CO2 пистолети, револвери и пушки

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Кала, трябва ли някакъв допълнителен елемент за зареждането на тази бутилка? Имам в предвид от бутилка 300 бара или компресор.
Трябва само такова да имаш https://www.google.com/imgres?imgurl=https://cdn.webshopapp.com/shops/309865/files/401271866/720x720x2/quick-connector-foster-female-1-8bsp-male.jpg&imgrefurl=https://www.airgunseurope.com/foster-quick-connector-female.html&tbnid=5ithDiQd1y51FM&vet=12ahUKEwiewPjPntn7AhVS4bsIHVkjDfQQMygAegUIARC2AQ..i&docid=lkxisKOdod_3vM&w=720&h=720&q=foster connector&hl=bg&ved=2ahUKEwiewPjPntn7AhVS4bsIHVkjDfQQMygAegUIARC2AQ
и си готов. С каква резба ще е зависи от това каква е резбата на маркуча ти.
Бутилката е с такъв накрайник за пълнене : https://www.google.com/imgres?imgurl=https://i.ebayimg.com/images/g/m8gAAOSwp7RblRVX/s-l500.jpg&imgrefurl=https://www.ebay.com/itm/281563341503&tbnid=V0y7YeM9pA2qHM&vet=12ahUKEwi9yJj2ntn7AhWh0bsIHSD2BagQMyg1egQIARBI..i&docid=OW6M2NB9MJlUUM&w=500&h=500&q=hpa connector&hl=bg&ved=2ahUKEwi9yJj2ntn7AhWh0bsIHSD2BagQMyg1egQIARBI#imgrc=AahVVOgb16ZqQM&imgdii=hGDLb1SKW-dBYM - Това, което стърчи на страни.
Ето и едно клипче :
, че нещо май не отваря последната снимка!?
 
Последна промяна:

Коцкар

Редовен Потребител
Ами тая врътка в началото на маркуча не може ли да играе ролята на редуктор все пак и бутилката ако има кран пускаш 200 бара и от кранчето на маркуча ако го отвориш малко може би ще стане 100 бара.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
?????? Стига глупости!
Кран/вентил може да регулира само потока.
От големината на съда зад него, зависи колко бързо ще вдигне налягането в него, а не колко ще е постоянно.
Ако отвориш бутилката напълно, дори и да не е капилярен маркуча(което е по-лошия вариант), до другия кран ще имаш същото налягане(теоретично не е, зависи от обема на маркуча, но практически го приемаме за еднакво).
Отваряйки другия кран, по нищо не се различават физичните/термодинамичните закони. Макар и бавно и малко да го отвориш, просто почваш да пълниш. От това колко си го отворил, зависи само времето, за което ще се изравни налягането в двата свързани съда.
А какво ще е това налягане зависи от обемите им.
Демек, в едно изречение, с кран можеш само да пускаш, регулираш и спираш потока, но не регулираш налягането на потока.
Не си играйте/експериментирайте с високо налягане.
Спукан,/изтърван маркуч и с 10 бара в него може да те прати в болница, че и по-лошо....!!!!
 

venciru

Редовен Потребител
. Идеална ми е да стрелям в клас "водолаз"
На редуктора може да се вдигне или намали налягането като се пренаредят/добавят тарелчати прОжини.
Може би идеята ми не е добра,но не е "клас водолаз". А е една бутилчица от този род
или подобна да се постави чрез необходимите преходници и задължителен редуктор с подходящо налягане вместо предвидената 88 гр. бутилка СО2. За да се постигне максимално възможната мощност (или близка до нея) на T4E TX 68. Не с цел стрелба за кеф, а за постигане на по сериозен ефект на защита на имуществото.
Подчертавам, че това е само идея. Може би тъпа, но за живеещи в малко по уединени къщи е добре все пак да имат възможност за home defense...............
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Не е тъпа идея. Само да доизясня, аз стрелям с РСР в "клас водолаз". Имам само едно СО2 пищовче и познанията ми стигат до това да го превърна в РСР водолаз. Трябва ми стугар, но моя вече не измежду нас. Така че проекта ми си остана проект. Докато го мъдрех как да стане съм виждал много и най- различни преходници от СО2 към въздух. Даже имаше от 88г СО2 към точно такава малка бутилка на 200 бара.
Доколкото видях и разбрах приклада на тая пушка го играе нещо като цилиндър. Според мен не е много сложно да се преправи на нещо като condor pcp. Или ARTEMIS P 18 ще енужен само П-образен преходник.
 

venciru

Редовен Потребител
По скоро нещо като Кондор-а. Пак казвам - няма да се стреля с това нещо за кеф, а само за самозащита.
Та последно не разбрах, не ми е ясно и нямам понятие на колко бара на въздух ориентировъчно би работила коректно и безпроблемно T4E TX 68?
Едни 100 - 100 и няколко би ли поела? Въздух от бутилката ще се пуска само при нужда. Тоест няма да стои постоянно под налягане БК - то и всичко останало.
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Та последно не разбрах, не ми е ясно и нямам понятие на колко бара на въздух ориентировъчно би работила коректно и безпроблемно T4E TX 68?
Едни 100 - 100 и няколко би ли поела?
Не знам. Мойте познания по темата стигнаха своя връх.
Някъде във форума някой писа, че самите балончета издържали в пъти по-високо налягане от това, на което са напълнени. Обаче къде точно е написано не помня. Най- вероятно е в тази тема.
 

sts1969

Редовен Потребител
Познавате ли някой, който е навътре в нещата с пейнтбол обурудването, искам да купя един аксесоар за пентбол маркер (пушка), но не го намирам в БГ, а незнам как да си го купя от вън? (при китайците го няма). Евентуално някой дали знае колко е диаметъра на 88 грамова стандартна бутилка за CO2 ?
 
Последна промяна:

Коцкар

Редовен Потребител
Познавате ли някой, който е навътре в нещата с пейнтбол обурудването, искам да купя един аксесоар за пентбол маркер (пушка), но не го намирам в БГ, а незнам как да си го купя от вън? (при китайците го няма). Евентуално някой дали знае колко е диаметъра на 88 грамова стандартна бутилка за CO2 ?
Сподели линк или опишии аксесоара който искаш да закупиш все някой го е търсил. За размера виж тази снимка на co2 бутилка за еднократна употреба 88 грама.
 

Attachments

  • Screenshot_20221204-112327_Chrome.jpg
    Screenshot_20221204-112327_Chrome.jpg
    148.3 KB · Прегледи: 36

sts1969

Редовен Потребител
Сподели линк или опишии аксесоара който искаш да закупиш все някой го е търсил.
Благодаря за размерите! Аз се свързах със сайт за пейтбол оборудване, казаха че ще се опитат да ми я внесът, понеже магазинът в който я намерих (налична) е в Германия, и не доставят до БГ за частни клиенти, нито предават на транспортни фирми зад граница. Иначе търся ето това:
 
Последна промяна:

Коцкар

Редовен Потребител
Ето от тука идва с доставката около 100лв аз имам същата бях я купувал преди 3 години за едно пушле скрива идялно бутилката на sig sauer mcx virtux 200cc 200 bara https://moderncombatsports.co.uk/products/first-strike-floating-stock-for-2-inch-diamter-tanks
а за всякакви такива стоки дето нямат доставка до българия се регистрираш тука и си правиш поръчката до техния адрес а те ти я носят до вас през еконт и там си плащаш за вскички такси и услуги в еконта до вас има и други фирми като тази но съм аз съм ползвал само тази няколко пъти от Англия, САЩ ,Германия и Холандия и май един път от испания и отнема в най добрия случай 2 месеца понякога направо изгрубяват по 4-5 месеца
https://www.ggbg.bg/bg/services/shipments
 

sts1969

Редовен Потребител
Много благодаря, за сега се надявам една моя съученичка да ми го купи от Германия (където работи) и да ми го донесе след 2 седмици. :) Аз го искам за AGT Vixen, че чехите са му сложили някакво недоразумение за приклад. :confused:
 

DANNY

Редовен Потребител
Не знам, може и да е пускано това ревю, но на мен ми се стори интересно и, че си заслужава да се види. Ако го има някъде из тмите, може да го махнете от тук. За 16j прави доста поразии.
....
 

Dankata

Новодошъл
Здравейте! Сравнително новсъм, но прочетох доста неща, ако може някой да ми отговори на следните въпроси ще съм много благодарен.
Колко време е ок бутилката с СО2 да стои в пистолета? Срещах мнения- 10 12 часа други казват ден два трети седмица и вече не знам на кое да вярвам.
Има ли значение цената и спецификациите на co2 бутилката?
Единствено с железни съчми ли може да стреля нормален Со2 пистолет?
 

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Няма точно време колко да се държи ЦО2 бутилката ,препоръчително е след, като се свърши стрелбата да се махне от оръжието понеже този газ прецаква уплътненията и трудно се сменят. Няма значение от марката на бутилката във всички се зарежда един газ.Важно е преди слагането на новата бутилка да се капва силиконова смазка за да се запазят уплътненията на оръжието.
От модела на пистолета зависи с какво ще стреляш, дали с ббс топчета или с чашки .Има си модели ,които стрелят само с чашки ,такива стрелящи с метални топчета и комбинирани с двата боеприпаса.Скоростта на такива оръжия не е голяма и се влияе от външната температура,зимата е ниска ,а лятото е висока понеже газта се влияе от нея.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Единствено с железни съчми ли може да стреля нормален Со2 пистолет?
Да,оловните съчми(не чашки) са меки и се деформират в пълнителя от там засечки и заклинвания,освен ако в упътването не пише изрично че е за такива а май не са и съвсем еднакъв калибър!
 
Нагоре