DEМYAN - Футуристичните пушки

anibis

Редовен Потребител
Еми то значи на Оги хроното мери още по-нагорнище,защото на Слави хроното даде на мойта пушка скорост 250м.с-средно а на Оги 260м.с
Та затова аз си е измерих във Варна отново на моето си хроно,което си е бях мерил пушката ,както писах зимата,но ми даде с 4-5м.с отгоре
та затова реших да е смъкна,и бях сигурен че нещо не са в час двата рогати хронографи.
Няма как пушката да ми дойде 17.5-дж примерно.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Според мен най-добре остави хубавата пушка. Не е Асан постоянно да го чоплиш.. То тоа заболяване всички почти го боледуваме...
 

anibis

Редовен Потребител
Напълно си прав,нямах никакво намерение да е човъркам,но ми даде различна скорост с 5-6м-с отгоре,мерено зимата и сега,
та затова се наложи да е намаля иначе хич не ми се пипаше пушката.Както казваш това не е Асан да се човърка постоянно.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Миро когатоя мерихме на Троян на моя хронограф даде 256мс а на Станчев хроното даде 252 все пак аз ги мерих.
От хроно до хроно има разлика спор няма.
Хронографа ми е засичан с други и си дава нормални стойности.
Ако отчиташе грешно щеше да има дисквалифицирани по нашите състезания , но до сега такъв случай не е имало.
Ако си спомниш и вълкът ти сме го мерили и даваше каквито трябва скоростти , сега няма причина да показва друго
 

anibis

Редовен Потребител
Не бе защо на мен ми остана,в главата че твоето хроно даде 260м.с или се бъркам
 

оги-пз

Редовен Потребител
Аз не помня такава скорост.
Злати беше там ще каже ако помни
 

andi

Редовен Потребител
Значи , не само на мен да ми се струва , че рогатите дават поне 5 мс над тръбните . Впечатления от няколко и от двата вида .
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
За мен който каквото и да казва, Комброто /поне моето / си е супер. Колкото ми покаже го залагам в Чейргън и всичко съвпада, което ме навежда на мисълта че мери вярно. От невярно отчитане могат да се получават оплакванията на някои от колегите, които казват че нямат съвпадвние в Чейргъна, при положение че всичко е въведено коректно...
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Ами моя Армс съм го мерил с хроно от Митака и си дава 237-239 и в Пловдив съм го мерил през на Петко рогатото хроно и там си даде същите скорости е имаше и няколко по ниски но после видях къде е проблема в пушката.Много зависи най вече от хронографите.Правил съм си опити и в студено време и скорости в минус 5-6 метра мисля че са напълно логични на въздух.Опита беше следния пушката стой на стайна температура 21градуса стрелям и показва 239 после 30 мин на терасата на около 0 градуса и пак през хроното на същото налягане и показа мисля беше около 233-234.

Миро моя съвет е мери си само с едно хроно по възможност свери го с някое друго и всеки път си я настройвай с твоето и си свиркай.А един път като я настройш само си стреляй и ако ти направи проблем на мишената тогава мери скорости и прави промени.Аз ейй така от няма и каде съм изтрелял около 3 кутийки чашки щото много гледам кво показва хроното а после ми дойде на акъла да стрелям и да видя как е на мишена:wall:
 

anibis

Редовен Потребител
11817162_1003194733046545_3408337117513290542_n.jpg



11215754_1003194759713209_3991856499352324148_n.jpg



11796190_1003552603010758_4626535960043193836_n.jpg


11825910_1003552633010755_7391904533544831757_n.jpg
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Малко съм раздвоен, хем ме кефи ретро визията, очевидно изпълнена с внимание към детайла, хем от друга страна сякаш гледам грозната дръжка на ТТ ???
 

sts1969

Редовен Потребител
По скоро на Колт 1911 мяза...
Да, по-скоро Колт...но пак си остава старата военна визия, предназначена за бързо и лесно вадене от кобура. Предполагам че е прецизен пистолет със спортна насоченост, Атаман не биха претупали нещата. Можеха да му спретнат една хубава, ергономична и оптекаема, дървена ръкохватка, приятна за ръката и окото. :no:
 

anibis

Редовен Потребител
Светльо ТТ-то е /копирано/ крадено от Колт 911 за това двата пистолета имат доста прилика...
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Никога не съм си падал по пищовите,не казвам и че съм виждал много такива,но това долното железо много ми хареса.
Каква му е цената.
 
Нагоре