Benjamin Rogue .357

st_beer

Редовен Потребител
Колко е едно , а какви и при какви условия е нещо доста по различно .
Метални Анди. Нали ги знаеш моите ония 3-те мишката,заека и гълъба :lol:.Тях най много съм ги убивал. Говорили сме си много пъти и знаеш много добре за какво пиша. Не става дума за чакали :cheers::cheers:
 

andi

Редовен Потребител
Миро , малката (на 3,5 год ) всеки път като застане до мен докато чета ме пита къде е онова бягащото от стария ти подпис . Много му се кефеше , и сега и липсва и ме навива да ти кажа пак да го пуснеш :cheers:
 

loveca123

Новодошъл
At 44 long,6.35 е твоята пушка.Малко баене ще иска и става както трябва,а относно 5.5,под 50 джаула са слабички.
Това "баене" ако ми кажеш как точно става и при коя баячка ще съм ти благодарен :D спрял съм се засега на АТ-44 , Суматра 2500 (един колега от форума я продава) или Еваникс АР6 .
 

loveca123

Новодошъл
Вече и коя се поддава и има потенциал за повече правене (джаули) понеже си става краста знаете как е... :D
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Суматрата 100 процента. Най много джанки. Второ място за Ар 6-цата. Пак джанки, но по малкия калибър дупчи повече. А доколкото разбрах теб дупчене не ти трябва.. Трето място за Айшето. Върши работа, като за тия пари...
 

andi

Редовен Потребител
Еии , що няма AR6 в 6,35 -щеше да я имам отдавна- много ме кефи тая пушка .
 

ilian

Потребител
Вече и коя се поддава и има потенциал за повече правене (джаули) понеже си става краста знаете как е... :D
При полужение,че среляш с .308win за какво се занимаваш с глупости ,малко ли са ти 3500 джаула.
А въздушна пушка си вземи в 5.5 и си стреляй за кеф по хартиени мишени.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Брато доста от колегите се опитаха да те насочат в някаква посока, но май не се получи. Някои използваха конкретни въпроси-но пак не се получи. Дай сега и аз да те питам: 1.До колко пари си търсиш пушка? 2.На какви дистанции искаш да я използваш?(Препоръчителните и с най-добра успеваемост са в диапазона 40-80 метра, а 100 метра са пределна дистанция за твоите цели. Естествено поради загуба на енергия и пропадане на проектила.) Говорим само и единствено за ПЦП. И да "Суматра" в кал. 6,35 е добър избор, но след леки доработки. "Бенджамин"-а е много силна пушка, но и по-скъпа. Има и други варианти на "Биг Бор"(това са голямокалибрени ПЦП-та). Примерно "Кериър". Мунициите са обаче по-скъпи и по-труднодостъпни. Каквото и ПЦП да си вземеш ще трябва да го окомплектоваш с бутилка и зарядна станция към нея.(Вървят около 300 лв. комплекта-втора употреба.) Между АТ-44 и Суматра (гледам че се чудиш между двете) разликата е "само" 90-100 джаула. (АТ-то е 40-60 джаула, а Суматрата-160.) Еваникс АР-6 е 80 джаула.
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Подкрепям "Гадняра" Хатсан АТ 44 е слаба но и най-достъпната, Суматрата е доста мощна и най-много прилича на класическа ловджийска пушка (което лично на мен не ми допада), Аз бих избрал Еваникса...по-скоро заради визията, но това си е лично мое мнение.:cheers:
 

loveca123

Новодошъл
Последно се спирам на Суматрата, като гледам най-добрите впечатления са от нея а и откъм енергия е доста добре и разбирасе е в диапазона на 1200-1500 лв
 

dberov

Редовен Потребител
Последно се спирам на Суматрата, като гледам най-добрите впечатления са от нея а и откъм енергия е доста добре и разбирасе е в диапазона на 1200-1500 лв

Щом си се спрял вече на пушка хващай една за ушите и веднага при чичо доктор cilindura да я излекува.;)
 

old shatterhand

Потребител
За целите които ще я ползваш, определено погледни 9мм, защото я противен случай ще имаш нужда от куче. Трябва ти стопиращ ефект и предимството е в 9мм. 308 е оптималния като балистичен коефицент точност, енергия и стопиращ ефект, но все още е екзотика при въздушното оръжие.Аз съм с 45 калибър и проектилите си ги лея сам, а матриците струват 20 долара и изборът на форма на проектила е огромен. Подобно е положението и с 9мм, но там хубавото е , че има разнообразие от готови проектили на пазара и са леснодостъпни. За "разходка в гората " забрави с нещо под 308 и въздушно оръжие да имаш успех, освен ако нямаш куче и мишената не е статична. Също 9мм ми се струва далеч по-универсален калибър за целта, а цената на устройството е като на Суматра...която е хубава пушка, но за стрелби по мишени . BigBore 9мм след тунинг става в пъти по-добро средство за лов от която и да е Суматра, поне такива са отзивите по чужфите форуми, в страни където могат да практикуват законно подобно занимание.
 
Последна промяна:

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Суматрата която човека си е харесал вече е ходила на доктор..
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Суматра в 5.5 мм - 80 джаула. Суматра 6.35 мм - 160 джаула. Кой е правилният калибър ?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Колега, Суматрата която си харесал е направена с нужните доработки от кадърен човек. Калибърът е този, който ти трябва. На твое място бих отишъл да я разгледам и да пострелям с нея.
 

old shatterhand

Потребител
Бях останал с впечатление че е в 6,35.. Не е ли тази ?
http://forum.airguns.bg/index.php?threads/Продавам-суматра-6-35.6354/
Сори,явно не ме разбрахте, но човекът две страници пише за какво мисли да ползва пушленцето, пуснал е тема за Rogue 357 и тук не спира да му се предлага 22 и 25 калибри... Някаква много странна цикличност се наблюдава във форума и темите , на всяко питане да се предлага първо Хатсан, после влизат няколко души и му обясняват Хасана колко е зле и се стига до Суматра...все едно някой да си търси копие, а да му подават кука за плетене и да го пращат в гората да търси мечки...:winner:
А въпросната Суматра не бих я препоръчвал толкова убедено. Лекувана някога, пак е за лекар...
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ми предложи му ти. Дано пък тогава харесаш поне собственото си предложение. От както се пръкна във форума само хейтваш... Няма угодия. Все нещо не е както на теб ти харесва... То не беше подредбата във форума, то не бяха мненията на колеги.... Просто нямам думи. Вземи се спри най накрая. Не мога да разбера за колко голям спец се мислиш, че да обсъждаш мненията на колеги, които са обосновани и утрвърдили се с опит и практика. Нима нямаме право на мнение? Всички много добре видяхме и разбрахме каква пушка и за колко пари си търси колегата. Ти като мислиш че е игла за плетене, навит ли си да застанеш на произволна дистанция до 200 метра срещу такава Суматра. Малко повече почети и тогава пиши и давай акъл. Човека иска не непременно най мощното, а нсй мощното ПРАКТИЧНО оръжие, за което ще може да си набави подходящ проектил за нормална цена. Накрая сведе избора си до 3 пушки. И когато избра, се появяваш ти и откриваш топлата вода... Заприличваш ми на един стар "колега" който отдавна изяде банана...
 
Нагоре