DAYSTATE - пушките мечта.

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Честито Макси, и да се нароим повече собственици на тези бижута!

cdman написа:
Пушката е страшна ! , гледам че резервоара е много голям - може би 0.5л ? , ако е така то в 16J ще има стотици изстрели преди зареждане :rambo:
По спецификация с 0,5л бутилка и дават 460 изстрела :eek:. Май Максо ще продава бутилките при това положение ;)
Преди малко правих тестове за плато на GP-to. От 230-55 Bar-a направих 240 изстрела със скорост 240-218м/с. Резервоара е приблизително 140-150сс. Ще направя ревю, но нека малко да ми улегнат впечатленията и да намеря повече свободно време.
 
A

Anonymous

Гост
На Макс му е FAC версията /поне така е написал в подписа си/ на която дават 100 изстрела за 30FP и 60 за 40FP.
Май няма да бърза да продава бутилките все пак ;)
http://www.daystate.co.uk/air_wolf.htm , на таблицата най-долу се виждат спецификациите.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Screamer написа:
На Макс му е FAC версията /поне така е написал в подписа си/ на която дават 100 изстрела за 30FP и 60 за 40FP.
Май няма да бърза да продава бутилките все пак ;)
http://www.daystate.co.uk/air_wolf.htm , на таблицата най-долу се виждат спецификациите.
MAD MAX написа:
Да 0.5л. е. В 16J има около 800 изстрела с едно зареждане.

На базата на това го написах. Иначе след поста ти разгледах снимките и наистина е FAC, което е видно от сертификата със серийния номер
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Говорех за MVT-то че в 16 джаула (5.5) има около 800 изстрела с един 500-кубиков резервоар. Иначе ФАК-а има около 60-70. За тези които се интересуваха цената в Дайкан с отстъпка е 3400 лева.

Shots Per Charge
400cc Bottle - 350 shots in .177cal 450 shots in .22cal
500cc Bottle - 450 shots in .177cal 750 shots in .22cal
 
A

Anonymous

Гост
Тука закъсах... :wall:

Искам да си купя Daystate Huntsman Clasic във въпросната FAC версия , но на всички сайтове (в UK), естествено ударих на камък.

Ще бъда благодарен за всякаква помощ в случая...

Предварително благодаря.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
hlapeto написа:
Тука закъсах... :wall:

Искам да си купя Daystate Huntsman Clasic във въпросната FAC версия , но на всички сайтове (в UK), естествено ударих на камък.

Ще бъда благодарен за всякаква помощ в случая...

Предварително благодаря.

С FAC версията работа е сериозна. Снощи с удивление видях че върху фабричната лепенка на кутията(където пише марката, модела, калибъра, сериен номер и дата) БЕШЕ ИЗПИСАНО моето име :exclaim: и НОМЕРА на лиценза по силата на който е разрешено производството на пушката във FAC версия :exclaim: :exclaim: :exclaim:
 
A

Anonymous

Гост
@MAD MAX
Разбирам от прочетеното и от пушките , които си накупил , че доста си пазарувал от тях .
Само за теб ли е изключението?
Всъщност от единия от сайтовете ми отговориха , че ако си намеря лицензиран търговец на оръжие могат да я пратят на него , пък аз от там да си я взема ....

сега като поразгледах повечко , мисля че тези с електрониката ще са по добрия вариант
 

cdman

Администратор
Доколкото разбирам аз от това което е написал МАX че реално той е купил пушката защото си има такъв FAC по принцип за България и именно поради тая причина и това че пушката е купена тук в БГ от оторизиран търговец ( Дайкан ) реално я е получил.

С две думи директна покупка от чужбина е изключена а ако се купува от БГ трябва да имаш сертификат за огнестрелно.

поправете ме ако греша :)
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
cdman написа:
Доколкото разбирам аз от това което е написал МАX че реално той е купил пушката защото си има такъв FAC по принцип за България и именно поради тая причина и това че пушката е купена тук в БГ от оторизиран търговец ( Дайкан ) реално я е получил.

С две думи директна покупка от чужбина е изключена а ако се купува от БГ трябва да имаш сертификат за огнестрелно.

поправете ме ако греша :)

Абе с две думи излиза, че FAC може да бъде изпратен(от производителя или външен търговец) и получен само от български търговец(а те всички си имат лицензи). Голям късмет ще е да се пробие тая схема.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Незнам какви са проблемите на англичаните, но до сега всички търговци, които съм запитал(разбирай всички официални дистрибутори на AirArms и Daystate до един, включително и други търговци), ако имам отговор той е "От хх.хх.2007 г. (някаква наредба или закон) е забранена продажбата на всякакъв тип въздушно оръжие online!" или "Няма лицензиран превозвач или куриерска фирма да извърши доставката до България (предполагам се отнася за експорт, не се визира конкретно нашата страна)"
Надеждите умират последни!
 
A

Anonymous

Гост
cdman написа:
Доколкото разбирам аз от това което е написал МАX че реално той е купил пушката защото си има такъв FAC по принцип за България и именно поради тая причина и това че пушката е купена тук в БГ от оторизиран търговец ( Дайкан ) реално я е получил.

С две думи директна покупка от чужбина е изключена а ако се купува от БГ трябва да имаш сертификат за огнестрелно.

поправете ме ако греша :)

Мислех , че е внесена от англия?!(Air Wolf)
Бъркам ли?
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Ето я в последната й редакция(понакичена).
009113562.jpg

009113563.jpg

009113564.jpg

009113565.jpg

009113574.jpg

009113576.jpg


Още не съм я чувал, но вече е с два заглушителя :goodbye:! Има итегрално заглушена цев(shrouded barrel) и 1/2" фабричен преходник!
Заредих я и я програмирах. Сега остана да :rambo: и ще споделя! :yahoo:
 
A

Anonymous

Гост
Да ти е честита и да си жив и здрав да й се радваш :cheers: :cheers: :cheers:
(тоз нашия пак изби рибата... ;) )
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Днес направих сефтето - още една мнооооого скучна пушка. Пушката е доста лека и изключително удобна, както за дясна, така и за лява ръка. На 38 м. от упора при лек вятър групата от 5 изстрела беше 8 мм.(с шублер) без да вадя калибъра. Групата от 10 изстрела без старание - 15 мм.. Снимките утре Руук като се прибере. Ресетвах я(депрограмирах я) и ми се струва че стреля далеч под 55J но може и да си внушавам заради заглушителите, абсолютно е безшумна. Днес нямахме хронограф - утре ще я замеря. Стрелях с Баракуда, с JSB нещо засича пълнителя, не знам защо, и групата е по-отворена. Като цяло мога да кажа, че класата й личи във всеки един детайл.
 

st_beer

Редовен Потребител
@MAD MAX
Да ти е честита.Прекрасна пушка много десетки с нея (което предполагам не е проблем) :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:. Жената каза да то предам да не разваляш дисциплина ;) ;) ;) ;) ;) и ти честити придобивката.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Днес я замерихме - 276 м/с с Баракуда, 301 м/с с JSB. Перфектно за моите цели! :cool: Девиацията в повечето поредности е около 0,2-0,8 м/с между изстрелите. Изключително много хареса JSB(ще вземе да излезе нещо от тия чашки :-X). ;) Дупка в дупка(от упора естествено).
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Подържах я и пострелях с нея.
Спусъка ......просто е направен като спусък бутон, който затваря електрическа верига.
Невероятна.
 

st_beer

Редовен Потребител
@MAD MAX
Аз виждам само три дупки къде са останалите 7  ;) ;) ;). Да не би да не си улучвал мишената  ;) ;). Майтапя се. просто отлична стрелба и пушка. Ти си човека който може да затвори устата на магарето(diver) от другия форум.Това е негов цитат:"Е мисля, че многократно съм казвал ПРИЕМАМ ВСЯКАКВИ ОБЛОЗИ НА ВСЕКИ С ВЪЗДУШНА ПЛЯКА! Интересно защо досега никой не иска да изкара някой лесен лев?!" Ето я и самата тема където се развихриха тия приказки http://forum.oragie.com/viewtopic.php?t ... c&start=15
 
Нагоре