е, че немците малко са избягали с този дизайн от класическата си концепция, която безкрайно много уважавам, но се е получило много добре!
 
Нагоре