Big Bore , Caliber -0.450, 0.50

Gadnqra

Редовен Потребител
Sam Yang Big Bore Recluse - 9 мм. Успях да я накарам да стреля Полимаг 5.25 гр. с 300 - 305 м/с на въздух. С тези чашки е и най-точна. Не харесва обикновеното JSB. След като направих нов клапан и вентилирах клапанното тяло всичко си дойде на мястото. 10 изстрела с 297 - 305 м/с. Платото е 8 м/с. Като точност също е много добре. Задължително трябва саундмодератор - трещи яко. Спусъкът е малко гадничък, но след полиране и смяна на пружинките се оправя. Правил съм 9 такива пушки и всеки път ми харесва повече - носи страшно много на тунинг и е корава и красива корейка. Клапанното тяло се разпробива за да се насити клапанът с въздух. Задължително се подменят и о-пръстените на трансферпорта, защото от завода идват сдъвкани. На едната от снимките съм показал къде се полира спусъкът, но трябва да не се прекалява. Оригиналният клапан е от локум и се прави нов, с по-малко сечение за да е по-пъргав. Правя го и малко по-дълъг за да го натиска по-силно пружината и да намалява преразхода.

Sam Yang - Big Bore Recluse - 9 мм. Дистанция - 55 метра. Проектил - Predator Polimag-5.25 грама. Скорост - 300 м/с. Изстрели - 6. Подпрян на капака на джипа. Стрелях за група и не съм си давал много зор. Имаше и вятър. Определено това са най-подходящите проектили за тази пушка.
 

Attachments

  • 20170817_220715-1.jpg
    20170817_220715-1.jpg
    249.2 KB · Прегледи: 193
  • 20170824_120443.jpg
    20170824_120443.jpg
    124.9 KB · Прегледи: 187
  • 20170817_220628-1.jpg
    20170817_220628-1.jpg
    1.4 MB · Прегледи: 190
  • 20170817_220659-1.jpg
    20170817_220659-1.jpg
    247.4 KB · Прегледи: 186
  • 20171005_205225-1.jpg
    20171005_205225-1.jpg
    906 KB · Прегледи: 176
Последна промяна от модератор:

Sam_Yang

Новодошъл
Здравейте колеги , някой може ли да ми каже от къде мога да закупя манометър за сам янг реклус 9 мм
Това се казва флууд. Пускаш едно и също в няколко теми.
Ще се въздържа( за сега ) от официално предупреждение, но следващия път ... ще го отнесеш.
След малко това ще го изтрия.
 
Последна промяна от модератор:

Yngwie

Новодошъл
Здравейте,
Коя пушка в калъбър 9мм е за предпочитане: Суматра или Еваникс. Имам предвид технически параметри, а не цената.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Аз Сумтра в .35 калибър не съм срещал. Всичко е Сам Янг Реклуз или Биг боре.
Не знам и дали ги има по магазините още. По-скоро някакъв Асан може да се намери.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Еваникс Близард С10, за който питаш е много слаб в кал. 9 мм, малко на брой изстрели и няма никакво плато. Реклузът е в пъти по-добър и понася добре сериозен тунинг. Гошо ти е отговорил за Еваникс Рекс ФА, защото е единствената пушка от Еваникс, която стреля прилично в този калибър. Но пък я няма по нашите магазини и е 2 пъти по-скъпа от Реклуза. Иначе е можеби най-мощната пушка в 9 мм в момента.
 

Yngwie

Новодошъл
Благодаря за информацията! Какво ти е мнението за Еваникса в калибър 6.35?
На Реклуза не ми харесва това, че е еднозаряден.

Някой може ли да коментира това:
http://www.airforceairguns.com/The-Texan-by-AirForce-Airguns-s/118.htm
Заслужава ли си парите или е само много шум?
 
Последна промяна от модератор:

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Колега, в по-горния пост си писал, че не ти харесва пушка, защото е еднозарядна. Поради тази причина и Тексан-а няма да ти хареса.
 

Yngwie

Новодошъл
600-те джаула накланят везната. Обаче това което виждам в описанието е , че може да направи само 2 изстрела. Може и да не съм разбрал правилно.
Number of shots - 2.

И цената не е плашеща - 1650 евро.
За 600 джаула.
Двойно повече от .38 special
 
Последна промяна от модератор:

Gadnqra

Редовен Потребител
1650 евро са 3200 лв + ддс + мито + транспортни разходи и цената ще стане стряскаща. Да 2 - 3 изстрела са с горе долу еднаква скорост, което според мен не е задоволително. Можеше да помислят за 2 резервоара за да имат повече въздух за така засилена пушка. Тогава щеше да си струва. Освен това също е еднозарядна. При такива енергии не можеш да използваш стандартните проектили - само куршуми. Те се намират трудно и са скъпи. Еваниксът в калибър 6.35 е много слаб. Вдигах на един мощността до около 90 - 100 джаула. От кутията са около 60.
 
7

7842

Гост
Air Force Texan 2800 лева,няма ДДС,няма мито само доставка,в зависимост от килограмите започва от 42 лева,за обикновенна поръчка,иначе бързата е 100 и идва за един ден.Тексан и Реклуз в 9 мм. са двата модела които си мерят пи..шките по мощност.И двете са еднозарядни,имат разлика в дължината на цевите-79 мм,срещу 88 мм.Моят Реклуз правеше 5-6 изстрела с 303 м/с.
 

SvilenP

Редовен Потребител
Само за информация - в габровския магазин има REX Fa с двунога, 7.62 за 2500 лв.
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Гоше, Реклузът е с 60 см цев. Тексанът е много по-мощен от него.
Само за информация - в габровския магазин има REX Fa с двунога, 7.62 за 2500 лв.
В габровския магазин одавна я няма тази пушка. Беше при мен лятото за 1 ден за да я бутна малко и я купиха. Очакват внос след нова година. Ще има 7.62 и 9 мм.
 

SvilenP

Редовен Потребител
Гоше, Реклузът е с 60 см цев. Тексанът е много по-мощен от него.

В габровския магазин одавна я няма тази пушка. Беше при мен лятото за 1 ден за да я бутна малко и я купиха. Очакват внос след нова година. Ще има 7.62 и 9 мм.

Да, ама не! Преди месец я гледах, ако е важно утре мога да я видя дали е още там.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Тази, която си гледал е продадена. Човекът е в чужбина и я остави в магазина да е изложена и да му я пазят.
 

Sen

Редовен Потребител
Big bore от Гамо. Не знам как ги виждате вие, според мен краденето, особено от Еваникс (Rex) е в забележителни размери. Прикладите на "уинчестърите" малко ми напомнят на air arms в гравиранарата си част на ложата:
Засега само в продажба в САЩ, доколкото ги намерих онлайн. Около $1000 из уебсайтовете на янките.
 
Нагоре