COMETA LYNX V10 AIR RIFLE

anibis

Редовен Потребител
Това че вече си е освободил цевта е правилно,но пушката може да не ти стреля от много работи.
Провери първо цевта,входна фаска, там където стои О/пръстена /не знам дали е в цевта или на самия дотиквач там трябва да затваря и да не пуска въздух. И когато вкарваш в цевта чашка да не е мачка О/пръстенчето/ако е в цевта/ Изходна фаска,провери и нея.
След това прекарай с шомпола две три чашки,за да видиш дали еднакво върви чашката през цевта,и най вече дали се нарязва както трябва.
След това хроно тест,ако от 190-180бар до към 120бар имаш към 10-12метров коридор,всичко е добре,но ако имаш подскоци и платото не е плато еми е един баир,значи и там може да е проблема.Всичко е съвкупност,едно нещо да не работи както трябва,и отиде коня у рЯкЪта.
 

SGS

Редовен Потребител
Ако може да се отреже около цевта и дурвенията да се държи на цилиндъра?
Може да се отреже, но първо искам да разбера каква е причината преди да предприемам подобни крайни мерки.
Болта като се затяга, се свива отвора за цевта и я притиска надолу. Не може да се махне "горния край", зсщото няма горен край. Осмицата е цяла, има процеп само от лявата страна, която съм снимал.

Това че вече си е освободил цевта е правилно,но пушката може да не ти стреля от много работи.
Провери първо цевта,входна фаска, там където стои О/пръстена /не знам дали е в цевта или на самия дотиквач там трябва да затваря и да не пуска въздух. И когато вкарваш в цевта чашка да не е мачка О/пръстенчето/ако е в цевта/ Изходна фаска,провери и нея.
След това прекарай с шомпола две три чашки,за да видиш дали еднакво върви чашката през цевта,и най вече дали се нарязва както трябва.
След това хроно тест,ако от 190-180бар до към 120бар имаш към 10-12метров коридор,всичко е добре,но ако имаш подскоци и платото не е плато еми е един баир,значи и там може да е проблема.Всичко е съвкупност,едно нещо да не работи както трябва,и отиде коня у рЯкЪта.
O-пръстена е на дотиквача, входната фаска е около 1мм, изходната е към 0,5мм. Това нормално ли е?
В крайно положение на болта се усеща по-плътно затваряне, но имам съмнение че може да изпуска въздух от там защото фаската изглежда някак странно, като напрашена с олово. Някъде в комплекта имаше резервен О-пръстен, утре ще пробвам да го сменя да видим дали не е това проблема. В началото (от кашона) стреляше много по добре.
 
Последна промяна от модератор:

Gadnqra

Редовен Потребител
Провери цевта здраво ли е стегната в цевната кутия-не трябва да мърда наникъде. Разхлаби осмицата максимално или я разкарай. Провери и резервоарът мърда ли нанякъде - възможно е да ти дърпа цевта. Както Миро ти каза провери о-пръстена на дотиквача дали е здрав. Задължително хронотест за да си видиш платото. Фаската, така както я описваш не става. Провери и дали дотиквачът е съосен и вкарва правилно чашката в цевта.
 
  • Харесвам
Reactions: SGS

joro_ihr

Редовен Потребител
Резервуара не може да мърда, защото е като бам цяла тръба от долу. Има голяма вероятност трансферпорта да не е с подходящоя размер(по-дълъг) от там подига цевната кутия леко. Голяма недомислица е защото трансферпорта опира в б.к., а от горе директно в цевта. Отвора за цевта в цевната кутия според мен също е по шорок повече от необходимото. Предият болт, който държи ц.к. също е ммалък и кашлавален. Общо взето най-вероятно е дреболия, но кое от всичко или съвкупност само може да се гадае.
П.с. Оригиналната осмица при мен беше алуминиева.
 
  • Харесвам
Reactions: SGS

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Както те посъветваха прекарай,няколко чашки ръчно през цевта,като ги зяредиш нормално.Аз даже махнах о-пръстена на дотиквача за да видя съпротивлението на самата чашка.При мен самия о-пръстен надигаше малко и ми се ноложи да сваля нивото на леглото за да може дотиквача да е в центъра на чашката.
Ако нямаш нищо подходящо за избутване снади с тиксо 3. Клечки за шишчета.
 

SGS

Редовен Потребител
Колеги, благодаря на всички за съветите - тук и на л.с. Цевта не мърда на никъде, хваната е здраво за Ц.К. Ще проверя и направя каквото ме посъветвахте, ще оправим и фаските и ще видим тогава какво е положението. Ако пак няма подобрение, ще търся помощ от някой наблизо.
Живи и здрави всички!
 
Последна промяна:

apapazov

Редовен Потребител
Един бърз съвет и от мен.
Виж дали болта който крепи приклада към цевната кутия дали не е зверски затегнат. Ако е го отхлаби, но го стави завит съвсем леко. Дано си ме разбрал
Успех
 
  • Харесвам
Reactions: SGS

SGS

Редовен Потребител
Щом казваш това, значи не е от фаските. Не че пречи да се пипнат, ако не ти харесват.
:cheers:
Да, в началото беше доста по добре. Не перфектна, но по-добре от сега. Фаските определено имат нужда да се пипнат, защото като ги сравнявам с фаските на Крал Армса, много по-добре са направени на комшийската пушка. На Кометата особено дулната фаска е много мижава, едва едва си личи че има загадка на фаска. Днес ще я занеса до ЦПУ-то да ги направим.
Имам и някакво съмнение, че нещата почнаха да се влошават след като пробвах помеднените чашки. В началото стреляше много добре с тях, но постепенно се влоши точността. Може и да е някакво съвпадение, но възможно ли е да има отлагания от мед по цевта, които да пречат на оловните чашки? Но пък на Пунчера му е все тая дали оловни или помеднени, с всичките е точен и няма влошаване, колкото и да сменям стрелбата с едните или другите... :rambo:
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Да възможно е. Почисти цевта хубаво. И провери болтовете, които държат цевната кутия към цилиндъра.
 
  • Харесвам
Reactions: SGS

SGS

Редовен Потребител
Равносметката дотук. Първо направих хубава дулна фаска на фрезата и почистих идеално цевта (до блясък). Излезе много мръсотия...
Обаче не се промени нищо, продължи да прави "групи" по 8-10см на разстояние 30м, което е много зле -> Първите 3 снимки.
Дотиквача е в центъра на чашката. О-пръстена е добре, не изпуска въздух. Цевната кутия е закрепена стабилно за цилиндъра и цевта не мърда на никъде. Закрепена е здраво. Никъде нямаше нищо хлабаво или зверски презатегнато.
Обаче днес ми направи впечатление като измерих разстоянието между цевта и цилиндъра, че има доста разлика между предния и задния край. Разстоянието отзад до цевната кутия е по-малко отколкото в предния край. Раликата е повече от милиметър. Все едно цевта е закрепена накриво и сочи нагоре. Реших да върна обратното положение - махнах шайбите, които бях поставил в процепа на осмицата и затегнах болта максимално надолу. По тоя начин цевта е леко притисната надолу, но сега е съвсем паралелно на цилиндъра. Полирах идеално дулната фаска.
Проба по мишена на 30м. и резултатa е че групата се сви до 3см. Последната снимка. Не идеално, но значително по-добре. Утре продължавам, че днес стрелях почти в полумрак...
 

Attachments

  • IMAG2286.jpg
    IMAG2286.jpg
    232.6 KB · Прегледи: 47
  • IMAG2287.jpg
    IMAG2287.jpg
    268.6 KB · Прегледи: 42
  • IMAG2289.jpg
    IMAG2289.jpg
    295.1 KB · Прегледи: 46
  • IMAG2288.jpg
    IMAG2288.jpg
    357.8 KB · Прегледи: 47

SGS

Редовен Потребител
JSB 1.175 /5.53
Знам, че не е хубава групата. Със същите чашки на 30м. Пунчера прави много по добри групи (като се има в предвид че изобщо не съм добър стрелец). По 8 изстрела по всяка от малките мишени.
 

Attachments

  • IMAG2284.jpg
    IMAG2284.jpg
    346.5 KB · Прегледи: 59

anibis

Редовен Потребител
Колко чашки прекара след като си изчистил цевта?
Да знаеш повечето цеви,след изчистване искат поне,казвам поне едни 40-50чашки за да се омаже цевта и да почне пак да стреля,както преди.
 

SGS

Редовен Потребител
Поне 70-80 чашки са минали вече през цевта, но ситуацията е все тая. Групи по-малки от по 3см. не може да направи все още.
На някой излет на Китка ще гледам да се присъединя и да се запозная с нови колеги, та да си кажат и други мнението. Може пък аз да не умея да стрелям добре :-[ Виждал съм как стрелят други със същия модел Комета - дупка в дупка на 50м. (затова я купих), и не мисля че е калпав модел.
 

anibis

Редовен Потребител
Има и нещо друго,когато е стреляла добре със същите ли чашки/които стреляш в момента/ е пробва Кометата?
Виж партидата,тия чашки може да ги харесва цевта на Крала,но цевта на Кометата,да не ги харесва.
Пробвай за проба да видиш дали ще свие групата с 1.03гр примерно 5.52-5.53мм.
 

SGS

Редовен Потребител
Точно това мислех тия дни и снощи почти по тъмно излязох да пробвам други чашки. Баракуда и Баракуда Мач, още повече не ги "хареса".
В началото стреляше добре с JSB 1.175 / 5.52 и с Гамо Про Хънтър. Отново пробвах и с тях, но пак същата работа.
Имах няколко много добри попадения с H&N Silver Point и после изведнъж флаери :(
Имам много видове чашки и исках да пробвам с всичките как ще е, но тия дни имаше доста вятър, а аз имам само на открито 30м дистанция, затова засега съм отложил.
 

Nikola

Потребител
Ако мешиш чашките цевта се омазва с различно олово и група не се получава.
 
Нагоре