Blaser BGG AM03 N-TEC 5,5mm

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Така пушката,като железария си е Diana AM03 N-TEC спусък(Т06),цилиндър,бутало,газова пружина и цев,немско качество!АМ03 се различава от чистата 340ка по ригела,който тук е от две части,което е добре и предния захват за приклада,който си е недомислица спрямо стария начин!Метала е добре оксидиран стои матов и леко грапав, наподобява ИЖ 513.Приклада е ламинат,не е нещо особенно,като цвят,но е с прилична обработка!Мерните прибори са направени от цам и пластмаса симпатични са придават ловна визия на пушката,но са малко ефективни за прецизна стрелба(за бизони са ок).
Лошите неща:Като отделни детйли пушката е ок,но... сглобката е отвратително неграмотна(може само моята бройка да е така разбира се)!!!!Маншета беше накъсан,газовата пружина хлабаво завита,детайлите не адекватно смазани,винтове,шайби и резби в духа на най- доброто от Хасан....пилени,ръфани,криви и с неадекватна дължина!
От тук и разочарованието ми ако сглобяването е наше...нулево старание и компетентност!
Точност на механични на 15-18метра с HN-FTT група около 2,5-3см(не от маса).Мощността и е 22дж. изстрела е рязък, приятен без вибрации,подскоци и т.н,лека и прикладиста!
Screenshot_20220924-211147-088.pngScreenshot_20221002-075104.pngScreenshot_20221002-075203.png
Screenshot_20221007-205812.pngНа 30м седнал от ръце с оптика 6х42,разпиляната е от настройката на оптиката.
Screenshot_20221007-205900.png 12м прав на механични.
 
Последна промяна:

Vojda73

Потребител
Здравейте колеги,престраших се да драсна и Аз няколко реда за въпросната пушка.Пушката е имам от месец и съм изстрелял с нея 2000 и нещо чашки.За сега никакви проблеми,благодарности на Щангата за съветите и насоките.Като изключим това,че трябваше леко да изпиля предната част на приклада(вътрешната част където е раздвоен като вилка),защото опираше в цевната кутия всичко останало е перфектно.Пушката е лека(4,1kg с оптиката)и прикладеста.Фабричния заглушител е разглобяем и чудесно си върши работата,изтрела е като по филмите чува се само туп.Забравих,калибър 4,5 и 18–19 джаула.Стрелях на 50м(мерени) седнал с упора,вятър от 3часа на пориви.За отцепилите се от групата са виновни вятъра и Аз,че не изчаквах поривите.Не обичам и не стрелям за групи(неам нерви) шапка свалям на колегите които го могат.По късно Щангата ще качи снимки,че Аз немога.Забравих да спомена оптиката,а тя е безименна китайска която ми служи отлично.
 
Последна промяна:

6tangata

Редовен Потребител
Снимки към горния пост.
 

Attachments

  • IMG-578db0fb6311538624dfbf92aaff9bad-V.jpg
    IMG-578db0fb6311538624dfbf92aaff9bad-V.jpg
    229.1 KB · Прегледи: 117
  • IMG-863c287c17c29cd3cceb1efbf3e44296-V.jpg
    IMG-863c287c17c29cd3cceb1efbf3e44296-V.jpg
    99.4 KB · Прегледи: 117
  • IMG-8cbf6305b97be93849051d1176d52770-V.jpg
    IMG-8cbf6305b97be93849051d1176d52770-V.jpg
    270.5 KB · Прегледи: 115
  • IMG-c55ba8d2b5b020b209b2f07168e1b955-V.jpg
    IMG-c55ba8d2b5b020b209b2f07168e1b955-V.jpg
    108.3 KB · Прегледи: 114
  • IMG-a185026307944e5f5171f92c96ea35d7-V.jpg
    IMG-a185026307944e5f5171f92c96ea35d7-V.jpg
    318.1 KB · Прегледи: 118

harry_cool

Потребител
От известно време имам пушката и съм много доволен. Като я хванеш в ръка и веднага разбираш, че това си е Диана, но с различен приклад. Имал съм диани и вайхове през годините и тази не отстъпва като изработка и първи впечатления. С телена пружина е, не съм я разглобявал все още, защото не съм си направил стенд, но и това ще стане. Като я разглобя ще пиша какво е състоянието вътре. Калибър 5.5 мм.

Стрелям на механични (стрелям само от ръка и не ми трябва допълнителната тежест на оптика и монтажи) и там идва неприятният момент – с механичните. Както каза колегата Kifa, те са само за бизони. Това са си чисто ловни мерници и са много далеч от тези за въздушните пушки.
Чудя се как мога да ги преработя или да сложа други (ако намеря), или да сложа бързомер.

Та въпросите ми са, имате ли идея от къде мога да взема добри механични мерници (по възможност с фиброоптика) или какъв бързомер, който да издържа на отката на пружинка?

Ако ми трябва нов маншет и в бъдеще евентуално пружина, в България от къде?

От къде я намерихте в 4.5 мм калибър?
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Сигурен ли си,че не е с газова,иначе прелолда е минимален,няколко милиметра,аз я разглобявам на касата на вратата с един крик жабка.Маншет и О-пръстен за цевта к-т с шайба има в Булармс.В софийския ВИП имаха в 4,5 ,но е без механични а с модер.
 

Васил Василев

Потребител
От известно време имам пушката и съм много доволен. Като я хванеш в ръка и веднага разбираш, че това си е Диана, но с различен приклад. Имал съм диани и вайхове през годините и тази не отстъпва като изработка и първи впечатления. С телена пружина е, не съм я разглобявал все още, защото не съм си направил стенд, но и това ще стане. Като я разглобя ще пиша какво е състоянието вътре. Калибър 5.5 мм.

Стрелям на механични (стрелям само от ръка и не ми трябва допълнителната тежест на оптика и монтажи) и там идва неприятният момент – с механичните. Както каза колегата Kifa, те са само за бизони. Това са си чисто ловни мерници и са много далеч от тези за въздушните пушки.
Чудя се как мога да ги преработя или да сложа други (ако намеря), или да сложа бързомер.

Та въпросите ми са, имате ли идея от къде мога да взема добри механични мерници (по възможност с фиброоптика) или какъв бързомер, който да издържа на отката на пружинка?

Ако ми трябва нов маншет и в бъдеще евентуално пружина, в България от къде?

От къде я намерихте в 4.5 мм калибър?
От известно време имам пушката и съм много доволен. Като я хванеш в ръка и веднага разбираш, че това си е Диана, но с различен приклад. Имал съм диани и вайхове през годините и тази не отстъпва като изработка и първи впечатления. С телена пружина е, не съм я разглобявал все още, защото не съм си направил стенд, но и това ще стане. Като я разглобя ще пиша какво е състоянието вътре. Калибър 5.5 мм.

Стрелям на механични (стрелям само от ръка и не ми трябва допълнителната тежест на оптика и монтажи) и там идва неприятният момент – с механичните. Както каза колегата Kifa, те са само за бизони. Това са си чисто ловни мерници и са много далеч от тези за въздушните пушки.
Чудя се как мога да ги преработя или да сложа други (ако намеря), или да сложа бързомер.

Та въпросите ми са, имате ли идея от къде мога да взема добри механични мерници (по възможност с фиброоптика) или какъв бързомер, който да издържа на отката на пружинка?

Ако ми трябва нов маншет и в бъдеще евентуално пружина, в България от къде?

От къде я намерихте в 4.5 мм калибър?
 

Vojda73

Потребител
От къде я намерихте в 4.5 мм калибър?
От софийския ВИП,ако пушката ти е Blaser 100% е с ГП.Незнам какъв е отката в 5.5,но едва ли е много по–голям от 4.5 който е почти нулев,така,че каквото и да сложиш ще издържи.Маншет,уплътнение Кифа е писал от къде.
 
Последна промяна:

harry_cool

Потребител
Ужас, 10 години в друго хоби и съм изтървал нещата в еъргънинга. Сега свалих приклада и определено е с ГП.
Значи, това е най-мазно работещото ГП, с което съм стрелял.
Успоредно с Блейзъра, стрелям и с Гамо с ГП, което е със същата мощност. Гамото се зарежда сигурно с 50% по-тегаво от блейзъра, а скоростите са същите, с еднакви проектили.
Преди години имах Вайраух 90 и там работата на ГП-то беше много мазна, но пак си беше кораво зареждането, въпреки, че му регулирах налягането да е по-като за мен.

Това ГП, което е в Блейзъра, имате ли представа колко изстрела изкарва и продава ли се като резервна част?
 

Vojda73

Потребител
Това ГП, което е в Блейзъра, имате ли представа колко изстрела изкарва и продава ли се като резервна част?
Много вероятно над 10000.Другото хубаво на това ГП е,че не се влияе много от температурните разлики.На една китайска пушка тествах различни ГП–та и даваха разлика от 30–40мс в зависимост топло студено,докато на тази ГП разликите са минимални като на пружина.Има ги в шнайдера(по грамотните колеги да пуснат линк)
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Газовата си е немско производство не мисля,че ще имам проблеми следващите 10тина години.Има само една специфика,тук е момтирана със стеблото на пред и затова е хубаво да се съхранява при възможност с дулото на долу или преди стрелба да се отключи цевта и малко да се раздвижи маслото около уплатненията .
Си винаги може да се монтира телена от D 34,без преправяници.
Васил може би в бързината те е насочил към бързомерец на база 22мм,тук ти трябва на 11мм имат ги също!
 
Последна промяна:
Нагоре