BENJAMIN

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Мисля, че за сега са две , но вероятно ще станат повече :).
 
A

Anonymous

Гост
според теб... ако сложа допълнителен резервоар... който да е включен към манометъра... освен да се увеличат броя на изстрелите друго би ли могло да се случи... намерих си идеално резервоарче което пасва идеално... но... за сега е само идея... нищо че ги имам материалите...
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Когато разполагаш с повече въздух, всичко би могло да се случи.
Първо на тая пушка , ако няма да се ползва на СО2 , трябва да и се преработи бойния клапан и да се помпи поне на 200 бара.
 
A

Anonymous

Гост
seaman написа:
според теб... ако сложа допълнителен резервоар... който да е включен към манометъра... освен да се увеличат броя на изстрелите друго би ли могло да се случи... намерих си идеално резервоарче което пасва идеално... но... за сега е само идея... нищо че ги имам материалите...
Хай! Доста интересна информация за модификациите по Диско съм намерил в този форум:
http://www.network54.com/Forum/581291/
тук по-малко:
http://www.gatewaytoairguns.com/airguns ... asp?fid=44

поръчал съм си част от препоръчваните на първо време модове, като ми дойдат ще правя тестове и ще постваам резултати.
Ти за момента правил ли си нещо по нея и какво? Мерил ли си я? Резултати би ли постнал?
Хроното ми дойде тези дни и още не съм я проверил моята как е, иначе освен шлифовка на спусъчните елементи друго не съм правил за сега по нея.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
ivodoc написа:
Първо на тая пушка , ако няма да се ползва на СО2 , трябва да и се преработи бойния клапан и да се помпи поне на 200 бара.
Ами аз по-горе съм го написал.
Ама да кажа още.
За начина по който е замислено и за парите си пушлето е идеално.
Да стреля с СО2 и въздух.
Но то си е пушле.
Мъничка , лекичка и удобничка.
Има възможност обаче да стане и по-сериозна пушка , въпреки малките си размери.
Ама ще се наложат по-радикални интервенции.
Иначе за доработките , братушките пишат , на първо време дулна фаска и олекотяване на спусъка.
По нататък може да се опитам нещо да преведа, ама доста негативни изказвания за тая пушка има и няма да се понравят на собственниците.
За това се въздържам.
Но и те казват : Като се пипне кадърно...става.
 

poacher

Потребител
Ето едни резултати от пушката на djboby, която мерих с моето Хроно преди около месец.
Какво е правил по нея да каже той самия, че аз не знам ;)
Това е с Гамо Про Магнум доколкото помня.
 

Attachments

  • Discovery_Chrono.jpg
    Discovery_Chrono.jpg
    144 KB · Прегледи: 530
A

Anonymous

Гост
jivkonik... нищо не съм пипал по нея... по сериозно де... удължих приклада с 3 см. и ми пасна идеално... смених пружинката на спусъка че беше много твърда и сега може плавно да се обере спусъка... друго нищо... сега смятам да я пробвам с CO2... вече се сдобих с такава бутилка... само чакам да ми направят преходника за маркуча... защото ше ползвам един и същ за въздух и CO2... това са резултатите в самото начало... после не съм я мерил...
Налягане 150 бара.

1.244 2. 244 3. 245 4. 245 5. 246 6. 247 7. 247 8. 248
9. 250 10. 250 11. 250 12. 250 13. 250 14. 251 15. 251 16. 251
17. 252 18. 251 19. 251 20. 251 21. 250 22. 250 23. 250 24. 249
25. 246 26. 244 27. 244 28. 240 29. 236 30. 233 31. 229 32. 225
33. 220 34. 213 35. 208 36. 203

живот и здраве... ще поместя и резултати с CO2...
 
A

Anonymous

Гост
;)
Аз ще меря мойта скоро (надявам се) за сега и аз смених малката пружинка на спусъка с такава от химикалка и полирах частите му.
Ти аксесоарния маркуч за пълнене с CO2 ли си купи (предлаган от кросман) или изцяло твой си правиш по поръчка?
Ако си правиш - къде намери накрайника за бързо закачане?
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
jivkonik написа:
Ти аксесоарния маркуч за пълнене с CO2 ли си купи (предлаган от кросман) или изцяло твой си правиш по поръчка?
Ако си правиш - къде намери накрайника за бързо закачане?

seaman....сега смятам да я пробвам с CO2... вече се сдобих с такава бутилка... само чакам да ми направят преходника за маркуча... защото ше ползвам един и същ за въздух и CO2
Вероятно ще ползва маркуча, с който до сега е помпил с въздух, като към задния му край ще завива преходен щуцер, който в момента му правят.
Бързия конектор за пълнене на Бенжамин и БАМ е един и същ и идва в комплвкт с помпата на Бенжамина или БАМските помпи.
Има го и в комплекта на някои SCUBA рефили, които са предназначени за зареждане на пневматика, пушки , харпуни итн.
Отделно такъв да намериш да си купиш в БГ, може да стане само случайно.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
seaman написа:
jivkonik... нищо не съм пипал по нея... по сериозно де... удължих приклада с 3 см. и ми пасна идеално... смених пружинката на спусъка че беше много твърда и сега може плавно да се обере спусъка... друго нищо... сега смятам да я пробвам с CO2... вече се сдобих с такава бутилка... само чакам да ми направят преходника за маркуча... защото ше ползвам един и същ за въздух и CO2... това са резултатите в самото начало... после не съм я мерил...
Налягане 150 бара.

1.244 2. 244 3. 245 4. 245 5. 246 6. 247 7. 247 8. 248
9. 250 10. 250 11. 250 12. 250 13. 250 14. 251 15. 251 16. 251
17. 252 18. 251 19. 251 20. 251 21. 250 22. 250 23. 250 24. 249
25. 246 26. 244 27. 244 28. 240 29. 236 30. 233 31. 229 32. 225
33. 220 34. 213 35. 208 36. 203

живот и здраве... ще поместя и резултати с CO2...

Напиши ако обичаш , вида на чашките , с които си стрелял и крайното налягане .
За да стане по ясна картината и да можем да сметнем разхода на въздух за Дж.
Ето ти графиката:

seeman.jpg


Според мен е много добре.
Имаш 25-26 изстрела в плато с девиация от 8 м/сек с енергия около 30 Дж.
като в изчисленията заложих средна скорост 250м/сек и чашка от 1 грам.
 
A

Anonymous

Гост
извинявам се... забравих за чашките... стрелях с FTT - 0.95 gr ... спрях стрелбата на 70 бара... за CO2 ще използвам бутилка от пожарогасител 8 литрова със сонда че да не се налага да я обръщам с главата надолу... раб налягане и е 150 бара... но ми обясниха че CO2 можело максимум да се пълни до около 100 бара... а бързата връзка я взех от Iv... беше му излишна... маркуча на помпата не съм го пипал... стои си там... но наистина е хубаво човек да има и помпа... че да не е зависим от бутилката... за маркуча е точно както казва Ivodoc... всичко по него го направиха на работа... нищо не съм купувал... даже и манометъра... така че цени не мога да ти кажа... е малко объркаха... сложиха манометъра не на бутилката а на другия край на маркуча до бързата връзка... беше ми неудобно да ги карам да го правят на ново... но пък и не ми пречи че е така...
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Следващия път като стреляш на въздух, на 27мия изстрел спри и виж какво е налягането.
Постни го за да сметна разхода.
Напиши и колко е обема на резервоара.
Не че не мога да разбера колко е , ама защо да го търся.
 
A

Anonymous

Гост
ivodoc написа:
Следващия път като стреляш на въздух, на 27мия изстрел спри и виж какво е налягането.
Постни го за да сметна разхода.
Напиши и колко е обема на резервоара.
Не че не мога да разбера колко е , ама защо да го търся.
135 cc е резервоара. Цитат от един Диско форум

"The Discovery stores air in a reservoir made of carbon-steel DOM tubing, with a fill capacity of 135 cc (8.3 cubic inch)."

А да попитам - в онзи екселски файл, с който смятате разхода има една графа за енергията - там коя енергия пишем? Някаква усреднена за цялото плато!? :eek:
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
jivkonik

А да попитам - в онзи екселски файл, с който смятате разхода има една графа за енергията - там коя енергия пишем? Някаква усреднена за цялото плато!? :eek:

За да сметнтш енергията ти е неонходимо да знаеш скоростта и масата ( теглото ) на проектила (чашката ).
Ако искаш да сметнеш за платото, за да можеш после да сметнтш и разхода на въздуха , трябва първо да сметнеш средната скорост в платото, ( сбора от скоростта на всички изстрели разделен на броя им ).
Трябва да засечеш налягането при което започваш да стреляш, тоест началното и още един път при последния изстрел от платото.
След това залагаш данните в екселския файл.
Пример :
Начално налягане 150 бара
Крайно налягане 100 бара
Обем на резервоара 135 см/3
Енергия на проектила 30 Дж.
Количество изстрели 26
...........................................
Разход 8.4 см/3Дж.
Ако съм заложил правилно крайното налягане , се оказва , че Бенжамина на seeman стреля почти без преразход.
8 см/3Дж. се приема за почти идеален.
 
A

Anonymous

Гост
Мерси за инфото ivodoc, схванах идеята, имам въпросния екселски файл и ще замервам при първа възможност!
Имам още няколко въпроса:
1. Получения разход е с даден модел чашка, използвана за замерването. Очаква ли се сруг модел чашка той да бъде същия? Или се променя?
2. Началното налягане с което почвам да стрелям го отчитам по помпата (м.у. другото при мен когато помпата показва 2000 psi, на пушката стрелката на менометърчето е малко под позиция 2 - предполагам ще взема помпата за меродавна като стойносност на налягането?!). Крайното налагане обаче как да отчета?! - аз имам идея, само кажете дали е правилна - след като спра да стрелям и почна да помпам за 2-3 помпи се вдига налягането в маркуча и на манометъра на помпата, след това вече на следващата помпа като почне да издава един характерен звук от влизане на въздух през клапана тогава да погледна на помпата менометъра и да приема това налягане като крайно? Правилно ли е така?
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Правилно е .
Щом обаче имаш манометър на пушката може да се водиш и по него.
Но ако не е прецизен, не става.
На Хатсана е градуиран добре и доста точно си показва.
Вярно , че не на всички пушки снабдени с манометър отчитането на налягането може да стане точно.
Някои само визуално те ориентират, още долу -горе какво остава в резервоара.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Код:
1. Получения разход е с даден модел чашка, използвана за замерването. Очаква ли се сруг модел чашка той да бъде същия? Или се променя?
Нямам лични наблюдения , но според източници от други форуми,
с увеличаване на калибъра и масата на чашката , разхода намалява.
Колко това е вярно обаче , не знам.
Лично не съм правил експерименти.
 

poacher

Потребител
Правил съм подобен експеримент с моя Бам51. Стрелям обикновено с Баракуда. Пробвах го с Eun Jin.
Разходът наистина пада с по-тежък проектил. Оттам броя изстрели в плато се покачва.
Поне при мен е така.
Има и друга "закономерност", наблюдавана при ПЦП-та - по-тежък проектил=повече енергия.
 

djboby

Потребител
При мен специално бенджамина си го следя по неговия си манометър. Сега си го знам и го помпя не повече от 2000пси и си стрелям до 1000пси.

Тез дни поработих по спусака. Разбрах защо отърва когато е без предпазител, ами просто щото так кадето задържа буталото се захваща много леко. Също така и са обли ръбовите и преплъзва. Не е гаранция че няма да отърве ако е с предпазител. Те за това са сложили толкова яка пружина, че да не изплува. Ама в един момент ще омекне.
 
A

Anonymous

Гост
Аз едно нещо не мога да си обясня и то е как с по-тежък проектил разхода ще намалява при положение, че пушката няма от каде да знае, че си сложол по-тежка чашка, ударника си е същия и дозата, която изпуска БК също си остава същата.
Каква роля може да играе чашката на разхода като тя се явява краен елемент, в смисъл нищо друго не се променя при самата доза на въздуха който я изстрелва, съответно разхода трябва да е същия.
Друг е въпросът, че се променя нач. скорост и енергията наистина е по-голяма с по-тежък проектил.
Може разсъжденията да са ми грешни, ако е така моля обяснете закономерността по-тежък проектил - по-малко разход!
 
Нагоре