Benjamin Rogue .357

loveca123

Новодошъл
Колегата обяснява че има и по-мощен модел на суматрата а именно биг боре 9мм който действително си е доста силно пушле като се имапредвид 250м/с с 10 гр съчма са си г/д 300 джаула (може да бъркам колеги поправете ме ако е така) не че плюе по Суматрата в калибър 6.35 а точно обратното говори за по=мощния варянт на нея. И според мен с тези данни на 40-50м енергията е достатъчна да пробие не 4 ами 10 см чамова дъска :D
Поздрави
 

lynx

Редовен Потребител
С големите калибри на висока мощност, като гръмнеш след 2 минути са долетяли всякакви "органи" да проверят кой хвърля гранати.
Такова чудо за да замлъкне трябва да му навиеш на цевта гърне от Голф-двойка, а и рита неприятно.
И аз също, по ред причини не бих взел за целта по-голямо от 6,35.
За добър стрелец не е проблем с 6,35 да прави "чудеса".
Бюджетът е нисък, иначе има и хубави варианти за читави пушки в баят калибър.
Примерно някой Бос.....
 

old shatterhand

Потребител
Ти като мислиш че е игла за плетене, навит ли си да застанеш на произволна дистанция до 200 метра срещу такава Суматра. Малко повече почети и тогава пиши и давай акъл. Човека иска не непременно най мощното, а нсй мощното ПРАКТИЧНО оръжие, за което ще може да си набави подходящ проектил за нормална цена. Накрая сведе избора си до 3 пушки. И когато избра, се появяваш ти и откриваш топлата вода... Заприличваш ми на един стар "колега" който отдавна изяде банана...
Човекът се отнесохте с него, както и с мен в момента, супер негативно. Не виждам никакъв хейт, извинивяй, но чети внимателно ! Две страници един иска да трият темата, друг раздела, трети постовете...Разбирам, че ви е трудно да свиквате с промени , чуждо мнение и както се вижда нови хора , но поне моля за малко разбиране и търпение. Уважавам мнението ви на таргет шутъри , във форума има много ерудирани личности и мисля, че се отнасям с необходимото уважение. Това обаче, че не съм съгласен с нечие мнение , не мисля , че нарушава правилата на форума или добрия тон. Старая се да го спазвам, лесно може да провериш в публикациите ми. Чета форума ви от години, наред с няколко чужди и доста други за ВО и НО . Тукашния мисля , почти целия съм го изчел или поне това, което в частност ме интересува.
Да застана срещу такава Суматра и какво да правя ? Да застана с какво и срещу какво ?
Коя такава Суматра, защото този конкретния екземпляр съм го виждал наживо, знам му почти цялата история и за това си позволявам да давам мнение.
Просто ви моля да разберете, че способността да пробива, не означава , че даден проектил и съответно пушка са "практично" оръжие , когато става въпрос за употреба с конвенционална цел, защото шока и стопиращия ефект от тежкия и голям проектил липсват. В реалността "перфектния изстрел " е малко разтегливо понятие и по-често има само попадение в движеща се цел, която за да не обикаляш с дни да я търсиш , просто си трябва калибър. Също така не виждам нещо ненормално в цената на 9мм проектил, като я съпоставим с който и да било калибър , дори флоберков. Да, колегата няма да стреля за стотинки по кутийки и мишенки, но доколкото и разбирам от написаното дотук, изобщо това не е и идеята му. В общи линии казвам, че го пращате да лови шарани с кукичка за цаца, не че не може да хване, но ще трябва и повечко късмет , а шанса да изтърве е много голям. Защо да нямам право да имам подобно мнение ? Знам какво може 45 калибър срещу флоберка...Знам , че проектилите ми струват 10лв за килограми с олово, което със сигурност не ги прави по-скъпи от тези в 6.35...Просто си трябва време и желание, както за всяко едно нещо . Знам със сигурност, че тунинга на 9мм и 45 е почти идентичен с този на Суматра, но тогава предполагам сам всеки може да си направи изводите как ще се промени ситуацията и какво би се случило в реални условия с тунингован Recluse + метан . Мисля, че това е отговорът на въпроса, "Откъде мога да купя Rogue" , който реално не се продава никъде и каква е реалната му алтернатива.
А спорът 6.35mm vs 9mm отдавна е воден и не ми се рови да вадя pros & cons отново , мисля че всеки сам може да прецени дали има нужда от точност или от поразяваща сила. Поздрави и take it easy !:cheers:
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Не спорете. Голямата Суматра също ще свърши работа наистина. Става дума за Сам Янг 9мм. Има и много хубави проектили за тях. Не ги знам как са с платото затова не предложих отначало такава, а останалите колеги мислеха, че искаш универсална пушка с масови проектили, която да става и за забавление. Имай впредвид, че ако няма плато може да се наложат доработки за да стреля добре. Като цяло са корави пушки и носят на тунинг. Мисля, че във форума се продава една. Момчето се пише Jordi и е добро и коректно. Свържи се с него. Относно Бенджамина - няма го в България, затова колегите дават насоки към други по-достъпни и евтини пушки.
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Колегата обяснява че има и по-мощен модел на суматрата а именно биг боре 9мм който действително си е доста силно пушле като се имапредвид 250м/с с 10 гр съчма са си г/д 300 джаула (може да бъркам колеги поправете ме ако е така) не че плюе по Суматрата в калибър 6.35 а точно обратното говори за по=мощния варянт на нея. И според мен с тези данни на 40-50м енергията е достатъчна да пробие не 4 ами 10 см чамова дъска :D
Поздрави
Колега Суматрата в 9 мм, която се продава по нашите магазини навсякъде е обявена, че стреля с 200 м/с с 5 грамов проектил-също на фирмата Сам Янг. Това прави 100 джаула, а не 300. На мой познат, когато измервахме скоростта отново с такива чашки показа 223 м/с като всеки следващ изстрел е по-слаб. На клипове в нета гледам, че достигат и до 250-274 м/с отново с такъв проектил но само при първия изстрел. В интернет има още 10 клипа с ревюта и замервания на пушката, но никъде не видях да стреля с повече от 274 м/с и това е скоростта на първия изстрел, а на всеки следващ скоростта пада с около 20 м/с. На клиповете се виждат и тунинговани пушки, които достигат 190 джаула при първи изстрел. Също се вижда, че пушката няма плато, а то е важно. Дори и в Пирамид Еър, където е представена пушката от производителя са извадени скоростите на 8 изстрела при стартово налягане 206 бара, като първият е 284 м/с - 202 джаула, а осмият е 108 м/с - 29 джаула, което е смешно. Предполагам, че след доработки нещата си идват на мястото, тъй като устройството и е идентично с на другите Суматри и след бутването на клапан, клапанно тяло и трансферпорт ще достигне брой силни изстрели в плато - за модела поне 6.
 
Последна промяна:

ilian

Потребител
Просто ви моля да разберете, че способността да пробива, не означава , че даден проектил и съответно пушка са "практично" оръжие , когато става въпрос за употреба с конвенционална цел, защото шока и стопиращия ефект от тежкия и голям проектил липсват. В реалността "перфектния изстрел " е малко разтегливо понятие и по-често има само попадение в движеща се цел, която за да не обикаляш с дни да я търсиш , просто си трябва калибър. Също така не виждам нещо ненормално в цената на 9мм проектил, като я съпоставим с който и да било калибър , дори флоберков. Да, колегата няма да стреля за стотинки по кутийки и мишенки, но доколкото и разбирам от написаното дотук, изобщо това не е и идеята му. В общи линии казвам, че го пращате да лови шарани с кукичка за цаца, не че не може да хване, но ще трябва и повечко късмет , а шанса да изтърве е много голям. Защо да нямам право да имам подобно мнение ? Знам какво може 45 калибър срещу флоберка...Знам , че проектилите ми струват 10лв за килограми с олово, което със сигурност не ги прави по-скъпи от тези в 6.35...Просто си трябва време и желание, както за всяко едно нещо . Знам със сигурност, че тунинга на 9мм и 45 е почти идентичен с този на Суматра, но тогава предполагам сам всеки може да си направи изводите как ще се промени ситуацията и какво би се случило в реални условия с тунингован Recluse + метан . Мисля, че това е отговорът на въпроса, "Откъде мога да купя Rogue" , който реално не се продава никъде и каква е реалната му алтернатива.
А спорът 6.35mm vs 9mm отдавна е воден и не ми се рови да вадя pros & cons отново , мисля че всеки сам може да прецени дали има нужда от точност или от поразяваща сила. Поздрави и take it easy !:cheers:
А Вие колега като препоръчвате тези пушки със скорости при които се вижда съвсем спокойно как лети изстреляния проектил,бихте ли ми обяснили как се стреля по бягаща мишена при която сам казвате перфектния изстрел е невъзможен.Какво предварение да му дам на 50м например,питам за бягаща мишена защото съм имал много случаи когато на варда хищника ме е видял и се отдалечава със скоростта на бит п........,а и например на 200м колко трябва да е вертикалната корекция,и при положение че имам 2-3 секунди за реакция,с далекомера ли да меря или да стрелям.
Има си огнестрелни оръжия в правилния калибър с които всички тези неща за които питам се прилагат много лесно:exclaim:
А на колегата които си търси пушка пак казвам да не се занимава с глупости,ако наистина е редовен ловец, да си купи една пушка за хищници в .223рем и една оптика с поне 50мм предна леща и подсветка само една точица,защото другите вечер само заслепяват.
А ако не е такъв за какъвто се представя няма работа в полето или гората,защото с тези мераци за ловни въздухарки нещо не му е чиста работата:exclaim:
 

sts1969

Редовен Потребител
Дано не бъркам, но останах с впечатление че човека има проблем с вредители в двора си, а да трещи с огнестрелно в двора си мисля че не е "препоръчително" и за това се е насочил към въздушно:pardon:
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Практичност? Малко са хората, които могат да държат прав със Суматра на мушката повече от 8-10 сек. целта и после да уцелят. Даже и с по-лека оптика отгоре. Аз съм тренирал доста, за да постигна с бившата резултати 1 барабан в капачка от буркан на 35-40 м, но всеки изстрел съм го произвеждал до 5-6-та секунда от вдигането, след това е .....
Няма спор, и май не разбрахте, че човека просто иска да се обзаведе и с нещо въздушно за определен бюджет.
Ясно е, че всички имат вече изградено собствено мнение на база опита, който имат с ВО. ОК, изказвайте се, показвайте го, но няма нужда да се репчите един на друг - повечко толерантност и благ тон няма да навредят на Форума ни. Приемайте(при нужда разбира се) споровете не като нападки, а както бихте си разговаряли на живо. Защото когато сме се виждали по срещи, сме ги разнищвали ли тези и много други теми на "чашка" и караници не е имало. Защо обаче тук все го обръщате на сръдни и нападки? Казано е - В спора се ражда истината!
И за да не е офф и от мен малко данни, без да споря с никой:
5,25 гр JSB, 262-265 м/с(180 круши) - 9-10 броя(един барабан минимум) от 250 бара.
240-241 м/с (153 джанки) - 18-20 (2 барабан мин.).
Всичко това на въздух, с регулатор и резервоар 350.
:cheers:
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Човекът се отнесохте с него, както и с мен в момента, супер негативно. Не виждам никакъв хейт, извинивяй, но чети внимателно ! Две страници един иска да трият темата, друг раздела, трети постовете...Разбирам, че ви е трудно да свиквате с промени , чуждо мнение и както се вижда нови хора , но поне моля за малко разбиране и търпение. Уважавам мнението ви на таргет шутъри , във форума има много ерудирани личности и мисля, че се отнасям с необходимото уважение. Това обаче, че не съм съгласен с нечие мнение , не мисля , че нарушава правилата на форума или добрия тон. Старая се да го спазвам, лесно може да провериш в публикациите ми. Чета форума ви от години, наред с няколко чужди и доста други за ВО и НО . Тукашния мисля , почти целия съм го изчел или поне това, което в частност ме интересува.
Да застана срещу такава Суматра и какво да правя ? Да застана с какво и срещу какво ?
Коя такава Суматра, защото този конкретния екземпляр съм го виждал наживо, знам му почти цялата история и за това си позволявам да давам мнение.
Просто ви моля да разберете, че способността да пробива, не означава , че даден проектил и съответно пушка са "практично" оръжие , когато става въпрос за употреба с конвенционална цел, защото шока и стопиращия ефект от тежкия и голям проектил липсват. В реалността "перфектния изстрел " е малко разтегливо понятие и по-често има само попадение в движеща се цел, която за да не обикаляш с дни да я търсиш , просто си трябва калибър. Също така не виждам нещо ненормално в цената на 9мм проектил, като я съпоставим с който и да било калибър , дори флоберков. Да, колегата няма да стреля за стотинки по кутийки и мишенки, но доколкото и разбирам от написаното дотук, изобщо това не е и идеята му. В общи линии казвам, че го пращате да лови шарани с кукичка за цаца, не че не може да хване, но ще трябва и повечко късмет , а шанса да изтърве е много голям. Защо да нямам право да имам подобно мнение ? Знам какво може 45 калибър срещу флоберка...Знам , че проектилите ми струват 10лв за килограми с олово, което със сигурност не ги прави по-скъпи от тези в 6.35...Просто си трябва време и желание, както за всяко едно нещо . Знам със сигурност, че тунинга на 9мм и 45 е почти идентичен с този на Суматра, но тогава предполагам сам всеки може да си направи изводите как ще се промени ситуацията и какво би се случило в реални условия с тунингован Recluse + метан . Мисля, че това е отговорът на въпроса, "Откъде мога да купя Rogue" , който реално не се продава никъде и каква е реалната му алтернатива.
А спорът 6.35mm vs 9mm отдавна е воден и не ми се рови да вадя pros & cons отново , мисля че всеки сам може да прецени дали има нужда от точност или от поразяваща сила. Поздрави и take it easy !:cheers:

Колега, би ли написал точно и конкретно в един ред, коя според теб е правилната пушка за човека.
 

old shatterhand

Потребител
Recluse 9mm ходил при Янко и стрелящ на метан.
Ето тук едно много интересно и показателно мнение от Andi, както и реална цена за " скъпия и екзотичен проектил" ...
Преди време метанизирах и правих "стрипер" на колега с 9мм еднозарядка . 70 см ЛВ .
Със 10,и нещо гр (викнати от вън , излизали под 20ст/бр) правеше 4 изст в 10м коридор с 360 . Даже като видя на метан какво стана , каза че ще купува клещи да си лее доста по-тежки .
Та колкото и да е странно , човека си се кефеше по мишенки на 100 и 200м . И специално му правих голяма бутилка и зарядна станция с дълъг маркуч за да стреля в "клас водолаз" .
 
Нагоре