Cometa fenix 400 galaxy gp или Хатсан, Гамо?

Дискусия в 'Начинаещи, избор на въздушна пушка или пистолет' започната от vader11, 14 Февруари 2019.

1. vader11

vader11 Новодошъл

Публикации:
    5
    Здравейте, от Варна съм и за съжаление в оръжейните магазини има само турско и Гамо. Продавачите са само за Хатсан, били евтини, супер и т.н. викат вземаш ей тук една за 180 кинта и пуцаш без грижи. Ама после, я вземи един за 300 и така... Гамото е във Вип-а. Чета, качеството им било паднало. Та Комета се хвали тук много, и може би има защо. Проблема е, че тук я няма и немога да я видя на живо. А търговците, те щели да ми я поръчат, но все пак да не си харча парите. Предвид, че сте професионалисти в тази област, моля за съвет аджеба какво да си взема за стрелба по мишени и кенчета на двора? Благодаря предварително.

Gadnqra харесва това.
  2. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    887
    от:
    Варна
    Хайнел 312
    https://forum.airguns.bg/index.php?threads/МИШЕНИ-снимки-За-мунициите-и-групите.114/page-142#post-268113
    Тук колегата е показал точността на 35м (група по-малка от 1ст). Това с Хасана дето ти го предлат ги питай става ли?

3. vader11

vader11 Новодошъл

Публикации:
    5
    Такова животно не виждам да се продава. Ново в БГ.

4. Don

Don Потребител

Публикации:
    158
    от:
    София
    Това "животно" е спряно от производство преди 30 че и повече години :lol:

5. vader11

vader11 Новодошъл

Публикации:
    5
    Предполагам, ама ми беше интересно. Така де. Въпроса ми остава, какво да взема? Или да ходя във Вип и да вземам някое Гамо 4,5 и да пуцам, защото сина ме побърка.

6. Djubey

Djubey Редовен Потребител

Публикации:
    264
    Вяйраух 35 го погледни също.

Gadnqra, Hidden and xpresident like this.
  7. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    887
    от:
    Варна
    Това не е животно, а спортно въздушно оръжие, правено в оръжеен завод (в който е работил и Шмайзер) и изработено от оръжейни стомани. На произведените преди 40 години оксидацията им в повечето случаи е в по-добро състояние от Хасан произведен преди година. Повечето екземпляри които се намират са от стрелковите клубове и са на по милион изстрела, но гарантирано ще надживеят всяко пластмасово Гамо. Все още се намират за по 180-300лв, в зависимост от състоянието.
    Вайрауха е добре, но излиза около 600лв и пак е под класа на Хайнел. Но го има нов и е 16 джаула.

Последна промяна: 14 Февруари 2019
    Kifa, Gadnqra, Hidden and 2 others like this.
  8. Kifa

Kifa Редовен Потребител

Публикации:
    588
    от:
    София
    Ако ти е за дете вземи му това http://www.aleksis-arms.com/vazdushna-pushka-baykal-mr-61kal-4-5-synth-7-5-j/ ,пак е пластмасово ,като Гамото но поне е мислено и изпълнено от оръжейници(сега за 200лв не очаквай чудеса) пък и има повече сантимент в тази марка!.Времето не предразполага за пълноценно удоволствие от хобито(макар и да си имате закрито стрелбище във Варна,гааадове…. :))Така,че небързайки си поръчай някой Вайх за да не ти се налага след време и за внуците пак да ни питаш тук какво да си вземеш … :)!Тези пушки се купуват само от вън,но от тези сайтове идват за една седмица без мита и други проблеми! https://www.mundilar.net/pt/carabinas-ar-comprimido-weihrauch/ ,https://www.versandhaus-schneider.de/index.php/cPath/40_1678_942_944_950 ,https://www.krale.shop/en/sport-shooting/guns/air-rifles.html?manufacturer=262 ,другият вариант ВИП-а имат из магазините останали ЧЗ 631,634, помоли ги да ти намерят и ако те устройва цената ,пак са хубави пушки!

9. soundmax

soundmax Редовен Потребител

Публикации:
    3,138
    от:
    Казанлък - Пловдив
    На кратко от посочените наистина Комета нищо, че не си я барал не случайно я хвалят ;)
    Малко разаснения по предложенията на колегите. Те ти препоръчват наистина добри пушки и ще са подходящи и за деца. Обаче пропускат както винаги да споменат малките подробности около това че части за подръжка се поръчват главно от чужбина или от някой спортен клуб ако имаш познати и има такива въобще. Да не говорим, че може втора ръка и да са в лошо състояние и веднага да влезнеш в филма с разглобяването и т.н. Обаче ако са както трябва плюсовете са огромни. Притежават добър баланс. Вайраух 35 е даже даста лекичък подходящ за дете, имат чудесна точност особенно хайнела, и отката е по-малък..... струват си от всякъде и не случайно много от нас притежават и по-една подобна пушка.
    Успех в избора :cheers:

Последна промяна: 14 Февруари 2019
    Djubey, Gadnqra, pellet and 3 others like this.
  10. vader11

vader11 Новодошъл

Публикации:
    5
    Благодаря. Детето е 18 годишен дангалак :) . За втората ръка съм съгласен. Изглежда Варна не е център за оръжие. Само Хатсан и това е. Определено не искам да ставам стругар или каквото и да е.

Gadnqra and SvilenP like this.
  11. vader11

vader11 Новодошъл

Публикации:
    5
    Благодаря за всички съвети. Снощи отидох до вип и взех Гамо елит премиум. Първи впечатления: разлика голяма в полимера от хатсана, спусъка не се движи във всички посоки, тежичка е, солидна, точна, простреляхме я на 15 метра. Единствено може би ще трябва да регулирам спусъка... защото много рязко преминава от фазата на обиране в произвеждане на изстрел, или аз не съм свикнал.

venciru, xpresident and Kifa like this.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена