DAYSTATE - пушките мечта.

Schütze

Потребител
Със заводската цев на Дейстейт ще е трудно да стреляш със слъгове.
Пробвай за начало с чашки JSB Heavy, 1,17 грама
(Не си написал колко мощна е пушката и кой модел е....)
60j Alpha Wolf е пушката.
 

Schütze

Потребител
Моя Дейстейт със заводската си цев стреля уникално с всичко което съм слагал в нея. От сълговете, само с Нокаут съм стрелял.
Тях отдавна не съм ги ползвал покрай ФХ -а , лекички са а и той не ми ги харесваше особено много. Пробвах всевъзможни грамажи и суб калибри от гамата на ХН , чак дори не ми се вярва колко спорадично може да е. Само с едни чашки имаше някаква повтаряемост , но за жалост бяха извън оригиналната си кутия и в крайна сметка незная какъв е бил модела.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Замислял ли си се, че проблема може да не е в пушката и проектилите, а в теб, монтажите или оптиката!? Имам ФХ Краун, който също стреля уникално точно с Нокут. Дейстейта го намразих (че ми беше отровил живота по едно време) и сега стрелям с Крауна. На 100 метра с Нокаут си целя фасовете!
Твоя Дейстейт е със същата цев като моя. Вдигни скоростта на 285 м/с с Нокаут и би трябвало всичко да си дойде на мястото. Сега сметнах, че при 60 джаула скоростта на Нокута би била около 270 м/с. Т. е. прекалено ниска.
 
Последна промяна:

Schütze

Потребител
Замислял ли си се, че проблема може да не е в пушката и проектилите, а в теб, монтажите или оптиката!? Имам ФХ Краун, който също стреля уникално точно с Нокут. Дейстейта го намразих (че ми беше отровил живота по едно време) и сега стрелям с Крауна. На 100 метра с Нокаут си целя фасовете!
Твоя Дейстейт е със същата цев като моя. Вдигни скоростта на 285 м/с с Нокаут и би трябвало всичко да си дойде на мястото. Сега сметнах, че при 60 джаула скоростта на Нокута би била около 270 м/с. Т. е. прекалено ниска.

Поръчал съм няколко модела чашки включително и нокаут и ще си поиграя.
Възможно е да има и друг проблем разбира се.
 

apapazov

Редовен Потребител
Послушай колегата и си поиграй и постреляй с различни скорости.
При мен нокаут мк2 с 280 лети супвр а с 290 групата е една педя.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Дърт Daystate Air Ranger, около 8-10 годишен. По време на пълнене с въздух, на около 150 бара, започна да изпуска въздух от манометъра. В момента, в който бутнах манометъра с пръст, изхвърча, откъсвайки се от крачето си и без малко да ме челоса. За 14 години, само това не ми се беше случвало.
 

Attachments

  • 20240313_062339.jpg
    20240313_062339.jpg
    304.6 KB · Прегледи: 86
  • 20240313_062315.jpg
    20240313_062315.jpg
    235.4 KB · Прегледи: 87
  • 20240313_062255.jpg
    20240313_062255.jpg
    79.1 KB · Прегледи: 85
  • 20240313_062252.jpg
    20240313_062252.jpg
    112.3 KB · Прегледи: 85

Sen

Редовен Потребител
Дърт Daystate Air Ranger, около 8-10 годишен. По време на пълнене с въздух, на около 150 бара, започна да изпуска въздух от манометъра. В момента, в който бутнах манометъра с пръст, изхвърча, откъсвайки се от крачето си и без малко да ме челоса. За 14 години, само това не ми се беше случвало.
Ужас! Добре, че не е станала белята... Metal fatigue, вероятно... Никога не трябва да забравяме с какви налягания боравим...
 

Вилян

Потребител
А на мен ми прилича като на стомана със повечко въглерод, отколкото е нужно ..
Най-хубавото, е, че си здрав, майната им на английските леяри, може предния ден да са поливали мач на Манчестър до късно ... :)
 

dilom08

Редовен Потребител
Дърт Daystate Air Ranger, около 8-10 годишен. По време на пълнене с въздух, на около 150 бара, започна да изпуска въздух от манометъра. В момента, в който бутнах манометъра с пръст, изхвърча, откъсвайки се от крачето си и без малко да ме челоса. За 14 години, само това не ми се беше случвало.
Това се случва, когато манометъра не е поставен правилно. Уплътнението трябва да се постави преди резбата, т.е да уплътни отдолу, а не както е бил този. Този виждам че е уплътнявал на периферията. В този случай дори при затягане може да се скъса.
 

bateelmo

Потребител
А бе къв създател всичко е кооперирани доставки от китаи. То няма как да не е цам.
 

lynx

Редовен Потребител
Ники, навий му един нормален манометър от Хасан АТ-44, пасват резбите.
Хмм, странна работа как се е разпаднал оригиналния манометър, може и да е напъван с гаечен ключ преди време.
Имам го същия и доста пъти от там плаааавно съм си изпускал въздуха от цилиндъра и винаги е ставало много лесно и без зорове. :oops:
 

Dominus

Редовен Потребител
Това не е ЦАМ и материала не е шуплест нито пък е отливка. Най вероятно не е направено уплътнението, като хората или пък е преработвано и след това е напъван с ключ докато се спука. Материала изглежда, като някаква медна сплав, вероятно бронз. Поне на цвят го оприличавам на бронз. Скъсването изглежда винаги така - зърнисто.
Не е толкова страшно, колкото изглежда. За да излети скоростно му трябва не само налягане, а и дебит, а там са все мижваи отвори.

ЦАМ е сплав на Цинк, Алуминий и Магнезий и винаги я бял на цвят. Може да се сбърка с алуминий, но не и с нещо жълтаво.
Със сигурност обаче е китаец, като много други. Той си прилича на китаец.
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Вътре, при шуплите жълтее. И аз мисля, че е напъван - цялата пушка има следи от зъби на клещи и ключове, заоблени отвори на болтове и т.н.
 
Нагоре