CO2 пистолети, револвери и пушки

Jorom

Редовен Потребител
Мисля че може да се ползва успешно за това за което го рекламират, особено лятото, с тунинг може да се докара до 20 дж
За мен такова оръжие е първото ниво на самозащита, ако това не откаже агресивен човек, вече има и следващо ниво - кой с каквото разполага под ръка...;)
Виж колко дълбоко се е забило топчето в дебелото пдч и това е с леки стъклени топчета, има със стоманена сачма с 3 гр тегло аз за момента имам само стъклени топчета
Имам револвер Crosman 357-6W и на 50-тия изстрел все още пробива двустранно консервна кутия от упор, разхода на ЦО при Т4Е е брутален спрямо Кросмана
 
Последна промяна:

kosmev

Редовен Потребител
С нещо, което тежи 3 грама, за да е 11 джаула, ще има начална скорост около 50м/с.
Поразрових се, това намерих:
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/7175470/
A series of tests were conducted to determine the velocities necessary for lead air gun pellets (calibers .177 and .22) and caliber .38 lead bullets to perforate skin. Human lower extremities were used. Caliber .177 air gun pellets weighing 8.25 grains required a minimum velocity of 101 m/s (331 ft/s) to perforate skin. The energy per area of presentation ratio E/a was 1:86 m X kg/cm2. Caliber .22 air gun pellets weighing 16.5 grains needed a minimum velocity of 75 m/s (245 ft/s). The E/a was 1:3 m X kg/cm2. A round nose, caliber .38 lead bullet weighing 113 grains perforated skin at 58 m/s (191 ft/s). The E/a was 1.95 m X kg/cm2. These studies appear to indicate that lightweight projectiles need greater velocity to perforate skin than do larger caliber, heavier bullets.
 

Jorom

Редовен Потребител
На това оръжие предназначението му не е да пробива кожата , още повече със 12,7мм кръгли проектили, предназначението му е да откаже потенциален нападател с болезнени попадения с топчетата
Мисля че 3 грамовите Девастатор-и трябва да се ползват след тунинг, най-вероятно нетунинговано оръжие, особено 7,5 дж ще ги стреля с прекалено ниска скорост
 

lynx

Редовен Потребител
Със стъклените топчета, няма ли опасност съвсем скоро да изчезнат нарезите на цевта?
Стъклото е от най-твърдите материали. Има ли въобще нарези в цевта на пистолета?
 

Jorom

Редовен Потребител
гладкоцевен е, но със стъклените топчета на 10м мисля че е по-точен или в най-лошия случай е със същата точност като гладкоцевния ми Walther CP99 Compact 4.5mm BB

20 дж не е максимума, 35 дж
Devastator-ите са по 2,7гр, но има и по 4,7 гр, а оригиналните гумени топчета на Умарекс със стоманена сърцевина са 2,6 гр
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
С нов 12 грамов патрон Валтер направи 7 силни изстрела и след това мощносттта му започна да пада с всеки следващ изстрел, направих общо 12 изстрела и спрях До момента нямам нито едно счупено или наранено топче от стрелбата по ПДЧ, така че стават за многократна употреба
16мм ПДЧ го проби с първия изстрел, 9мм МДФ го проби със 7 и 8 изстрел Стрелях прав, държах револвера с две ръце, от 10м е стрелбата За точността може да се съди по първите четири изстрела в ПДЧ-то, докато имаше достатъчно налягане в патрончето, след първия барабан точността спадна доста заради спада на налягането
На доста места чета че патрон ЦО стига за 24-25 изстрела, при мен втори 12 гр патрон едва стига за два барабана тоест 12 изстрела...май си имам заводски тунинг


DSCF7499.JPG DSCF7492.JPG DSCF7494.JPG DSCF7496.JPG DSCF7497.JPG
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
Оръжейния магазин в Бс беше поръчал два револвера общо, (той всъщност три е поръчал, но само два са пратили)...били хит в Сф револверите според служителя в ИСД който е обработвал поръчката Днес взех и втория револвер за мой роднина, със същото патронче ЦО Умарекс 12 гр и този изкарва два барабана Точноста е същата, серийните номера на револверите не са много близки, но револверите се държат по идентичен начин
Премерих теглото на 20 топчета в квартални магазини, между 52 и 55 грама тежат 20-те, едно топче е около 2,7 грама
 

Milen_Vasilevv

Новодошъл
Колега от кой магазин в Бургас си го купил този пистолет.И аз имам интерес към такава играчка даже ако нямаш нищо против да го видя преди да взема бих се радвал.
 

Jorom

Редовен Потребител
Поръчах револверите през магазин Магнум в Изгрев, но не си мисли че там държат наличност от този модел! Докараха ги заради мен и аз ги взех, така че там няма револвери Т4Е и не само това...в ИСД, откъдето ги поръчахме, имат само мостра в магазина им, в склада нямат, и не можеш да поръчаш както аз ги поръчах! В Сотис също няма, имат един брой в магазина който е капариран/продаден, в склада нямат! Не знам откъде можеш да вземеш в момента този револвер.
Ако все още имаш желание, мога да ти го покажа, пиши ми на лс
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
Верно че има обяви в олх, за револвера, пистолета и чифтето на Умарекс, че и в комплект с гумени топчета ги дава
 
Последна промяна:

Milen_Vasilevv

Новодошъл
От сафарито го взех на 225лв доста надута цена ,ама поне стана на момента иначе на 180лв щях да го взема без преглед и какво щеше да има в кутия е друг въпрос.има и от черните топчета на 0.25ст на първо време взех 20бр
 

Jorom

Редовен Потребител
Там не се сетих да проверя за топчета и си карам само със стъклените, но сега ще отида да взема от гумените
Айде честито!
 

Jorom

Редовен Потребител
Кобура е от магазина в М Рудник - Ловен Рай но дали не беше последния, не съм сигурен. Звъннах в магазина ПОСЛЕДНИЯ Е БИЛ!
Пратих снимки на кобура в магазина, казах на жената да докара такива кобури, за момента няма смисъл да ходиш там
Кобура е на Корект, струваше 18лв Ако не съм ти показал, се срязват последните няколко шева за да може да влезе целия револвер
IMG_20210309_140158.jpg
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
Казах и да докара два модела Корект: 241 и 244, аз също ще взема един. Този кобур в който беше револвера е 241 и пасва перфектно на Глок и производните му, в моя случай - Zoraki 917
Но първо да видим какво ще докарат...

Утре ще видя и в Косранг дали няма да намеря подходящ кобур, в Пушка еу мерили по техния револвер, и нищо не ставало Оригинален пластмасов гледах в армс-а ама е 60 кинта...беше, свършил е!
https://arms-bg.com/sredstva-za-samozashtita/въздушно/kobur-umarex-za-pistolet-t4e-hdr-50arms.html
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
Замерих револвера с хроното
Балончето го активирах вчера и направих четири изстрела ,а замерването го правих днес за да тествам държи ли налягането...явно го държи достатъчно дълго след пробиването на балончето. Револвера е във фабричното си състояние!
Оригиналните гумени топчета Умарекс с тегло 1,23 грама ги стреля със 140 м/с което прави точно 12 дж!
Стъклените, с тегло 2,7 грама ги стреля със скорост 117-105 м/с което прави 18.5-15 J ;)

Ходих да гледам кобурите на Косранг...за мен не могат да се мерят с кобурите на Корект! В Корект 241 револвера влиза плътно и изобщо му пасна перфектно! Дори и без закопчаване няма да изпадне! А Косранг са едни разплути мекици. Hамерих и такива в които влизаше револвера но толкова е широк кобура че револвера ще изпадне при носене!
Взех си Зоракито 917 (Глокоподобен) за Глок е правен Корект 241 и сравних с аналогичния на Косранг за Глок....ами че то няма сравнение между двата и като вид и като пасване на кобура по пистолета!
 
Последна промяна:
Нагоре