Big Bore , Caliber -0.450, 0.50

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Sam Yang Big Bore 909S by Sam Yang , Caliber -0.450

Пичовете имат 27 грамови боеприпаси за това нещо,имах си аз да не бутне глиган.не че с кондора с 6.35 не го правят,но май така е по лесно и сигурно.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Sam Yang Big Bore 909S by Sam Yang , Caliber -0.450

То сичко хубаво пичове, ама за какво ти е такова чудовище за БГ по мишени да стреляш само или по бутилки ??? ???
Тъй като всички знаем, че ловът с пневматика тук е забранен :exclaim:
То ако не беше така аз отдавна щях да съм притежател на ПЦП от по "стабилните" калибри пък и не само аз мисля ;)
 

Kachika

Потребител
Re: Sam Yang Big Bore 909S by Sam Yang , Caliber -0.450

Screamer написа:
То сичко хубаво пичове, ама за какво ти е такова чудовище за БГ по мишени да стреляш само или по бутилки ??? ???
Тъй като всички знаем, че ловът с пневматика тук е забранен :exclaim:
То ако не беше така аз отдавна щях да съм притежател на ПЦП от по "стабилните" калибри пък и не само аз мисля ;)

който знае како право това чудовище той знае какво да прави с него
 
A

Anonymous

Гост
Re: Sam Yang Big Bore 909S by Sam Yang , Caliber -0.450

Батьо Иво, сподели, моля те, малко повечко за Career-чо 707, че аз на него точа лиги от вече няколко лета и се чудя що за дзвер е...да не вземат инвестициите ми и спестяванията за нова кола да отидат пак за пушки :crazy: ;)
И кажи струва ли си, защото пишеш, че лично за теб Суматрата е по-доброто решение...
А също и кажи кое е по-рентабилното, че не съм следил цените последните 5-6 месеца на PCP-тата :)
Мерси предварително!
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: Sam Yang Big Bore 909S by Sam Yang , Caliber -0.450

Снощи правих спусъка на Суматрата, наложи се дори и намеса на струг за целта и после с полиране стана много различен .
Суматрата е гадничка за разглобяване.
Не , че е нещо особено , ама за съвсем дребни неща се налага да я разглобиш на всичките и съставни части.
На операционната в момента има един Career III 300.
Има проблем с движението на избутвача на чашките от барабана .
Луфта там е много голям, мисля е оставен умишлено , за да може при движението на сайд левъра да се само центрира дотиквача, но в определен момент , като се отклони малко повече и запира в страни от отвора, в който трябва да влезе.
Това е малко неприятно, но може да доведе до счупване на самия лост за зареждане.
Така като го гледах снощи , ме съмнява да може да се отстрани с малка интервенция.
Може да се наложи генерален подход с преработване на отвора , вставяне на бронзова втулка и изработване на нов малко по-дълъг дотиквач, ама няма да е лесно защото е недостъпно за нормална обработка, а и цялата кутия е изработена от ЦАМ - отливка е .
И при Суматрата е такава кутията и имаше много останали чаплъци, които снощи отстраних, но пък ъндър левъра, въпреки малко по-сложния си механизъм, работи много добре.
На Кариъра не ми хареса и затварянето на резервоарите в предния край.
Точно там имаме проблем в момента , ама днес след обяд ще се борим с теча там.
Малко гадно е решен въпроса с О-пръстените , ама не вярвам да не се преборим и с тях.
И двете пушки вчера млъкнаха.
Суматра .25 много трудно.
За сега това .
Като се сдобия с повече впечатления ще има още.
 

Вячеслав

Потребител
Re: Sam Yang Big Bore 909S by Sam Yang , Caliber -0.450

Kachika написа:
колко пушки има в бг

Не съм сигурен ,че някой ще даде точната бройка на притежателите . Всички от този форум ,а и от стария знаем ,,че хората ,които имат въздушни пушки и пишат по форумите са в десетки пъти по-малко от хората ,които имат въздушни пушки. Когато си купих Кондора си мислех ,че в Пловдив съм единствения защото форумът беше критерий. В последствие разбрах ,че има още 3 . Възможно е и да са повече. Допускам ,че фенове се сдобиват с класови пушки без никога да напишат и един ред във воруми като нашия. Което не е хубаво за съжаление .
 

Kachika

Потребител
Re: Sam Yang Big Bore 909S by Sam Yang , Caliber -0.450

Ако тука има собсвеници на такива екзотични пушки време е да разберат че при мен има миницииу за тях
12.5 грама
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: Sam Yang Big Bore 909S by Sam Yang , Caliber -0.450

Публикувано от sniper

Опасна партида на Sam Yang 909s

С 2 думи върнете си пушките закупени между 1 юли и 8 септември 2008, поради опасност да възпроизведат изстрел когато са на предпазител.
Понеже не вярвам някой да го направи поне имайте 1 на ум и я зареждайте само преди стрелба!
http://www.pyramydair.com/recall-909s.html
 

Loki

Потребител
Re: Sam Yang Big Bore 909S by Sam Yang , Caliber -0.450

:sos: как да махна осморката на Биг борето, развих двете шестограмчета, дето са едно над друго, цевта се върти, но детайла не помръдва- трябва ли да се маха зарядния и как ??? :wall:
целта ми е да махна шибания приклад...
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Ахаммм.А искам да попитам каква е разликата межу биг борето с 2 резервуара и с 1 капацитета и е различен ли?И кой модел с какъв се води.
 

Loki

Потребител
Този с двата резервоарае 909 R, а с един 909 S, обаче не знам тея означения дали не са за щатския пазар, тоя дето е в мене е с един цилиндър и пише само 909- 44кал, 11,5мм ??? Май у нас се намира само такъв и 9мм... незнам ??? доста опростена конструкция и ред косури... тая пушка не би трябвало да струва повече от 800-900лв :exclaim:

Скандало, как махна осмицата на Суматрата- тая на Борето не помръдва, трябва да я разглобя пущината :mad:
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Първият път беше много зор наистина много и се ядосах и я избих но нараних малко осмицата.С 1 шестограм я избих и бях подложил парцал но пак се нарани се пак е от алуминии така аз я извадих след първия път нямах проблеми.Какви кусури по пушчицата аз нещо съм и хвърлил око,но искам с 2 резервуара да е с малко повече въздух и да прави 5 яки изтрели.
 
A

Anonymous

Гост
локи навий парцал зраво на осмицата ама повече вземи парче летва или дъска и почукваи по мерника докато освободи не са лепени просто не ги смазват там като ги зглобяват и леко позалепват почуквай внимателно и един да я дърпа .
 
Нагоре