DAYSTATE - пушките мечта.

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Това е една дупка, в която десет чашки почти са оставили следите си .
 

Вячеслав

Потребител
Днес по руския Тв канал за лов и риболов гледах една презентация на Дейстейт 6,35 говориха си разни неща и стреляха н адистанция
50 метра. Та въпросната пушка Рейнджър . от 5 изстрела на 50 метра ги събра в 1 инч и даде отрив на 7 съчма 1,5 см долу в ляво . Предаването го дават всеки ден и попадам нан егопо чтивсеки ден от седмица насам. след презентацията стигам до извода ,че Каквато и пушка да се направи , ако проектилите са в Г..... а то всичко отива по дяволите.Има оръжия създадени заради боеприпас и боеприпас създадеден за оръжие

FN P90 За една от разработките на този модел беше създаден специален боеприпас. Дали по-специалните модели пушки не се нуждаят и от проектили с различни от стандартните ? Горния пример може би не е съвсем подходящ защото се говори за огнестрелно ,но само за този случай се сетих в който първо се създава патрона .
 

cdman

Администратор
MAD MAX написа:
fatalen написа:
Благодарности на Simogg за оказано днес съдействие, все пак майстора си е майстор.
Какво се наложи да интервенирате? И какъв е проблема с електрониката? Моята се държи перфектно. GP-то ли има проблем, казвай да отказвам поръчката докато е време! :pardon:


fatalen написа:
MAD MAX написа:
fatalen написа:
Според мен най-важното по приклада не са направили и това е, че набузника отново е плосък като дъска. Трябвало е да се направи лека анатомичана вдлъбнатина. Е това поне е "недостатъка" на приклада като цяло.
Всичко губи при сравнението с Daystate май?!
Не бих казал, че съм човека, който би направил подобно заключение. И двете пушки са на много високо ниво съответно с предимствата си и недостатъците си една спрямо друга. Все още не съм пострелял достатъчно и с двете и много от впечатленията ми може да се окажат малко или повече не дотам верни.
Единственото, което бих казал от първите ми впечатления (сравнения), че там където има електроника, нещата не винаги са "ясни". Само последно казаното да не прозвучи "Не си купувайте Daystate-a". Страхотна пушка е и се надявам да се докаже в следващите състезания (първо трябва да спечели състезанието организирано от мен срещу AirArms EV2).
Благодарности на Simogg за оказано днес съдействие, все пак майстора си е майстор.

fatalen написа:
MAD MAX написа:
fatalen написа:
Благодарности на Simogg за оказано днес съдействие, все пак майстора си е майстор.
Какво се наложи да интервенирате? И какъв е проблема с електрониката? Моята се държи перфектно. GP-то ли има проблем, казвай да отказвам поръчката докато е време! :pardon:
Пак казвам, не искам да бъде съветник или някой, който да предреши нечий избор.
Грешката я бях направил аз! При развиването на капачката на цевта, за да почистя датчиците на хронографа има една алуминиева втулка, която подпира хроното. Нея я бях обърнал по невнимание и се беше развалило съосието с цевта. Разсейките, които се получаваха бяха около 7-8см на 33 метра разстояние. Електроника си ОК, просто в началото и при смяна на вида на чашката, са й необходими няколко езстрела, за да се "научи". И другото, което ми направи впечатление е това, че е почти невъзможно да поддържаш 16J енергия. Просто упорито бяга от тях, което ме навежда на мисълта, че "проблема" не е само "електронен". Вероятно отвора на клапана е изчислен, така че да не може да стреля с повече от 15-15,5J. Разбира се има и някои изстрели с по-висока енергия, но са единични и се получават само при смяна на типа чашка, и то при първите изстрели, в които се "учи".
Моля модераторите да преместят последните мнения в съответната тема.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
След няколко стотин направени изстрела с Daystate GrandPrix ми направи впечетление, че истинското (може би почти перфектно) плато мога да получа при настройки от около 760 f/s (232м/с) и се получи. Коридора е в порядъка на 2,5 м/с (761-754 f/s). Използвани чашки JSB Match Diabolo. Стартова налягане 210 Bar-a. На 160-ия изстрел дисплея показваше това:
009688075.jpg
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Това звучи добре.
После ще смятам.
758 средната скорост ли трябва да е ?
Колко е обема на резервоара?
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
ivodoc написа:
Това звучи добре.
После ще смятам.
758 средната скорост ли трябва да е ?
Колко е обема на резервоара?
Не съм писал подробно за всеки изстрел, но са в коридор 761-754 f/s. Все пак беше -7 градуса!
Обема е не повече от 145 см3.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Получи се това:
Po= 210 Начальное давление, атм
P1= 92.38 Конечное давление,атм
V= 145 Объем резервуара, см^3
E= 26 Энергия пули, Дж
n= 160 кол-во выстрелов

Ответ:
Расход в см^3/Дж = 3.8
4.1 (рез-тат по классической формуле для "идеального воздуха")

Просто нямам думи. Мечта, супер.
 

Termina4

Потребител
ох набати това се казва икономия на въздуха-безпорен плюс за тази пушка :bravo:
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
ivodoc написа:
Получи се това:
Po= 210 Начальное давление, атм
P1= 92.38 Конечное давление,атм
V= 145 Объем резервуара, см^3
E= 26 Энергия пули, Дж
n= 160 кол-во выстрелов

Ответ:
Расход в см^3/Дж = 3.8
4.1 (рез-тат по классической формуле для "идеального воздуха")

Просто нямам думи. Мечта, супер.
Po= 210 Начальное давление, атм
P1= 92,3 Конечное давление,атм
V= 145 Объем резервуара, см^3
E= 14,6 Энергия пули, Дж
n= 160 кол-во выстрелов

Ответ:
Расход в см^3/Дж = 6.8
7,3 (рез-тат по классической формуле для "идеального воздуха")

При мен се получи това. Мисля, че объркването идва това, че без да искаш си написал 26J енергия вместо 14.6J, кавато е енергията при средна скорост 758fps с чашка JSB тежка 0.547 грама. Ако бъркам, Иво да ме поправи.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Моите извинения на всички.
Изобщо не съм обърнал внимание ( а и не е споменато) че пушката е .177 cal.
Сега го видях в подписа, което не е извинение.
Трябва по-добре да гледам, преди да пиша :-[.
Сега ще сметна на ново.
Сори.
Po= 210 Начальное давление, атм
P1= 92.38 Конечное давление,атм
V= 145 Объем резервуара, см^3
E= 14.6 Энергия пули, Дж
n= 160 кол-во выстрелов

Ответ:
Расход в см^3/Дж = 6.8
7.3 (рез-тат по классической формуле для "идеального воздуха")
Ами пак е отлично за този калибър.
Знае се , че в малкия калибър разхода е по-голям.
Само дето изненадата и съмненията за много малкия разход отпаднаха.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
shooter написа:
Едно заредане на батерията доколкото си спомням
беше за 10 000 изстрела
е за Макс ще е по често,
а за останалите веднъж на няколко години
За който се интересуваше - с първоначалното зареждане на батерията изкарах точно месец и половина яки стрелби и то при често отрицателни температури(които са смърт за батериите). При това с включени всички екстри, които харчат ток като шот-каунтъра и прешър-каунтъра.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Ингилизите щяха да изкарат една година с едно зареждане ;).
Много ток арчиш Максиииииии :yahoo:. :cheers: и олово :D.

Ами много добре.
Макар да не съм много наясно точно какво се прави с тоя ток, но ако се ползва за електромагнитен ударник, просто супер.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
ivodoc написа:
Ами много добре.
Макар да не съм много наясно точно какво се прави с тоя ток, но ако се ползва за електромагнитен ударник, просто супер.
Това е основното. Просто освен това съм включил всички предупредителни бийпъри и светлини ;)(повече с цел именно да видя при максимално натоварване колко ще държи).
 
A

Anonymous

Гост
Вчера имах възможността и удоволствието да стрелям с това Air Wolf-а на Макс :cool: Все бях чувал тихи пушки, но тази е досадно тиха... При изстрел се чува единствено свистенето на съчмата във въздуха:wall: За точността е излишно да се говори... то е ясно ;)
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
akraba1 написа:
http://www.youtube.com/watch?v=qhe10p_o3rE&NR=1

На Макси и на фаталния и трябват 2 виши образования за да стралят с Daystate ;)
Едното задължително- техническо другото музикално :crazy: ;) ;) ;) ;)
Майтапиш се ти, ама точно от тези клипове се научих да си я програмирам, щото е визуализирано като за ................ айде да не казвам! :D
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
akraba1 написа:
http://www.youtube.com/watch?v=qhe10p_o3rE&NR=1

На Макси и на фаталния и трябват 2 виши образования за да стралят с Daystate ;)
Едното задължително- техническо другото музикално :crazy: ;) ;) ;) ;)
Има малка разлика между двете пушки, на Макси и моята, а тя е в наличието на дисплей при GrandPrix-a. Там не е необходимо да слушаш или броиш пиуканията, тъй като всяка функция се изписва на екрана. При AirWolf-a (това не важи за модела AirWolf MVT) е необходимо да се брои броя на пиуканията, за да се знае коя функция е активна за корекция към дадения момент.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
akraba1 написа:
Има и още една разлика, до колкото можах да разбера от клиповете.
"ЕР-УЛФА" може да му нагласиш и мощноста /с биповете/, ако искаш да е 16J или 55J.
...Ако ще ходиш на състезание, си го правиш на 16 джаула, ако ще ходиш на "еко туризъм" сия правиш....
М`чи то и на GrandPrix може!
Само че там е от 4J до към 16J :p :p :p
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Понеже не съм много сигурен DAYSTATE AIRWOLF MVT има ли я в фак версия?И ако да защо дайкан да не могат да я внесат.?

При запитването ми на този сайт дали пращат до бг фак версия на Air Wolf ми казаха че пращат,но сайта не е проверен поне аз така мисля http://www.bow-gun-hunting-sports.com/daystate.htm
 
Нагоре