CO2 пистолети, револвери и пушки

dberov

Редовен Потребител
"Леко" модифициран HDR50.
Днес се загледах по тая играчка Umarex T4E HDR 50 - cal .50, света е луднал по пищака и понеже подлежи и на модване, на пазара се предлагат какви ли щуротии. Револвера се предлага в 2 версии 7 и 11 джаула и двата ги има на нашия пазар на цени 175лв и 179лв, като единствената разлика е във винтила, който при тунинг трябва да се премахне а по лесно се маха от модела 7 джаула, така че ако ще се модва, няма значение кой ще се закупи. Всичко което се продава, може да се направи и самоделно. Няма да се впускам в подробности, в YouTube е пълно с видеа и който се интересува, може да погледа там.
Лично на мен ми харесаха едни патрони, правени на 3D принтер, които се пълнят със сачми и при изстрел прави облак като от ловджийска пушка, поне аз мисля така, не можах да намеря видео стреляно точно с тези - https://www.ebay.com/itm/185285883860?hash=item2b23e637d4:g:3kcAAOSw0KdiAaAJ... а ако се вложи малко фантазия, могат да се направят самоделни проектили от какво ли не. Предлага се Power кит който вдига мощността двойно, също и стоманена цев с удължител, саунд модератор, но всичко е за 9мм. Ако се заиграе човек да набие нарезна цев в по малък калибър, съответно и в барабана да се набият втулки за съответния калибър, има малко работа и по въздуховода и направа на клапан, може да се получи чудесно пистолетче.
Пистолета се продава като Еърсофт Револвер за самозащита и може да се поръча с доставка по Спиди. Като муниции се предлагат гумени топчета и пластмасови капсули пълни с лютива субстанция, но има и стоманени проектили и всякакви измишльотини които човек може да си направи сам. Пускам един линк с част от неща които се продават в ebay, просто информативно да се види като идея - https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2380057.m570.l1313&_nkw=T4E+HDR+50&_sacat=0


 
Последна промяна:

Lighthammer

Редовен Потребител
Наскоро ми попадна един клип на някакви ненормалници, които стрелят с Devastator по крака на един с немодифициран 11-джаулов вариант на пищака. Едва ли е приятно.

Иначе на сайта homedefence-24 има всякакви щуротии за оръжията от тази серия, включително много неприятно изглеждащи муниции.
 
Последна промяна:

DeadShot

Редовен Потребител
Колеги,препоръчайте co2 пистолет. Търси се надеждност.До около 150,200лв макс. За на колега сина. Не съм много в час но ако има възложат да стреля и с топчета и чашки.
 

El Fuego

Потребител
За тези пари и да може да стреля и с двата вида боеприпаси няма да откриете пистолет. В този бюджет има револвер с такива възможности: Umarex Colt Python 4,5 mm (.177) Diabolo/BB, CO₂ с цев 2,5" или 6 ".
 

dberov

Редовен Потребител
Колеги,препоръчайте co2 пистолет. Търси се надеждност.До около 150,200лв макс. За на колега сина. Не съм много в час но ако има възложат да стреля и с топчета и чашки.
Ето такъв пистолет, имал съм същия. Направен е едно към едно с огнестрелния, метален с пълнител два барабана с 8 гнезда като единия може да си го зареди с чашки а другия със стоманени топчета. http://shop.oragie.com/product_info.php?products_id=870

 

NPavlov

Новодошъл
Здравейте :)
От няколко дни съм собственик на споменатия пистолет. Имаше супер дразнещо дрънчене дори като го обръщаш насам натам.
Почти ме отказа от увлечението към въздушните оръжия (реплики)
Открих това видео :
И общо взето направих това което е показано. Сложих изрязано малко парченце от гъба(за миене) на това място и дрънченето изчезна.
Тествах след това без топчета само със зареден с CO2 и стреля нормално ( два изстрела само че беше късно вечер и у дома :) )
Сега обаче се надигат съмнения - ами ако нещо пречи това че съм я сложил там ? Ще съм благодарен някой с повече опит да сподели мнение.

Хубав ден на всички
 

Коцкар

Редовен Потребител
Второто голямо име за Less lethal самоотбрана с малък риск от тежки наранявания е Byrna гледам че почнаха често да го споменават.

 

Lighthammer

Редовен Потребител
Те имат и други продукти, които са по-мощни от тези на Умарекс от T4E серията, ама май не ги внасят в Европа, вероятно щото няма много къде да ги продават заради ограниченията в джаулите в държавите.
 

apapazov

Редовен Потребител
Искам да попитам някой знае ли от къде да си купя полиуретанови о пръстени или от друг матерял издържащ на со2
За България става въпрос. Питал съм в Хубата-няма. В Микомакс само с поръчка и ще ми изработят, но на мен ми трябват по 2-3 броя 6х2 и 14х3. Някой нещо идеи?
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
То и тук има,40 дж. вече си става за някаква самоодбрана е цената също боли!
 

Lighthammer

Редовен Потребител
Обаче пак недоизкусурена работа. По-слабите версии имат бутон за бързо активиране на капсулата с въглероден двуокис, а точно най-силната 40-джаулова версия, която използва 88г бутилчица, няма такава. И цялата им идея пропада, на практика не можеш да я използваш в спешен порядък. Можеш по-слабата версия, която е с две 12 г бутилчици и беше мисля 16 джаула. Направили сме нещо, ама нищо не сме направили.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Искам да попитам някой знае ли от къде да си купя полиуретанови о пръстени или от друг матерял издържащ на со2
За България става въпрос. Питал съм в Хубата-няма. В Микомакс само с поръчка и ще ми изработят, но на мен ми трябват по 2-3 броя 6х2 и 14х3. Някой нещо идеи?
Тук пише, че има, амааааа.....
 

Коцкар

Редовен Потребител
Обаче пак недоизкусурена работа. По-слабите версии имат бутон за бързо активиране на капсулата с въглероден двуокис, а точно най-силната 40-джаулова версия, която използва 88г бутилчица, няма такава. И цялата им идея пропада, на практика не можеш да я използваш в спешен порядък. Можеш по-слабата версия, която е с две 12 г бутилчици и беше мисля 16 джаула. Направили сме нещо, ама нищо не сме направили.
Ами те имат доста тунинги даже са направо безкрай но от това което съм виждал си купуваш такова накъдрнено маркуче и го връзваш към на малка бутилка 200 бара. А ако имаш някоя бутилка вече само маркучето в тоя сайт Z-Ram е 80лв + 60лв за капачката която се навива на мястото на co2 ако не целия комплект със малка бутилка е 200лв и на 100 бара прави чудеса като сила не съм виждал клипчета на 200 бара но един на такава малка бутилка на 3д принтер беше закачил щипка за колан и един дори с тиксо беше закачил щипка и от колана бутилката с маркуча за към помпата или револвера и става доста по голяма сила и продължителност макар че едвали би ти се наложило повече от 10 пъти да гръмнеш а то и със co2 https://z-ram.net/products/0-2-liter-hpa-system-200-bar-3000-psi-hdr50-hdp50-hds68-hdr68 пп в ebay май цените са по ниски а и на тоя маркуч едно кръгче към края се мърда мазно напаснато върху едно желязо и с едно движение му пускаш въздух и после го освобождава та наподобява бутона на co2 да му пускаш въздух само когато ти трябва.
 

Attachments

  • Screenshot_20221201-001945_Chrome.jpg
    Screenshot_20221201-001945_Chrome.jpg
    110.9 KB · Прегледи: 33

Lighthammer

Редовен Потребител
Е, аз говорих за средния клиент, който отива, купува си го и се надява описанието и функционалността да се припокрият, което май в повечето случаи не става. Иначе ако става дума за тунинги на оръжията от тази серия, извращенията могат да достигнат сериозно ниво, като видим линка, който колегата е пуснал по-горе.
 

venciru

Редовен Потребител
Това означава ли ,че посочените продукти на Умарекс биха могли да работят безпроблемно на 200 бара или показаната бутилка има вграден редуктор (което не ми се вярва особено на при тази цена)? Все пак СО2 бутилките са 60 бара доколкото съм запознат.
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Има редуктор. Това под капачката и над манометъра. Така наречените пейнтбол-ски редуктори. Поне тази сниманата, а и в сайта пише, че е на 800 PSI.
 

venciru

Редовен Потребител
Да. Благодаря. Вече разбрах......
850 PSI е тук.
Ама все си мисля, че пистолетите/пушките ще може да работят с около 100 бара без проблеми. И ако е така - мощността ще се вдигне доста.
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Да. Благодаря. Вече разбрах......
850 PSI е тук.
Ама все си мисля, че пистолетите/пушките ще може да работят с около 100 бара без проблеми. И ако е така - мощността ще се вдигне доста.
https://imi-sports.com/пейнтбол-продукт/Air-System-8L-48ci-3000psi-p-CE-Aluminum-Tank-Preset-63 Ето една и в България. Аз преди време си взех от този сай и си я използвам. Идеална ми е да стрелям в клас "водолаз"
На редуктора може да се вдигне или намали налягането като се пренаредят/добавят тарелчати прОжини.
 

michorovm

Редовен Потребител
https://imi-sports.com/пейнтбол-продукт/Air-System-8L-48ci-3000psi-p-CE-Aluminum-Tank-Preset-63 Ето една и в България. Аз преди време си взех от този сай и си я използвам. Идеална ми е да стрелям в клас "водолаз"
На редуктора може да се вдигне или намали налягането като се пренаредят/добавят тарелчати прОжини.
Кала, трябва ли някакъв допълнителен елемент за зареждането на тази бутилка? Имам в предвид от бутилка 300 бара или компресор.
 
Нагоре