COMETA LYNX V10 AIR RIFLE

andi

Редовен Потребител
Въпрос на няколко дена е да има нова доставка на Комета - ще има избор в БГ .
 

Nikola

Потребител
Колеги, има ли откъде в Бг да се купи цев за Комета, без значение пружинка или Пцп, и ако да за какви пари.
Пп в сотис няма.
 

tzocho

Потребител
Не вярвам някой да държи наличности на части но все пак провери търговците които предлагат марката. Сотис могат да ти я включат и доставят в следващата си поръчка, ... пробвано.
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Nikola, провери в olx.bg & bazar.bg !
Наскоро видях Норика на прилична цена, можеш да й ползваш цевта.
Има и под 100 лева пушки ... ако те устройва цевта - далаверка си е :)
Даже имаше пушка на части (ако не ме лъже паметта).
Просто провери - може да имаш късмет ... и дано !
 

Nikola

Потребител
Нориката Неделята я прибирам. ;)
Частите в Базара са от китайка, а аз търся добра цев за Асанчо.
 

ssn

Потребител
Освен да си начешеш крастата, за какво ти е тази Норика? Ще вземеш цевта и останалото няма да може да се продаде дълго време. Писах ти, че съм правил тоя номер и имам подобен сбирщайн. Не казвам, че е зле, но трудничко се зарежда моя Х80, макар че съм 130 кила. Не съм сметнал нещо рамената и ъгъла, но си го държа ей тъй. Съжалявам, че не си от Русе да ти дам да постреляш, можеше и да не влизаш в излишни разходи.
Пък знам ли, можеше да ти хареса!:D
Но кеф цена няма!
Успех!:cheers:
 

Nikola

Потребител
Отказах се от Нориката, ще се взима Хаенел или Славия.
Свалих цевта и ще ползвам оригиналната цевна кутия.:cheers:
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Колеги, някой да има чертеж/схема/скица (каквото и да е) с размери на дотиквача на Lynx V10 MKII. Моя се счупи !!! Предната част, тази с О-пръстена излетя през цевта... на някъде.
Ако на някой му се търкаля из чекмеджетата и му се продава да драсне едно Л.С. Знам, че някой от вас са ги подменяли с нови, изработени на струг.
За 5.5мм става на въпрос.
Ето това се счупи :
Счупеното.jpg P71018-0926561.jpg P71018-0927011.jpg
 

tzocho

Потребител
По спомен бях направил няколко по времето когато се занимавах с тунинга на пушката. Моя е модифициран по този начин:dotikvach-new.JPG
Ще потърся и ще ти изпратя ако намеря къде съм ги сложил. Най-малкото ще ти сваля размерите.
 

tzocho

Потребител
Цени на частите за трансформация в кал. 4.5

1. Дотиквач Needle group LX200415 cal 4,5 mm - 5.90 лв.
2. Цев Barrel LX145001 cal 4,5 mm - 93.90 лв.
3. Адаптер еднозаряден Single loader group LX200475 cal 4,5 mm. - 37.90 лв.
4. Магазин (пълнител) Magazine cal 4,5 mm - 89.90 лв. (наличен)
5. Порт (жълтия детайл) Port LX000424 cal 4,5 mm - 37.90 лв.

Изработката на порта и дотиквача при майстор със сигурност ще ви излезе повече. Цевта предвид качеството също е на добра цена. Адаптера ако ви се струва скъп може да се пропусне или да се ползва стария с помощта на преходна втулка. Пълнител с малко доработка става и от Benjamiн Marauder. Моите в cal. 5.5 са точно такива.
ben-cr-rc7710.jpg

От COMETA са дали цена и за дулен компенсатор при цев без шрауд LX100099 Air Stripper - 14.90 лв.
Този месец има планирана доставка, така че който има желание може да се включи като се свърже директно със Сотис до 15.11.2017г. и си поръча каквото му е необходимо.
 
Последна промяна:

Svilenov

Новодошъл
Привет на всички,някои дали знае размерите на Опръстените за Linxa?
Искам да имам резервни.
 

kng

Потребител
Здравейте! Имам две свалени схеми и ги пускам. На втората е на първа страница. Дано да помогнат. В интерес на истината не съм ги сравнявал. За някои О пръстени съм ползвал първия файл.
 

Attachments

  • Cometa_Lynx_esploso.gif
    Cometa_Lynx_esploso.gif
    118.6 KB · Прегледи: 39
  • Cometa_Lynx_Parts_and_Exploded_View.pdf
    969.8 KB · Прегледи: 23

SGS

Редовен Потребител
Въпрос към по-опитните. Тъй като напоследък не можах с Кометата (Orion SPR - 5,5) да получа толкова добри групи какво с Пунчера на 30м., си поиграх да я прегледам основно. Направи ми впечатление, че 8-цата притиска цевта надолу към цилиндъра. Направили са я от полиамид и има прорез, през които с винтче се свива или отпуска отвора за цевта като по-тоя начин я притиска или отпуска. Развих го и добавих в прореза 2 малки шайби така, че да бъде леко хлабава осмицата, след като се затегне винта. Сега 8-цата съвсем леко се плъзга по цевта като я побутвам напред-назад. Но пък не огъва цевта надолу. Обаче ... групите се влошиха още повече. Сега всеки изстрел е "със свое мнение", без значение от чашките. Пробвах с какво ли не. :(
Та въпроса ми е: възможно ли е заради това, че не е пристегната цевта да се предават например някакви вибрации по нея при изстрел и това да влошава точността? Виждам, че има доста модели хубави пушки, които са с напълно свободна цев, нямат 8-ци и никакво захващане освен в основата. И при това стрелят много точно. Та, къде може да се търси проблема?
 

Attachments

  • IMAG2268.jpg
    IMAG2268.jpg
    651.2 KB · Прегледи: 78
  • IMAG2267.jpg
    IMAG2267.jpg
    550.8 KB · Прегледи: 75
  • IMAG2266.jpg
    IMAG2266.jpg
    528.9 KB · Прегледи: 75
  • IMAG2265.jpg
    IMAG2265.jpg
    557.3 KB · Прегледи: 74
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Свали осмицата(само за експеримента) и пробвай какви групи ще прави на освободена цев.
Ако се окаже, че има подобрение ще се намери решение на проблема.
 

SGS

Редовен Потребител
Не мога да я махна. Капака който затваря цилиндъра отпред пречи и няма как да я извадя отпред. Предполагам, че трябва да се изпразни цилиндъра и да се развие този капак с пръстен. Освен това дървото се държи за нея. Ако я махна няма как да сглобя пушката и дървото отпред ще виси. Но пък зколкото за пробата мога да я изтегля съвсем отпред и да я оставя много хлабава, т.е. все едно я няма.
 

Nikola

Потребител
Ако може да се отреже около цевта и дурвенията да се държи на цилиндъра?
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Този болт отгоре какво държи? Ако се отвие няма ли да падне горната част?
 
Нагоре