BSA - GAMO

sevdaka80

Редовен Потребител
Някои от притежателите на BSA R10 знае ли как се сваля,ударната група от цевната кутия,в тубата клиповете са за МК1 модела наи вероятно,и не помагат.Искам да стигна до трансвер порта.
 

boko4545

Потребител

sevdaka80

Редовен Потребител
Доста изгледах и аз,но втулката която е между болтобия механизъм и цевната кутия непозволява да се стигне до болтовете,те са 2 ето и снимка,втулката започва от края на цевната кутия и завършва до първия отвор които се вижда на лястовичата опашка,тя се вижда през отвора.
 

Attachments

  • 19052015535.JPG
    19052015535.JPG
    449.4 KB · Прегледи: 35

boko4545

Потребител
Доста изгледах и аз,но втулката която е между болтобия механизъм и цевната кутия непозволява да се стигне до болтовете,те са 2 ето и снимка,втулката започва от края на цевната кутия и завършва до първия отвор които се вижда на лястовичата опашка,тя се вижда през отвора.
...на схемата ЕС195 е болт който държи и направлява болтoвия механизъм в кутията,ако го развиеш излиза целия мeханизъм и ти дава достъп до болтовете/така мисля/...http://www.airgunspares.com/store/category/64/360/BSA/R10/ http://www.airgunspares.com/store/product/4573/BSA-Cocking-Pin-Bolt-Part-No.-16-6729/ ...виж и тези линкове
 
Последна промяна:

sevdaka80

Редовен Потребител
За да стигнеш до този бот,трява вече да е разделена цевната кутия,от ударната група.Погледнато от долу удърника не позволява достъп до там.
 

boko4545

Потребител
За да стигнеш до този бот,трява вече да е разделена цевната кутия,от ударната група.Погледнато от долу удърника не позволява достъп до там.
сложил съм ти линка за тубата и на л.с. ,аз не го виждам след като го пейсна...:wall:
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Точно както на клипа е.Втулката е от 2 части.След като развиеш задния болт слагаш пак дръжката за болтовия механизъм и издътпваш назад и втулките могат да се преместят и те назад и така да освободят място да бръкнеш и да развиеш и предния болт.Тази която съм разглобявал аз е МК2 и съм се водил по този клип.Не е голяма философия просто иска да се пипа внимателно и да се оглежда по три пъти като се разглобява.

След като отделиш кутията от удърната група внимавай че то са съчми то са пружинки:lol:.
Успех с разглобяването.:cheers:
 

sevdaka80

Редовен Потребител
При мен проблема беше следния,когато разглабях болтовия механизъм тои не се разглабяше както на клипъ,а само бастунчето на края излизаше,а стеснението пред него оставаше на дотиквача и зглеждаше като цял детаил,преди това пробвах с клещите,но не се получи.Гледах мислих но няма друг начин,това стеснение трябва да се махне за да се стигне до отвора,реших да напъна с зверска сила,казах си ако ще да се надере,и като напънах едвам се отвори малко и така разбрах че става на три части, беше лепено с някакво яко лепило
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Съжалявам за поредния пост.Ще го нарека BSA R10 mk 3 понеже вече съм с Huma Regulator които работи перфектно,за разлика от оригинала.
Впечатлението ми за него са следните,работи перфектно във високите налягания от 200 до 230 бара,както и в ниските.
Докато оригинала забиваше при високото налягане над 200 бар.Humaта ме очарова,работи 2/3м. коридор.
Поръчан е на 130 бар. за фак пушка,иначе идват на 140 бар. направи 45 изстрела от 225/230 до 130 вече съм щастлив. :) :bravo:Забравих да одбележа че стреля с 266 мс. с лекото жсб.
 
Последна промяна:

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
266 не е ли малко слабо. Моята стреля с 280м/с лекото jsb но редуктора е на 140бара.
 

Карлсон

Потребител
Моята Комета Линкс дето сега е по Старозагорско стреляше по едно време ЖСБ 1.03 с 265 като скалпел на 50 метра...Тя доста прилича конструктивно на БСА Р10... И броя изстрели ще са му добре на Севди с едно пълнене на резервоара, само трябва да се провери на мишената как е групата....
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Не съм сигурен, дали е от това че редуктора е центрован на 130 бара.,но с удрника не можах да постигна по висока скорост.
Пушката стреля страхотно,но мен не ме бива,от поза прав от тавана на колата.
Миро anibis я видя как стреля във Варна.
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Напълно съм съгласен за броя изстрели. Моята прави 35 изстрела, но по мое наблюдение харесва малко по-високи скорости. На 50м наистина прави страхотна група с лекотоjsb докато с тежкото по не ми харесва как стреля, но това е лично мое мнение.
 

rashko

Редовен Потребител
Камерата също е важна.
Редуктора не можеш ли да го врътнеш на около 140 ?
Всъщност, важно е дали те устройва тази скорост ?
Отчети и показанията по мишените:)
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Редуктора не можеш ли да го врътнеш на около 140

Може разбира се,но както казах колеги са постигали тази скорост,с не пипани камери,и то на 120 бара.
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Не на въздух стреляха. Чувал съм че има 2 вида р10 едните озлизат заводски на 36 j а другите на 40j
 

azzaro

Потребител
На въздух съм постигал 275м/с с 1,175гр., редуктор на 120 бара.Броя на изстрелите бяха около 46-48 ,но в последствие установих че манометърът на зарядната е лъгал и вместо на 235 бара съм помпил до 250.Щях да забравя -не съм пипал камерата.
 
Нагоре