DAYSTATE - пушките мечта.

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Daystate Air Wolf.
До колкото знам Макси на няколко пъти се мъчи да се сдобие с тази пушка.
Искренно му пожелавам , това да се случи.
Особенно за модела MK4 Grand Prix ( ако си е променил мнението вече разбира се ) ;)
190 изстрела с 240м/сек в .22 кал за съжаление не споменават с каква чашка ( колко тежка ) ?
И ако това се случи да пише тук.
Тогава ще му ида на гости да пия уиски.
Ето го: http://www.daystate.co.uk/mk4.htm
Подлложете си нещо под устата да не ви потекат лигите по клавиатурата. ;)
 

cdman

Администратор
Страшна пушка изглежда - тая първата особенно ако я има в 5.5 FAC направо ще ми залепне :)

Какъв е проблема с купуването на тея пушки - не ги ли продават в щатите ?
 

Attachments

  • MK4-GP.jpg
    MK4-GP.jpg
    24.8 KB · Прегледи: 898
A

Anonymous

Гост
В линка има инфо за FAC версията.
Аз клоня към модела Harrier - наи-евтината сред тях, но пак на светлинни години над другите.
И ако не ме лъже паметта се правят в англия.
 
A

Anonymous

Гост
A

Anonymous

Гост
Разгледах страницата, която е дал ivodoc. Нещо обаче не ми се върза със споменатите от нехо характеристики.
ivodoc написа:
Daystate Air Wolf.
...модела MK4 Grand Prix ...
190 изстрела с 240м/сек в .22 кал за съжаление не споменават с каква чашка ( колко тежка ) ?
...Ето го: http://www.daystate.co.uk/mk4.htm...
В сайта пише Performance @ 12 ft lbs - .22 190 shots at 12 ft/lbs , Performance @ FAC Level - .22 30 ft/lbs / 40 - 45 shots / 790 fps. Което според мен занчи, че имаш 190 изстрела с ниската енергия (12 ft/lbs), а при FAC версията(30 ft/lbs) имаш 40-45 изстрела.
 

s73r01d

Потребител
Ами така е, просто търговците като пишат и вземат броя изстрели при малка мощност и тупват отпред 40J и хората четат.

Няма от къде да го извади толко вятър за 190 изстрела при FAC, МК4 е с по малко от 200 кубика резервуар, 180 мисля беше. Само рейджъра и вълка имат по цифра изстрели във FAC версиите, щото са с буркан от компот вместо резервуар.

Руснаците не харесват Дейстейт, нещо решението за захващането на цевта не ги кефи, не знам какво точно. Иначе като изработка и дизайн определено са N1.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Ето какво ми отговориха приятелите от B.A.R. при искане за FAC-версия на Дейстейт ЕрУолф MVT! :goodbye:

Dear Maks

I am sorry but we can only ship 16joule airguns, the courier will not carry high power guns.
Regards

Lloyd

Blackpool Air Rifles Ltd
103-105 Elizabeth Street
Blackpool
Lancs
Fy1 3lz
:wall:

Ще си я взема от Дайкан, но за съжаление стария модел. :'(
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
MAD MAX написа:
Ще си я взема от Дайкан, но за съжаление стария модел. :'(

Толкова много ли държиш на електронния спусък? А и довеждането й до FAC едва ли изисква space science знания и умения.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
За други пушки , може би не , ама ако в тая всичко е заложено в софтуера на електронния спусък?
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
sir John написа:
MAD MAX написа:
Ще си я взема от Дайкан, но за съжаление стария модел. :'(

Толкова много ли държиш на електронния спусък? А и довеждането й до FAC едва ли изисква space science знания и умения.
Той спусъка и на предния модел е електронен. Обаче при новия изглежда вградения хронограф подава обратна информация на УСМ за да поддържа платото. И не съм толкова сигурен, че ако няма кой да препрогромира чипа, тунинга ще е толкова лесен. Само със стандартните методи - разпробиване, олекотяване и т.н. без софтуер платото ще отиде по дяволите.
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Мисля че УСМ-то като устройство (електронно или механично) влияе повече на точността и по-малко на платото, а вградения хронограф е да ти подскаже правилния избор на боеприпаса и дали в пушката всичко е наред, но съм на трета ракия и вероятно греша :cheers:
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
До колкото съм разбрал от прочетеното да сега за тия пушки.
Софтуера следи налягането в резервоара и подава информация на ударника, колко силно да чукне по клапана.
А ударника е вероятно като на ДРОЗДа , само че силата на всеки удар се определя от наличното налягане в резервоара.
Братушките пишат, че още никой не е успял да разбие софтуера на Дейстейт и , че е строго пазен.
Ако нещо стане с пушката само Дейстейт я правят.
Това е , което съм прочел и не е задължително да е истина.
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
УАУ....Това предполага максимално изстискване на резервоара.

От друга страна е колкото хубаво, толкова и лошо - ако ти се изтощи батерийката, хващаш си пушката под мишница и отиваш за гъби (примерно), може и на кино и на стрелби - задължително с чадър, защото ако завали......не се знае.
Между другото, извън шегата, злите езици носят че Дейстейт са купили ФХ. Доколко е вярно - бъдещето ще покаже.
 

shooter

Потребител
Едно заредане на батерията доколкото си спомням
беше за 10 000 изстрела
е за Макс ще е по често,
а за останалите веднъж на няколко години
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Ех, такава пушка искам и аз да имам , ама вероятно в някой друг живот.
 
Нагоре