Career III 707 Carbine

NATAN

Потребител
Снощи имах удоволствието да стрелям и с това Корейско чудо, като коментар ще кажа че е много компактно и приятно оръжие при това в кал 25. Удобна е за работа в кола и в крайна сметка постигнахме "положителен" резултат от около 35м. Оставям другите коментари на |CL|NIKI.

Поздрави !
 
A

Anonymous

Гост
Career III 707 Carbine

Здравейте,
От месец съм притежател на едно кариерче в калибър 5.5. Пушката е точно това за което съм си мечтал, но имам малко шумен проблем :sos: Цевта е много близо до резервоара и е по-къса от него. Ако някои има идея за решаване на проблема да казва. От мен черпенето.
 
A

Anonymous

Гост
Колега твоето кариерче като това от темата ли е или друго.
Понеже аз съм си харесал 2-3 кареера и се колебая кои дабъде.
Колебая се между този http://www.shinsungrifle.com/gun/gun/t_cf01.jpg и този http://www.shinsungrifle.com/gun/cf08.jpg
Първия ми харесва повече визуално и изобщо, но втория е с 500сс резервоар а и също си го бива на външен вид ;)
 
A

Anonymous

Гост
Като първият е, но резервоара е по къс -Career III 707 Carbine пиши това в гооглето за картинки и излиза
 
A

Anonymous

Гост
Screamer написа:
Колега твоето кариерче като това от темата ли е или друго.
Понеже аз съм си харесал 2-3 кареера и се колебая кои дабъде.
Колебая се между този http://www.shinsungrifle.com/gun/gun/t_cf01.jpg и този http://www.shinsungrifle.com/gun/cf08.jpg
Първия ми харесва повече визуално и изобщо, но втория е с 500сс резервоар а и също си го бива на външен вид ;)

За първия - забрави да го намериш , за втория може и да стане.

edit:
Аз също исках и очаквах нещо много приличащо на това от първия линк , но пристигна http://pyramydair.com/cgi-bin/model.pl?model_id=1198 и отговора беше , че това , което съм получил е заменило "стария" модел , който аз съм искал.
Втория линк пък , май е на 9мм(поне на него ди пише "ULTRA")
В пирамид ,пък има това: http://pyramydair.com/cgi-bin/model.pl?model_id=642.
Приличат си.

едит 2:
Последно !
Виж при съседите!
Ей т'ва е истината!
http://airguns.ro/ShinSung-Air-Rifle/Sh ... 7-702.html
 
A

Anonymous

Гост
Screamer написа:
hlapeto имаш ли представа тези модели които съм харесал колко зарядни са и дали стрелят с чашки или само със съчми?

Съжалявам , че отговора ми пак ще бъде различен от другите , но - да имам представа.
Всички модели на тази фирма , които са с пълнител могат да стрелят със почти всякакви проектили(включително и с кръгли топчета-съчми).Предполагам , че може да има проблеми само с нещо с много остър връх , от рода на куршум за калашников, но не съм пробвал.

Имат един недостатък , ако изобщо може да се нарече така.
Механизма на пушката се наглася според дължината на проектила.От дължината на проектила зависи и количеството в пълнителя.
За да смениш съчмите , трябва да пренастроиш зареждането , което не е трудно , но..
От друга страна тези пушки не са направени за стрелба на 10м с проектили от 0,5 грама.
Все пак хората са направили и отвор за единично зареждане. Можеш да пробваш други чашки без да нагласяш нищо.

ІІІ 707 .22 събира (ако не ме лъже паметта) 8 броя баракуди , ако я нагласиш за кросман премиер стават 10.

ULTRA е 9мм. За броя не съм сигурен , но съм чувал отзиви от собственик на такава , че най-добри резултати се получавали именно с топчета, цената на които май не е много добра....50 броя за 30 лева или поне човека си ги купува на толкова в Пловдив.

Съществува мнение , в което и аз бях убеждаван , че "...този начин на зареждане ВИНАГИ ще ти създава проблеми!".
Не съм съгласен по никакъв начин. Вечерта , в която получих пушката (ІІІ 707 .22) есетсвено отпраших за полето и представи си какво ми беше , като разбрах че пушката не може да вкара и една "съчма" в цевта без да я отреже!
Прибрах се , прочетох книжката с упътването и ... всичко си дойде на мястото. БЕЗ ТУНИНГИ !
На мен 9мм пушка не ми е необходима . Ако 707 се продаваше все още с дървената ложа , сега нямаше да стрелям с тъпия хасан!

С две думи : ЯКИ ПУШКИ!
010158585-big.jpg
 
A

Anonymous

Гост
hlapeto aз пък се радвам че имаш представа за пушките и че внесе янота по въпроса ми понеже един приятел почтри ме убеди, че Career-ите които са без барабанче стрелят само със съчми /топчета/.
За това бях на път да се откажа от career.
Сега като знам, че стелят и с чашки, като си купувам пушка първо ще потърся този Career:
010165966-big.jpg

Ако не мога да го намеря вече ще видя какво да бъде.
За сега той ми е легнал на сърцето ;)
 
A

Anonymous

Гост
И аз имах същите опасения но от форумите и клипчетата, които видях иглежда, че този проблем напълно отсъства ;)
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Каква е разликата между суматрата и карриера?В смисъл коя пушка е по добрия вариант?До сега не съм видял негативно изказване за суматрата освен че е много мощна ако това изобщо може да се счете за негативно изказване.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
scandalo написа:
Каква е разликата между суматрата и карриера?В смисъл коя пушка е по добрия вариант?До сега не съм видял негативно изказване за суматрата освен че е много мощна ако това изобщо може да се счете за негативно изказване.

Кареер и Суматра са една и съща пушка с различен дизайн.
Клапана , ударника, регулатора на мощност и клапанното тяло са еднакви.
Можеш да ги вземеш от едната пушка и да ги сложиш на другата.
Дори резервоарите са им еднакви, като в зависимост от моделите комбинират с малък и голям.
За 500 см3 ползват два големи , за 330 един голям и един малък, какви комбинации още са възможни, може сами да се досетите.
Начина на затваряне предната страна на резервоарите и прехода на въздуха от единия в другия е малко гадничко изпълнен и за мен лично това е един от недостатъците на тия пушки.
 

tchepi

Потребител
CA70722KSingle_1199zm.jpg
rikitikitavi
новак
Снабдих се с този модел,в кал. .25!За него ли става въпрос,ако смея да попитам?
 
A

Anonymous

Гост
Споделете впечатления колеги.
Как е с точността пушката на средни дистанции /50-80м/
Колко изстрела има /качествени :)/
Скорост, ако сте мерили де ;)
 

tchepi

Потребител
Не мога да се изкажа категорично,засега,защото съм с мех. мерни прибори.Помпил съм я до 180 бара(помпата ми ,БАМ-ска,no в момента е в BOX-sa),a в бутилката имам до 180б.!Пълня я с азот от големи бутилки ,но и там измама-вместо 200-180бара ,но това не и пречи да трещи доста!Според мен има нужда от заглушаване!А и мунициите не са подходящи.Необходими са или съчми или куполни чашки за да може да зарежда от магазина,безпроблемно.С конусен връх,само за единично пълнене,защото пружината на магазина ги вкарва една в друга и левъра ги мачка.От 180 до към130бара,към12-14изстрела на max.
 
A

Anonymous

Гост
При мен на дистанция 50м с Юджини ми дава 18 точни попадения от 220 до 160 бара при позиция на регулатора 3 степени преди максимума-на червената точка. После групата се измества около 5 см надолу. Скорости незнам. За големина на групата не мога да кажа- аз сега се уча да стрелям на тази дистанция.
 
A

Anonymous

Гост
Можеш да увеличиш отвора на клапана и на прехода до цевта, да сложиш по-силна пружина за да можеш да получаваш същата сила с по-малко разход на въздух. Не знам дали ти се правят такива интервенции и дали тази пушка позволява. Нека по запознатите колеги си кажат думата. В крайна сметка искаш ли сила ще имаш и преразход. Аз поне голяма сила до сега без преразход не съм имал.
 
A

Anonymous

Гост
fatalen написа:
Струва ми се, че по-дългият от цевта цилиндър ще има неблагоприятно влияние на проектила при изстрел!? ???

Съгласен съм с теб - карабината има ужасен преразход на въздух , за плато не мога да кажа , но с този малък цилиндър и късата цев е нещо като нищо.
За III 707 не мога да говоря , но III 303 е изключително точно пушка - има колега от Русе , който може да каже повече по този въпрос.
Относно сравненията м/у SUMATRA и CARIER III 707 - всички сравнения които направи ivodoc са вярни . Има само една разлика , а тя е че в 6 зарядния барабан на Sumatra когато поискаш можеш да сложиш какъвто и да е проектил , а при Carier трябва да поразглобиш приклада и цевната кутия воглаве с оптиката ( и да я простреляш отново после с новите проектили ) ако не искаш да ги вкарваш 1 по 1
Parabellum написа:
sniper написа:
tchepi това си е истинска пушка - затова гръми! :cheers:
Гърми щото има заложен преразход ;) Виж броя изстрели и разликата в стартово и финално налягане.
Повярвай така е ! Сам ще се увериш .
 

tchepi

Потребител
... Има само една разлика , а тя е че в 6 зарядния барабан на Sumatra когато поискаш можеш да сложиш какъвто и да е проектил , а при Carier трябва да поразглобиш приклада и цевната кутия воглаве с оптиката ( и да я простреляш отново после с новите проектили ) ако не искаш да ги вкарваш 1по1.

А едно отворче Ф4мм(на кожуха над регулиращото болтче),което да осигури достъп на малка кръстата отверка ,много ли би загрозила екстериора на Career-ра?Поне би спестило свалянето на приклада и оптиката,с последваща прострелка ,при смяна на проектилите.!Хода на регулиращата планка е не повече от3мм. ???

ПП. Защо ли не успях с правилното качване на цитата на Akela1 ?!

В горния десен ъгъл на всеки пост има бутон цитат, който стои най-в ляво.
В поста, който искаш да цитираш , също го има.
След като го натиснеш се отваря прозореца, в който пишеш, като текста е цитиран.
Ти само добавяш своя коментар.
До същия бутон , в дясно от него, но само на собственните ти постове има и бутон промени , който ти дава възможност да променяш и да добавяш текст в собствените си постове.
Ползвай този бутон и не пускай поредни постове.
ivodoc
 
Нагоре