diana 350 magnum n-tec, 5,5 или gamo 1250 mach1, 5,5

zograffa

Редовен Потребител
Малко е наистина,не прави,като мен,аз взех липърс с 4х и после го продадох нов.Липърсите имат дебел кръст и това още повече затормозява.Сега съм с никон 3х9 ама там и парата е друга,това на пружинка комета.
 

plyaksan

Новодошъл
Защо държиш да е толкова Дианката в 22кал?
И оптиката потърси поне с х6 увелиичене,това х4 ще ти е малко.
Свикнал съм с този калибър и по-лесно ще поставям чашките в цевта. Чашките 4.5 ми се струват много малки и леки. Ше ми се губят из пръстите. Оптиката е по съвет на Гадняра в един от форумите, а и предишното ми Гамо 220 беше с нещо подобно. Все пак стрелям по дини, яйца и шишета. Ще погледна и оптика 6Х40. Може да ми хареса?!
 

Frankeiy

Потребител
Карам Диана 56тх-едно от наи красивите неща които съм държал в ръцете си.(все пак съм си аматьорче и хептен поръчковите приклади ги гледам само във форума).та ако дигнеш още малко бюджета няма да съжаляваш.
А дали е точна-в моите ръце няма точна пушка,в други е супер.
Недостатък-не става за разходка-над 5 кила.За гората една работна Кометка,и тя си заслужава всяка една стотинка.
А и да не испусна-и с нея не ми стават групите(ама нема отказване)
Поздрави.
 

plyaksan

Новодошъл
За гората една работна Кометка,и тя си заслужава всяка една стотинка
Ох, гледах на живо в магазина Комета Феникс 400 компакт - 450 лв. Красавица и много я хвалят, но с телена пружина. Искам да опитам нещо ново с газова пружина, та затова Дианка 340 н-тек.
 

zograffa

Редовен Потребител
Щом е за дини и шишета,липърса ще ти е идеален,поне е доказано здрав и не е скъп.Комети има и с газова пружина,но щом си решил за Дианата смятам,че няма да сбъркаш.Не взимай телена пружина,разликата е голяма,дето се вика само заради плътния звук при изстрел си заслужава,да не говорим за другите предимства.
 

plyaksan

Новодошъл
Благодаря на всички за съветите и предложенията! Благодарение на форума, реших всичко да е на Диана, пушка Н-тек, моноблок /безоткатен/ и оптика. След около месец, като получа Дианката и имам впечетления от нея, ще пиша отново с информация. До тогава, довиждане от мен!
 

sts1969

Редовен Потребител
До тогава, довиждане от мен!
Ок, очакваме ревю след месец...а до тогава започвай да четеш здраво темите за различите видове пушки, и особенностите при тях. :D:cheers:
 
Последна промяна:

plyaksan

Новодошъл
Здравейте! Оказа се трудна работа с доставка на Диана Н-тек с моноблок и оптика и понеже нямам много време за чакане се свързах с Анди от Пловдив. Благодарение на него, след няколко дена се сдобих с Комета Феникс 400, с газова пружина, в калибър 5.5 мм и оптика Липърс ТС 4Х32, както и протокол за кинетична енергия 22.50 Джаула /скорост 209 м/с с чашки 1.03 гр/. Даже с Анди излязохме извън града за да пробвам Кометата и съм му благодарен за коректността! Да кажа, всички които хвалихте "Хубавата испанка", за хубавия спусък, за качеството, за точността, и че си "струва всяка стотинка", се оказохте напълно прави! Почти нищо общо с предишните ми Гамо 220 и Хатсан 125. Не съм се отказал да имам Диана, но ще е по-нататък. Ето и малко представяне на придобивката със снимки. 20180306_104052.jpg 20180303_151258.jpg
 
Нагоре